Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak kupić dobry blender?

Porady

Jak kupić dobry blender?

Ulubione0

Wraz z modą na zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia pojawiła się moda na picie świeżych soków i koktajli. Oczywiście do ich przygotowywania potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, a mianowicie blendera. To właśnie dzięki niemu będziemy mogli stworzyć zdrowe smoothie, zupy krem i inne pyszności. Okazuje się jednak, że wybór tego urządzenia nie jest taki prosty. Szeroki asortyment i różnorodność poszczególnych modeli potrafi przyprawić o zawrót głowy. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru blendera.

Są rzeczy ważne i ważniejsze. W przypadku urządzeń elektrycznych nie powinniśmy kierować się tylko ich wyglądem, a parametrami. Blender to drobny sprzęt AGD, który właśnie przeżywa swoją 'drugą młodość', dlatego też asortyment dostępnych w sklepach modeli jest bardzo duży. Poszczególne modele różnią się wielkością, wyglądem, ceną i... parametrami! Jaki blender jest najlepszy? Jaki blender wybrać? Na co warto zwrócić uwagę?

• Moc urządzenia
Podobnie, jak w przypadku innych sprzętów AGD – najważniejszym parametrem jest moc urządzenia. Im wyższa będzie ta wartość, tym dłużej będzie mogło pracować urządzenie bez przerwy. Na rynku możemy spotkać dwa typy blenderów – modele ręczne lub kielichowe. Moc blenderów ręcznych waha się od 170W do 800W, a moc kielichowych może sięgać nawet 1500W. Dlaczego warto wybrać urządzenie o większej mocy? Większa moc, często będzie gwarancją dłuższej żywotności. A co jeśli wybierzemy blender o małej mocy? Możemy być pewni, że już po kilku sekundach taki model będzie się nagrzewał i konieczne będzie przerwanie miksowania, żeby blender się nie spalił.

• Obroty urządzenia
Równie ważne co moc, są obroty blendera. Jest to szybkość wirowania nożyków odpowiedzialnych za rozdrabnianie produktów żywnościowych. Im więcej obrotów na minutę, tym szybciej będzie działał nasz blender, a produkty będą szybciej rozdrobnione. W zależności od modelu, blender może osiągać średnio 20 tysięcy obrotów na minutę.

• Rodzaj noży
Blender może mieć noże stałe lub wymienne. Zaletą noży wyjmowanych jest oczywiście łatwość czyszczenia – jest to dużym udogodnieniem szczególnie w przypadku blenderów kielichowych. Modele ręczne posiadają noże dwu-skrzydełkowe, a stojące sześcio-skrzydełkowe. Im więcej noży, tym szybciej dany produkt zostanie rozdrobniony.

• Wykonanie urządzenia
Podczas wybierania blendera, warto też (na samym końcu) zwrócić uwagę na wykonanie i wykończenie urządzenia. Jeśli jest dobrze i estetycznie wykończony, to możemy być pewni, że taki modeli posłuży nam przez lata. Stabilne wykonanie z pewnością przełoży się na trwałość urządzenia. Na szczególną uwagę zasługują blendery wykonane ze stali nierdzewnej.
Blender to urządzenie, które pomoże nam przygotować zdrowe koktajle i pyszne zupy krem. Jeśli lubimy tego typu rzeczy, to warto się w niego zaopatrzyć. Oprócz tego jak wygląda, warto zwrócić uwagę na moc oraz obroty urządzenia – są to jedne z ważniejszych parametrów, które przekładają się na komfort korzystania z tego sprzętu.

Zobacz również

Jak urządzić wygodną kuchnię dla całej rodziny?

Jak urządzić wygodną kuchnię dla całej...

Urządzając kuchnię dla singla, możemy postawić na nowoczesny minimalizm, który zawsze...

Idziemy na zakupy – jaki nóż kupić?

Idziemy na zakupy – jaki nóż kupić?

Nóż uniwersalny Zestaw dobrych noży swoje kosztuje, jednak w tym wypadku lepiej zainwestować...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena