Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Blender kielichowy o dużej mocy – gdzie się...

Porady


Blender kielichowy o dużej mocy – gdzie się sprawdzi i jaki wybrać?

Kiedyś w kuchni radzono sobie bez blendera, jednak kiedy tylko sprzęt ten pojawił się na rynku AGD, podbił serca użytkowników i obecnie coraz ciężej jest nam wyobrazić sobie nam życie bez niego. Przyrządzimy w nim szereg pysznych potraw: od kremowych zup, poprzez masło orzechowe czy gładkie sosy i dipy, aż po owocowo-warzywne koktajle. Jeżeli jednak szukamy urządzenia, które w kuchni pozwoli działać nam maksymalnie sprawnie, potrzebujemy blendera kielichowego o dużej mocy. Jaki model sprawdzi się u nas najlepiej?

Na zdjęciu: Gorenje

Blender kielichowy o dużej mocy – dlaczego warto?

 

Duża moc silnika w blenderze kielichowym to coś, na czym powinno nam zależeć, kiedy wybieramy sprzęt do naszej kuchni. Im mocniejszy będzie silnik, tym lepiej urządzenie radzić będzie sobie z rozdrabnianiem produktów, nawet tych naprawdę twardych i problematycznych, takich jak orzechy, lód czy czekolada. W mocnym blenderze kielichowym bez problemu przygotujemy na przykład domowe masło orzechowe. Z taką konsystencją nie poradzi sobie urządzenie o słabszym silniku. Dodatkowo noże blendera o dużej mocy będą szybciej się obracać. Dzięki czemu nasze wyroby będą powstawać szybciej. Wysoka moc to zatem oszczędność czasu. Ale również pieniędzy – kiedy blendujemy składniki przez dłuższy czas, przykładowo przygotowując hummus, mamy pewność, że nasze urządzenie nie ulegnie spaleniu.

 

Przepisy Max Kuchnie

 

Blender kielichowy – jaka moc?         

           

Jeżeli marzy nam się blender wysokoobrotowy, powinniśmy szukać urządzenia z mocą na poziomie przekraczającym 1200, a nawet i 1500 W. Jeżeli z kolei chcemy mieć pewność, że nasz blender bez zająknięcia się poradzi sobie z gęstymi pastami (takimi jak wspomniane już masło orzechowe albo hummus), dobrym wyborem będzie sprzęt o mocy nawet i 2000 W (dostępny między innymi w ofercie marki Philips). Blendery wysokoobrotowe uważane są za urządzenia dające nam możliwość przyrządzania najzdrowszych koktajli, z których jesteśmy w stanie przyswoić najwięcej składników odżywczych. Smoothie przyrządzone w mocnym blenderze kielichowym będzie idealnie gładkie i na dłużej zachowa swój oryginalny wygląd, co oznacza, że będziemy mogli przez znacznie dłuższy czas przechowywać go w lodówce. Innym problematycznym produktem, który czasem trafia do kielicha blendera, jest lód. I choć mogłoby się wydawać, że do kruszenia lodu potrzebujemy naprawdę dużej mocy, tak naprawdę wystarczy nam urządzenie nawet i z 500-watowym silnikiem. Poza kwestią skuteczności działania, ważnym aspektem, korelującym z mocą blendera, jest jego cena. Koszt zakupu najtańszego blednera z kielichem to kilkadziesiąt złotych. Będzie to urządzenie o mocy 350-450 W. Koszt zakupu blendera o wysokiej mocy będzie wahał się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

 

Mocny blender z dzbankiem – na co dodatkowo zwrócić uwagę?

 

Kiedy chcemy zapewnić sobie wygodę użytkowania blendera, postawmy na model, którego części można myć w zmywarce. Jeśli szukamy blendera kielichowego o dużej mocy, z pewnością chcemy korzystać z niego częściej. Jeśli jego elementy będą nadawać się do mycia w zmywarce, oszczędzimy sobie sporo czasu i wysiłku. Blendery wysokoobrotowe nierzadko wyposażane są w temper, inaczej zwany ubijakiem czy też popychakiem. Narzędzie to przyjdzie nam z pomocą, gdy do przyrządzenia będziemy mieć pastę o gęstej konsystencji. Będziemy mogli popychać nim składniki, przesuwając je w kierunku ostrzy. Bardziej zaawansowane modele posiadają tempery z wbudowanym termometrem. To przydatna opcja, która daje nam jeszcze większą kontrolę nad tym, co dzieje się we wnętrzu kielicha. Ważną cecha dobrego blendera jest także odpowiedni system zabezpieczeń. Istotne, by urządzenie posiadało blokadę przed uruchomieniem z niewłaściwie zamkniętą pokrywą czy też w razie nieprawidłowego ustawienia kielicha na podstawie. Dla żywotności urządzenia kluczowe będzie też zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Komentarze


5.00/5 5 5
5
IlonaPiotrkowska

Bardzo przydatny artykuł , trafiłam na niego przypadkowo ale bardzo mnie zaciekawił.


5
Elzbieta

Blender jak najbardziej na tak. Czytajcie artykuły studia Max Kuchnie, bo warto.


5
Patka

Miałam już kilka blenderów. Dwa mi się spaliły podczas używania, a jeden miał za słabą moc, żeby przygotować te desery, które sobie wymyśliłam. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest blender kielichowy z dużą mocą. Można przygotować dużą porcję nie martwiąc się, że urządzenie sobie nie poradzi.


5
DominikaU.

Duża moc w blenderze to podstawa do zrobienie pysznych deserów z pokruszoną czekoladą czy orzeszkami. Zwróćcie na to uwagę przy zakupie, bo naprawdę się opłaca.


5
migotka

Mam super blender o super mocy i wszystkie produkty nawet te bardzo twarde są super dokładnie rozdrobnione. Warto jest mieć taki blender kielichowy w swojej kuchni.

Zobacz również


Shabby Chic w kuchni


Marzysz o romantycznej, pełnej ciepła i kobiecego pierwiastka kuchni? Spróbuj...

Praktyczna lodówka na miarę XXI wieku


Obecny konsument niesamowicie ceni sobie przede wszystkim komfort życia. Coraz częściej...

LED w kuchni?


Duża efektywność, trwałość, energooszczędność. To tylko niektóre z licznych...