Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak kupić dobry blender?

Porady

Jak kupić dobry blender?

Ulubione0

Wraz z modą na zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia pojawiła się moda na picie świeżych soków i koktajli. Oczywiście do ich przygotowywania potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, a mianowicie blendera. To właśnie dzięki niemu będziemy mogli stworzyć zdrowe smoothie, zupy krem i inne pyszności. Okazuje się jednak, że wybór tego urządzenia nie jest taki prosty. Szeroki asortyment i różnorodność poszczególnych modeli potrafi przyprawić o zawrót głowy. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru blendera.

Są rzeczy ważne i ważniejsze. W przypadku urządzeń elektrycznych nie powinniśmy kierować się tylko ich wyglądem, a parametrami. Blender to drobny sprzęt AGD, który właśnie przeżywa swoją 'drugą młodość', dlatego też asortyment dostępnych w sklepach modeli jest bardzo duży. Poszczególne modele różnią się wielkością, wyglądem, ceną i... parametrami! Jaki blender jest najlepszy? Jaki blender wybrać? Na co warto zwrócić uwagę?

• Moc urządzenia
Podobnie, jak w przypadku innych sprzętów AGD – najważniejszym parametrem jest moc urządzenia. Im wyższa będzie ta wartość, tym dłużej będzie mogło pracować urządzenie bez przerwy. Na rynku możemy spotkać dwa typy blenderów – modele ręczne lub kielichowe. Moc blenderów ręcznych waha się od 170W do 800W, a moc kielichowych może sięgać nawet 1500W. Dlaczego warto wybrać urządzenie o większej mocy? Większa moc, często będzie gwarancją dłuższej żywotności. A co jeśli wybierzemy blender o małej mocy? Możemy być pewni, że już po kilku sekundach taki model będzie się nagrzewał i konieczne będzie przerwanie miksowania, żeby blender się nie spalił.

• Obroty urządzenia
Równie ważne co moc, są obroty blendera. Jest to szybkość wirowania nożyków odpowiedzialnych za rozdrabnianie produktów żywnościowych. Im więcej obrotów na minutę, tym szybciej będzie działał nasz blender, a produkty będą szybciej rozdrobnione. W zależności od modelu, blender może osiągać średnio 20 tysięcy obrotów na minutę.

• Rodzaj noży
Blender może mieć noże stałe lub wymienne. Zaletą noży wyjmowanych jest oczywiście łatwość czyszczenia – jest to dużym udogodnieniem szczególnie w przypadku blenderów kielichowych. Modele ręczne posiadają noże dwu-skrzydełkowe, a stojące sześcio-skrzydełkowe. Im więcej noży, tym szybciej dany produkt zostanie rozdrobniony.

• Wykonanie urządzenia
Podczas wybierania blendera, warto też (na samym końcu) zwrócić uwagę na wykonanie i wykończenie urządzenia. Jeśli jest dobrze i estetycznie wykończony, to możemy być pewni, że taki modeli posłuży nam przez lata. Stabilne wykonanie z pewnością przełoży się na trwałość urządzenia. Na szczególną uwagę zasługują blendery wykonane ze stali nierdzewnej.
Blender to urządzenie, które pomoże nam przygotować zdrowe koktajle i pyszne zupy krem. Jeśli lubimy tego typu rzeczy, to warto się w niego zaopatrzyć. Oprócz tego jak wygląda, warto zwrócić uwagę na moc oraz obroty urządzenia – są to jedne z ważniejszych parametrów, które przekładają się na komfort korzystania z tego sprzętu.

Zobacz również

Bauhaus – stuletni styl sposobem na aranżację kuchni

Bauhaus – stuletni styl sposobem na aranżację...

Korzeniami związany ze strzechą Charakterystyczne nazewnictwo stylu odnosi się do określenia...

Kupujemy patelnię – na co warto zwrócić uwagę?

Kupujemy patelnię – na co warto zwrócić...

Najważniejsze jest tworzywo – aluminium, stal, żeliwo i tytan Na pierwszy ogień idą patelnie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena