Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czyszczenie zmywarki - kilka praktycznych porad

Porady

Czyszczenie zmywarki - kilka praktycznych porad

Ulubione0

Zmywarka – kiedyś to urządzenie było wyznacznikiem luksusu. Dziś znajduje się niemalże w każdym mieszkaniu. Producenci sprzętów AGD oraz postęp techniki podsuwa konsumentom urządzenia, dzięki którym domowe obowiązki przebiegają znacznie szybciej.
Pomimo tego, że odpowiedzialna jest za czyszczenie, to sama również wymaga systematycznej pielęgnacji.
W dzisiejszym artykule znajdziecie kilka sposobów na to, jak wyczyścić zmywarkę.

Czyszczenie zmywarki – czy to jest konieczne?
Mogłoby się wydawać, że skoro zmywarka jest urządzeniem służącym do pozbywania się brudu z naczyń, to sama nie wymaga czyszczenia. Okazuje się jednak, że systematyczne czyszczenie zmywarki bezpośrednio wpływa na jej 'kondycję', wydajność oraz żywotność. Często zdarza się, że wszystkie awarie związane są z brudnymi filtrami czy uszczelkami. Kolejnym argumentem przemawiającym za czyszczeniem zmywarki jest fakt, że wkłada się do niej naczynia, które mają następnie kontakt z żywnością.
Skoro wymaga się, aby urządzenie dokładnie czyściło naczynia, to samo nie powinno być brudne, a  systematyczność czyszczenia zmywarki jest najważniejsza.Czyszczenie zmywarki – najpierw zajrzyj do instrukcji
Zanim zaczniesz 'na własną rękę' rozkręcać urządzenie, warto najpierw spojrzeć do instrukcji. Producent zawsze umieszcza w niej informacje związane z czyszczeniem zmywarki. Są tam wyszczególnione programy, których można użyć oraz wymienione części,
które można wyjąć, by mycie było bardziej wygodne.


Zmywarka – jak możesz ją wyczyścić?
Dobrym sposobem na czyszczenie zmywarki jest włączenie jej raz na jakiś czas pustej, bez załadunku. Należy dodać kapsułkę do mycia i ustawić program. Jest to dobry sposób, aby 'odświeżyć' wnętrze urządzenia. Oprócz mycia zmywarki, powinno się również zadbać o filtry, wyjmowane części, drzwi oraz uszczelki.Przede wszystkim należy zacząć od wyjęcia wszystkich możliwych części zmywarki. Chodzi tutaj o koszyki na sztućce i naczynia, które należałoby myć ręcznie płynem do mycia naczyń. Następnie przechodzimy do filtrów. Je również możemy umyć płynem, jednak gdy mają osad warto włożyć je do naczynia z octem na pół godziny. Bez względu na to, czy mamy zmywarkę wolnostojącą, czy zmywarkę do zabudowy, musimy zadbać również o drzwi, które wystarczy przecierać wilgotną ścierką. Warto również pozbyć się brudu i resztek jedzenia z uszczelek, a do tego może przydać się stara szczoteczka do zębów. Skoro już wszystkie ważniejsze elementy zostaną wyczyszczone, to można je ponownie włożyć do zmywarki i ją włączyć. Aby czyszczenie zmywarki było bardziej efektowne, można włożyć do niej szklankę z octem, ponieważ produkt ten jest bardzo skuteczny w pozbyciu się brudu.

Zobacz również

Meble kuchenne na wymiar i ich zalety

Meble kuchenne na wymiar i ich zalety

Meble na wymiar są zwykle marzeniem większości osób planujących urządzenie nowej kuchni....

Lodówka turystyczna – to się przyda na wakacje!

Lodówka turystyczna – to się przyda na...

Wyjazdy nie są łatwe – szczególnie jeśli chodzi o przechowywanie i przewożenie świeżych...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena