Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Baterie kuchenne – wybierz mądrze

Porady


Baterie kuchenne – wybierz mądrze

W kuchni, pewne rzeczy są po prostu niezastąpione. Nie da rady bez nich funkcjonować, widać je na pierwszy rzut oka i są używane kilkadziesiąt razy dziennie. Są funkcjonalne ale stanowią również element dekoracyjny, dlatego powinny współgrać z całą kuchnią. O czym mowa? O bateriach kuchennych!

Na zdjęciu: Studio Zoja

Bateriom kuchennym rzuca się większe wymagania niż bateriom łazienkowym, dlaczego? Muszą być praktyczne – służą nam do umycia i/lub napełnienia bardzo dużych garnków, muszą charakteryzować się większym zasięgiem i funkcjonalnością. Są używane kilkadziesiąt razy dziennie i oprócz pełnienia podstawowych funkcji, muszą również pasować do całej kuchni.

 

 

Stojące czy naścienne?


Baterie stojące są najczęściej wybieranymi bateriami kuchennymi. Są one montowane w blacie lub w specjalnym otworze w zlewozmywaku. Ich popularność sprawiła, że ich wymiana nie jest kłopotliwa – wszystkie otwory są tych samych lub podobnych rozmiarów, dlatego zmieniając stare baterie na nowe nie musimy zbytnio kombinować. Baterie stojące są połączone z ciepłą i zimną wodą pod zlewem – montaż ten uznawany jest za wygodny i mało problemowy.
Baterie naścienne są coraz rzadziej stosowane - najczęściej przy zmianie baterii ale bez remontu starej instalacji. Tutaj, bateria jest przykręcona do złączy wody zaraz przy ścianie. Rozwiązanie to jest mało popularne i dość uciążliwe w przypadku jakiejś usterki.

 

 

Jedno i dwuuchwytowe baterie kuchenne


Do wyboru mamy baterie z jednym lub dwoma uchwytami. Jednouchwytowe baterie są bardziej popularne – głównie ze względu na większą praktyczność. Da się włączyć wodę i regulować jej temperaturę tylko jedną ręką co jest niezwykle wygodne i ułatwia użytkowanie. Baterie dwuuchwytowe wymagają użycia obu rąk w celu wymieszania ciepłej i zimnej wody aby osiągnąć pożądaną temperaturę wody.

 

 

Nowoczesne baterie, dodatkowe funkcje

 

Coraz większe uznanie (w miejscach publicznych) zdobywają baterie bezdotykowe – są one bardzo oszczędne. Woda nie leje się bez potrzeby. Włączają się, gdy wykryją jakiś obiekt w swoim pobliżu. Idealnie sprawdza się w restauracjach – w domowym zaciszu może okazać się nieco kłopotliwa. Bateria bezdotykowa automatycznie dozuje wodę, wystarczy że koło czujnika machniemy ręką i gotowe. Bateria termostatyczna zachęca swoim unikalnym i nowoczesnych designem. Idealnie będzie podkreślać charakter Twojej kuchni. Posiada dwa pokrętła – jedno od strumienia, drugie od temperatury. Na rynku dostępne są również baterie kuchenne z podgrzewaczem, która bez problemu zagotuje Ci wodę. Nie potrzebujesz czajnika, garnka – z kranu wyleci wrząca woda! Fajną opcją są również baterie filtrujące wodę – dzięki zamontowanemu filtrowi nasza woda z kranu jest super czysta i bez obaw można ją pić.

 

 

Standardowy czy nowoczesny?


Zdecydowanie lepiej jest wybrać baterię stojącą – jest wygodniejsza w montażu i stwarza mniej problemów podczas jakiejkolwiek awarii. Dodatkowe funkcje takie jak filtracja wody czy jej gotowanie są fajne i z pewnością przydatne, jednak musimy liczyć się z tym, że cena takiej baterii będzie droższa od tradycyjnej wersji.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zlewozmywak lubi zmywać


Żadna kuchnia nie może się bez niego obejść. Jest mało widoczny, ale jednak...

Bateria termostatyczna – jak działa i czym różni się...


Ciężko wyobrazić sobie kuchnię, w której nie ma zlewozmywaka lub baterii. Nawet...

Podstawowe zasady pielęgnacyjne – bateria i zlewozmywak w...


Nie da się ukryć, że kuchnia należy do najczęściej używanych pomieszczeń w całym...