Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Wytworny styl w Twojej kuchni – czyli kuchnia w...

Porady


Wytworny styl w Twojej kuchni – czyli kuchnia w stylu wiktoriańskim

Kiedyś pisaliśmy o kuchni w stylu Angielskim, dziś przedstawimy Wam wnętrzarski motyw, który również wywodzi się z Wielkiej Brytanii, jednak jest nieco bardziej wyrafinowany. Mowa o kuchni w stylu wiktoriańskim. Jak wygląda kuchnia w stylu wiktoriańskim? Czy styl wiktoriański jest dla wszystkich? Skąd się wziął?

Styl wiktoriański, skąd pochodzi i czym jest?

Styl wiktoriański najlepiej będzie się prezentował w większych pomieszczeniach. Duże przestrzenie wyeksponują wszystkie detale i nadadzą kuchni dodatkowego szyku. Styl wiktoriański wywodzi się z Anglii, z okresu panowania królowej Wiktorii. Był to czas, kiedy Wielka Brytania miała największą władzę – stąd w kuchni wiktoriańskiej dużo przepychu i elementów ozdobnych. Tutaj liczy się ilość, jakość i ukazanie swojego majątku poprzez różne dodatki.


Bogactwo, przepych i...

Kuchnia w stylu wiktoriańskim to bogactwo, przepych i dużo, dużo dekoracji. Elementy ozdobne świadczą o zamożności i powodzeniu właścicieli. Wyszukane dodatki zdobią klasyczne, solidne bogato zdobione meble. Meble zrobione oczywiście z drewna – najczęściej z mahoniu, orzecha czy dębu. Podłoga zrobiona jest z desek, kafelków lub marmuru.


Centrum kuchni wiktoriańskiej

Na środku kuchni wiktoriańskiej obowiązkowo musi się znaleźć duży kuchenny stół. Stanowi on miejsce, gdzie celebruje się spotkania z rodziną i bliskimi przyjaciółmi. Wspólne przygotowywanie posiłków, ich spożywanie – wszystko to odbywa się na środku kuchni wiktoriańskiej. Stół w ostateczności może być zastąpiony wyspą, która dodatkowo wyposażona będzie w szafki i szuflady, co jeszcze bardziej zwiększy jej funkcjonalność.


Elegancja, jasna czy ciemna?

Szafki w kuchni w stylu wiktoriańskim są jasne (ecru lub waniliowe) lub ciemne (naturalny kolor drewna) – w obydwu tonacjach, kuchnie prezentują się elegancko i efektywnie. W większości przypadków szafki są zabudowane, jednak czasem możemy spotkać kilka przeszklonych sztuk. Meble ozdobione są licznymi drewnianymi elementami, listwami i innymi zdobieniami, które dodają im szyku i elegancji. Kuchnia w stylu wiktoriańskim to niezwykła dbałość o detale i szczegóły – tutaj liczą się drobiazgi. Niezwykle ważne są wykończenia i wszelkie zdobienia. Elegancki i wytworny styl kuchni w stylu wiktoriańskim dla niektórych może wydawać się zbyt 'oschły' jednak w rzeczywistości potrafi być przytulny. Często wykorzystuje się płytki ceramiczne zdobione roślinnymi motywami, aby ocieplić nieco wyrafinowane wnętrze. Na ścianach znajdują się obowiązkowo jasne kolory, które ocieplają wnętrze.. Kuchnia przyozdobiona jest licznymi porcelanowymi i szklanymi dodatkami.


Wpuścić styl wiktoriański do swojej kuchni?

Styl wiktoriański jest dość specyficzny. Świetnie prezentuje się w większych przestrzeniach – świetnie widać wszystkie szczegóły. Kojarzy się z bogactwem, przepychem i elegancją – i taka właśnie jest kuchnia w tym stylu. Liczne dodatki i zdobienia – taki styl po prostu trzeba lubić.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Franke na targach EuroCucina 2016 - Innowacje inspirowane...


W wymiarze biznesowym, innowacja to pomyślna ekonomicznie eksploatacja nowych...

Kuchnia z dwoma wejściami


Kuchnia z dwoma wejściami to rozwiązanie dość nietypowe i rzadko spotykane w układach...

Pomysł na granit


To, że kamień jest jednym z najtrwalszych materiałów, jakie można zastosować w...