Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Modne style wnętrzarskie do kuchni

Porady


Modne style wnętrzarskie do kuchni

Kuchnia jest wnętrzem o szczególnym znaczeniu. Dbamy o to, by była przytulna, domowa i odzwierciedlała charaktery domowników. Niemniej ważne są jej walory praktyczne i ergonomia, dzięki którym wykonywanie prac kuchennych może przebiegać sprawnie i wygodnie. Połączenie tych aspektów w całość pozwala uzyskać stylowe i funkcjonalne wnętrze. Wybrany styl wnętrzarski ma wpływ zarówno na względy praktyczne, jak i estetyczne. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze style designerskie w kuchniach.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pro M

Styl wnętrzarski w kuchni


Każda kuchnia jest inna, bo mimo popularnych trendów meblowych, czy wzorniczych, to domownicy nadają jej ostateczny wyraz i charakter. Styl wnętrzarski stanowi więc bazę i swoistą ramę, dzięki której indywidualne detale wciąż prezentują się spójnie i efektownie. Warto już na początku planowania wyglądu swojej przyszłej wymarzonej kuchni określić preferowany styl. Jeżeli nie wiesz, który design przemawia do Ciebie najbardziej, zachęcamy do zapoznania się z opisami i inspiracjami najbardziej popularnych nurtów wzorniczych dedykowanych kuchniom.

 

Kuchnia w stylu nowoczesnym


Styl nowoczesny to trend wnętrzarski, który cieszy się szczególną popularnością. Kuchnia w tym stylu wyróżnia się przede wszystkim uporządkowaną estetyką, wrażeniem przestronności oraz stonowaną kompozycją kolorystyczną. Meble kuchenne powinny posiadać matowe lub lakierowane na wysoki połysk fronty z gładką powierzchnią, a ich forma nawiązywać do geometrii. Proste linie i minimalistyczna dekoracyjność to największe wyznaczniki tej stylistyki.

 

Kuchnia w stylu klasycznym


Styl klasyczny jest ponadczasowy, dzięki czemu nigdy nie wychodzi z mody. Kuchnie wiejskie, rustykalne, vintage, prowansalskie, czy angielskie zawsze prezentują się dobrze, mimo dynamizmu w trendach wnętrzarskich i meblowych. Klasyczne kuchnie są przede wszystkim ciepłe i przytulne, dzięki czemu kojarzą się z rodzinnym ogniskiem domowym i bliskością. Przeważają w nich ciepłe kompozycje kolorystyczne w barwach ziemi, a także naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Mile widziane są tu też dekoracje, bibeloty, zioła i kwiaty.

 

Kuchnia w stylu skandynawskim


Styl skandynawski zyskuje coraz więcej zwolenników, gdyż zachwyca prostą czystością form oraz podkreśleniem funkcjonalności wyposażenia wnętrz. Każdy przedmiot znajdujący się w kuchniach urządzonych w tym stylu ma swoje praktyczne zastosowanie i spójną formę. Przeważają kolory neutralne z żywymi akcentami oraz naturalne materiały takie jak drewno, kamień, czy bawełna i len. Myślą przewodnią wzornictwa jest minimalizm przejawiający się zarówno w ilości, jak i wyglądzie wyposażenia kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?


Od pewnego czasu prawdziwym hitem w dziedzinie szeroko pojmowanej sfery wykańczania...

Czy drewniany blat nadaje się do kuchni? Rozwiewamy...


Nie da się ukryć, że bardzo ważnym elementem każdej kuchni jest blat roboczy. To...

Jak pozbyć się mrówek z kuchni?


Mrówki w domu potrafią być naprawdę uciążliwe. Grasują w naszych kuchniach i...