Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 3 pomysły na kuchnię z charakterem

Porady


3 pomysły na kuchnię z charakterem

Kuchnia jako jedno z najbardziej wyjątkowych wnętrz w każdym domu, powinna wyróżniać się dopracowaną aranżacją. Mimo że na co dzień stanowi przede wszystkim miejsce wykonywania czynności związanych z przygotowywaniem posiłków, to jej znaczenie jest szczególne dla każdej rodziny. Nie na darmo nazywana jest centrum życia rodzinnego, czy sercem domu. Jednak oprócz tego, że jej aranżacja ma być funkcjonalna i estetycznie dopracowana, to musi też mieć wyjątkowy charakter. Prezentujemy 3 sposoby na nadanie wnętrzu unikatowości.

Na zdjęciu: Studio Mebli Bossi

Eklektyzm


Urządzając wymarzoną kuchnię pierwszym o czym należy pomyśleć to styl wnętrzarski, dzięki któremu aranżacja będzie spójna i stworzona w guście domowników. Bez względu na to, czy preferujesz nowoczesne, czy bardziej tradycyjne nurty wzornicze, to bezsprzecznym hitem ostatnich sezonów jest łączenie stylów. Eklektyzm to forma łączenia różnych stylistyk, ale w wyważony i wysmakowany sposób, tak by wnętrze nabrało unikatowego charakteru, ale jednocześnie wiązało się z przyjętym designem. Coraz częściej więc w nowoczesnych aranżacjach pojawiają się drobne designerskie smaczki, jak na przykład klasyczne krzesła w skandynawskiej kuchni, lub obrazy w starych ramach w nowoczesnych aranżacjach.

 

Personalizacja


Każda kuchnia powinna odzwierciedlać charaktery i osobowość domowników. To właśnie dzięki drobiazgom wnętrze staje się rodzinne i nabiera wyrazu. Warto więc nawet najbardziej dopracowaną aranżację kuchenną dopełnić dodając do niej detale świadczące o stylu życia, zainteresowaniach, czy relacjach domowników. Kuchnia nabierze nowego życia i stanie się jeszcze bardziej rodzinna. Jak to zrobić? Wystarczy kilka ramek z rodzinnymi fotografiami, pamiątek, ulubione dzieło sztuki, obrazki dzieci wyeksponowane w ozdobnych ramkach, czy instrument umieszczony w widocznym miejscu.

 

Detal ma znaczenie!


Jeżeli w Twojej kuchni brakuje wyrazu, to warto go dodać za pomocą dodatków. Drobiazgi mają wyjątkową moc kształtowania ostatecznego charakteru wnętrz. Jeżeli Twoja kuchnia urządzona jest w sposób nowoczesny, to dodatki powinny być proste i minimalistyczne. Proste kształty wazonów, ramek czy innych bibelotów przełamią esencjonalne kolory np. turkusu, czy kanarkowej żółci. W klasycznych kuchniach dodatków może pojawić się znacznie więcej ze względu na dekoracyjny charakter aranżacji. Świetnie się tu sprawdzą ceramiczne wazony z motywami kwiatowymi, lniane serwety, kwieciste zasłony, czy poduszki dekoracyjne na krzesłach przy stole kuchennym.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Wybieramy uchwyty. Bo detale mają znaczenie!


Zabudowa meblowa pełni w kuchni ważną rolę nie tylko pod względem użytkowym, ale...

Jak kupować lodówkę? Porady dla konsumentów


Chłodziarka to podstawowy rodzaj sprzętu, jaki obowiązkowo musi znaleźć się w...

Kuchnia w stylu hiszpańskim – jak zaaranżować...


Aranżacja kuchennego wnętrza inspirowana ulubionym miejscem na ziemi to sposób na...