Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Misja – mikrofala. Czyli co wziąć pod uwagę...

Porady


Misja – mikrofala. Czyli co wziąć pod uwagę podczas zakupów

Kiedyś była wyznacznikiem luksusu, dziś możemy ją spotkać w każdej kuchni! O czym mowa? Oczywiście o kuchence mikrofalowej. Ciężko wyobrazić sobie bez niej życia – umożliwia nam szybkie podgrzanie żywności. Liczne badania wykazują, że należy ona do jednych z najczęściej używanych sprzętów AGD! Pozwala zaoszczędzić czas, energię oraz znacząco podnosi komfort obowiązków kuchennych. Dziś podpowiemy, czym powinniście się kierować wybierając kuchenkę mikrofalową.

Na zdjęciu: Studio Mebli MebelStyl

Model zabudowany czy nie?

 

Na rynku znajdują się dwa rodzaje mikrofalówek. Dobrze nam znane modele wolnostojące, oraz te bardziej nowoczesne – model pod zabudowę. Nasz wybór powinien być uzależnione od naszych upodobań, gustu oraz wyglądu naszej kuchni. jeśli pierwsza decyzja jest już za nami, to możemy przejść dalej.

 

1. Rozmiar i pojemność

 

Mówią, że rozmiar nie ma znaczenia – jednak inaczej jest w przypadku sprzętów AGD. Wybierając konkretny rozmiar, a także pojemność kuchenki mikrofalowej, musimy wziąć pod uwagę to, jak często gotujemy oraz ilu osobowa rodzina będzie korzystać z tego urządzenia. Nie bez znaczenia jest również ilość miejsca, jaką chcemy przeznaczyć na mikrofalę. Jeśli określimy nasze wymagania to będzie nam łatwiej wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Oczywiście na rynku znajdziemy modele o różnych pojemnościach. Znajdziemy zarówno bardzo małe, jak i bardzo duże urządzenia. Istotną kwestią jest również to, do czego będziemy używać mikrofalówki. Jeśli będzie służyć tylko do podgrzania obiadu z dnia wcześniejszego, to nie ma sensu inwestować w większy model. Inaczej będzie, jeśli będziemy chcieli grillować kurczaka – wtedy lepiej zdecydować się na urządzenie większych rozmiarów. Pamiętajmy – korzystanie z kuchenki mikrofalowej ma być przyjemnością, a nie karą!

 

2. Moc urządzenia

 

Jeśli już wybraliśmy wielkość kuchenki mikrofalowej, to kolejną ważną kwestią jest jej moc. Tutaj im większa moc, tym lepiej – będzie się ona bowiem przekładać na szybsze oraz efektowniejsze przyrządzanie potraw. Szybsze działanie to mniejsze zużycie prądu – a więc oszczędność. Modele dostępne na rynku mają różną moc, która waha się pomiędzy 700 a 1000 W.

 

3. Wygląd ma znaczenie

 

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, jednak warto zwrócić uwagę na jakość wykończenia kuchenki mikrofalowej. Na rynku możemy spotkać mikrofale emaliowane, stalowe oraz ceramiczne. Emaliowane są najtańsze i łatwe do czyszczenia. Niestety, są również podatne na zarysowania. Modele stalowe są bardzo trwałe i odporne na zarysowanie, jednak ich czyszczenie jest dość wymagające. Mikrofalówki ceramiczne są najdroższe – jednak łączą one zalety dwóch wcześniej omawianych modeli.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Wiktoria

Właśnie przymierzam się do zakupu mikrofalówki i takie porady mi się na pewno przydadzą. Mam małą kuchnię, więc pewnie zdecyduje się na mikrofalówkę wolnostojącą. Jeszcze muszę się zdecydować nad mocą.

Zobacz również


Czyszczenie mikrofali – cztery szybkie sposoby


Regularne czyszczenie mikrofalówki zapobiega powstawaniu w jej wnętrzu trudnych do...

Kuchenka mikrofalowa – zabudowa czy sprzęt wolnostojący?


Żyjąc w pośpiechu, kiedy brakuje nam czasu na to, aby przyrządzać dania...

Plastik w mikrofali, czyli jak bezpiecznie podgrzewać...


Mówi się, że jedzenie podgrzewane w mikrofalówce może być dla nas...