Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Misja – mikrofala. Czyli co wziąć pod uwagę...

Porady

Misja – mikrofala. Czyli co wziąć pod uwagę podczas zakupów

Ulubione0

Kiedyś była wyznacznikiem luksusu, dziś możemy ją spotkać w każdej kuchni! O czym mowa? Oczywiście o kuchence mikrofalowej. Ciężko wyobrazić sobie bez niej życia – umożliwia nam szybkie podgrzanie żywności. Liczne badania wykazują, że należy ona do jednych z najczęściej używanych sprzętów AGD! Pozwala zaoszczędzić czas, energię oraz znacząco podnosi komfort obowiązków kuchennych. Dziś podpowiemy, czym powinniście się kierować wybierając kuchenkę mikrofalową.

Model zabudowany czy nie?
Na rynku znajdują się dwa rodzaje mikrofalówek. Dobrze nam znane modele wolnostojące, oraz te bardziej nowoczesne – model pod zabudowę. Nasz wybór powinien być uzależnione od naszych upodobań, gustu oraz wyglądu naszej kuchni. jeśli pierwsza decyzja jest już za nami, to możemy przejść dalej.

 

1 – rozmiar i pojemność
Mówią, że rozmiar nie ma znaczenia – jednak inaczej jest w przypadku sprzętów AGD. Wybierając konkretny rozmiar, a także pojemność kuchenki mikrofalowej, musimy wziąć pod uwagę to, jak często gotujemy oraz ilu osobowa rodzina będzie korzystać z tego urządzenia. Nie bez znaczenia jest również ilość miejsca, jaką chcemy przeznaczyć na mikrofalę. Jeśli określimy nasze wymagania to będzie nam łatwiej wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Oczywiście na rynku znajdziemy modele o różnych pojemnościach. Znajdziemy zarówno bardzo małe, jak i bardzo duże urządzenia. Istotną kwestią jest również to, do czego będziemy używać mikrofalówki. Jeśli będzie służyć tylko do podgrzania obiadu z dnia wcześniejszego, to nie ma sensu inwestować w większy model. Inaczej będzie, jeśli będziemy chcieli grillować kurczaka – wtedy lepiej zdecydować się na urządzenie większych rozmiarów. Pamiętajmy – korzystanie z kuchenki mikrofalowej ma być przyjemnością, a nie karą!

 

2 – moc urządzenia
Jeśli już wybraliśmy wielkość kuchenki mikrofalowej, to kolejną ważną kwestią jest jej moc. Tutaj im większa moc, tym lepiej – będzie się ona bowiem przekładać na szybsze oraz efektowniejsze przyrządzanie potraw. Szybsze działanie to mniejsze zużycie prądu – a więc oszczędność. Modele dostępne na rynku mają różną moc, która waha się pomiędzy 700 a 1000 W.

 

3 – wygląd ma znaczenie
Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, jednak warto zwrócić uwagę na jakość wykończenia kuchenki mikrofalowej. Na rynku możemy spotkać mikrofale emaliowane, stalowe oraz ceramiczne. Emaliowane są najtańsze i łatwe do czyszczenia. Niestety, są również podatne na zarysowania. Modele stalowe są bardzo trwałe i odporne na zarysowanie, jednak ich czyszczenie jest dość wymagające. Mikrofalówki ceramiczne są najdroższe – jednak łączą one zalety dwóch wcześniej omawianych modeli.

Zobacz również

Kuchenka mikrofalowa – jak wybrać dobrze?

Kuchenka mikrofalowa – jak wybrać dobrze?

Szybko podgrzeje Kuchenka mikrofalowa jest niezwykle funkcjonalna – z pewnością poratuje nas w...

Zmywarka nie suszy lub słabo suszy naczynia

Zmywarka nie suszy lub słabo suszy naczynia

Mokre naczynia po myciu w zmywarce - możliwe przyczyny Zmywarka jest sprzętem, który w...
Komentarze (1)
1
Gość
Wiktoria
2018-01-18 08:50:48

Właśnie przymierzam się do zakupu mikrofalówki i takie porady mi się na pewno przydadzą. Mam małą kuchnię, więc pewnie zdecyduje się na mikrofalówkę wolnostojącą. Jeszcze muszę się zdecydować nad mocą.

Twój komentarz
Ocena