Sałatki - Gotowe Przepisy Kulinarne | Propozycje Max Kuchnie
Sałatki - Gotowe Przepisy Kulinarne | Propozycje Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2025/26 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2025/26 PobierzPobierz
Strona główna Przepisy Sałatki Soczysta sałatka z jajkiem i świeżymi warzywami

Soczysta sałatka z jajkiem i świeżymi warzywami

Po świątecznych obżarstwach trzeba zwolnić tempo i zadbać trochę o to, aby żołądki odpoczęły od tłustych i ciężkich potraw, jednocześnie chciałbym dostarczyć wam ciekawy pomysł na szybką, sylwestrową przekąskę. Proponuję ciekawą kompozycję świeżych warzyw z obłędnym sosem na bazie miodu, cytryny i oliwy.


Przygotowanie:

 

Krok 1 (sos): Do miski wyciskamy sok z cytryny, w następnej kolejności dodajemy sól i mieszamy aż się rozpuści. Później dodajemy kolejno pozostałe składniki i mieszamy rózgą do uzyskania jednolitej, gęstej konsystencji. Po wymieszaniu wkładamy na kilkanaście minut do lodówki.

 

Krok 2 (sałatka): Na talerzach układamy na całej powierzchni sałatę i kolejno wszystkie pozostałe składniki, całość polewamy sosem, posypujemy natką pietruszki dla ukoronowania smaku i dzieło gotowe do spożycia.

 

 

 

 

Zamiast natki pietruszki możemy również użyć poszarpanych liści świeżej bazylii.

 

Komentarze


1.00/5 1 1
1

na sylwestra jak znalazł - fajny przepis

Zobacz również


Grillowany rostbef wołowy w ciemnej glazurze miodowej


W końcu pojawiła się chwila do wykorzystania przy grillu. Uwielbiam, kiedy żar z...

Polędwica wołowa na ostro


Po raz kolejny wracam do kuchni orientalnej, tym razem w roli głównej soczysta wołowina...

Żeberka pieczone w pszenicznym piwie


Żeberka kojarzą mi się nieodłącznie z piłką nożną. Pamiętam, że było to danie...