Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Podstawowe zasady pielęgnacyjne – bateria i...

Porady


Podstawowe zasady pielęgnacyjne – bateria i zlewozmywak w kuchni

Nie da się ukryć, że kuchnia należy do najczęściej używanych pomieszczeń w całym domu. To właśnie w kuchni przygotowujemy posiłki, jemy je, pracujemy czy odrabiamy lekcje z naszymi pociechami. Cały czas korzystamy z wielu urządzeń, a lodówka jest otwierana średnio trzydzieści razy w ciągu dnia. Równie często korzystamy z baterii oraz zlewu, dlatego aby dobrze się prezentowały i służyły nam przez wiele lat, należy o nie odpowiednio dbać. Kuchnia jest miejscem, gdzie każdy element może mieć bezpośredni kontakt z żywnością, dlatego higiena jest bardzo ważna.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kamela

Porządki nie tylko na wiosnę
Tak jakoś się przyjęło, że gdy idzie wiosna albo okres świąteczny wszystkich dopada szał sprzątania. Sęk w tym, aby sprzątać nie tylko od święta. Systematyka to podstawa – szczególnie jeżeli chodzi o baterię i zlew, czyli te elementy kuchennego pomieszczenia, które zawsze są na wierzchu.

 

Czyste serce domu, czyli kuchnia
Kuchnia bezapelacyjnie jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, dlatego zawsze powinna być czysta. Jak już wspomnieliśmy – wszystkie jej elementy mogą mieć kontakt z żywnością, dlatego nie ma innego wyjścia i po prostu trzeba sprzątać. Gotowanie w czystej kuchni to sama przyjemność, dlatego tym bardziej powinniśmy się zmobilizować.

 

Znajdź system sprzątania idealny dla siebie
Każdy z nas jest inny. Każdy ma inny styl i każdy lubi coś innego. Podobnie jest w przypadku sprzątania – jedni zaczynają od tego, a innym jest tak niewygodnie. Według nas i naszego doświadczenia najlepiej każde sprzątanie rozpocząć od lodówki – jej przejrzenia i wyrzucenia zepsutej, czy przeterminowanej już żywności. Później przechodzimy do pozostałych urządzeń, płyt grzewczych, blatów i na końcu zostaje on i ona – zlew i bateria. Jest to dość problematyczne miejsce – na skutek częstego użytkowania osiada się tu trudny do usunięcia osad oraz kamień, jak więc szybko się ich pozbyć?

 

Przepis na czysty zlewozmywak i baterię
Cały sekret tkwi w systematycznym, regularnym myciu zlewu i kranu. Przede wszystkim, po każdym użyciu należy dobrze spłukać zlew oraz wytrzeć go do sucha. Co jakiś czas warto zapewnić 'im' gruntowy porządek – czyli poświęcić im nieco więcej czasu. W naszych mieszkaniach królują najczęściej zlewozmywaki o stalowej powierzchni. Są one bardzo łatwe do utrzymania w czystości, są to modele bardzo higieniczne, jednak stal uwydatnia też wszelkie zanieczyszczenia. W pielęgnacji musimy być delikatni – bowiem łatwo można zarysować tego typu powierzchnię. Systematyczna pielęgnacja uchroni nas przed rdzą. Każde mycie sprawia, że kamień oraz pozostałości płynu do naczyń osadzają się na powierzchni zlewu oraz baterii. Zlew jest zawsze na wierzchu – nie da się go ukryć w szafce – dlatego jest w pewnym stopniu wizytówką naszego domu. Dzięki specjalnym środkom przeznaczonym do tego typu powierzchni utrzymanie w czystości zlewu i baterii jest naprawdę proste – wystarczy chcieć.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
helenne

Ze zlewem często są problemy - w końcu w nim myjemy naczynia i jak nie zadbamy o odpowiedni porządek to nie wyglądać to będzie zbyt przyjemnie. Dobrym sposobem na błyszczenie się baterii w kuchni jest też po umyciu przetarcie jej ściereczką namoczoną w płynie do mycia okien ;)

Zobacz również


Strefa wody w centrum uwagi. Nowa bateria Franke Fluence.


Opływowa, delikatna, o nowoczesnym, oryginalnym kształcie, w zgodzie z obowiązującym...

Młynek do odpadów organicznych


Segregacja śmieci to jeden z najważniejszych aspektów współczesnego, racjonalnego...

Zlew pod oknem a wybór baterii


Świetnym miejscem do zamontowania zlewu okazuje się blat znajdujący się pod kuchennym...