Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

Porady


ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

Już od wielu lat, kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem kuchennego pomieszczenia. Pozwala nam szybko podgrzać wczorajszy obiad czy przygotować coś na szybko. Kuchenka mikrofalowa z pewnością należy do najczęściej eksploatowanych urządzeń w całym domu. Znacząco wpływa na nasz komfort życia – pozwala zaoszczędzić nam naprawdę dużo czasu, a także energii. W dzisiejszym artykule powinniśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego urządzenia, które mogą wam się przydać podczas szukania tej idealnej mikrofali.

Na zdjęciu: Studio Mebli Ewro

Schować czy wystawić?

 

Najpierw musimy zastanowić się, czy chcemy naszą kuchenkę mikrofalową schować, czy ustawić gdzieś na wierzchu. Możemy wybrać pomiędzy tradycyjnymi modelami wolnostojącymi, lub urządzeniami, które przeznaczone są pod zabudowę. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań oraz wyglądu kuchni. Jeśli już zdecydujemy się na konkretny typ kuchenki mikrofalowej, to warto przejść do innych – ważnych kwestii.

 

Liczy się rozmiar i pojemność

 

Najważniejszą kwestią przy wyborze kuchenki mikrofalowej jest oczywiście jej rozmiar oraz objętość. Aby wybrać idealne urządzenie do naszej kuchni, warto wziąć pod uwagę liczbę domowników, którzy będą korzystać z kuchenki mikrofalowej. Bardzo ważne jest również to, ile miejsca możemy na nią poświęcić. Producenci oferują urządzenia o różnych wymiarach – znajdziemy zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia. Nie bez znaczenia jest również to, co będziemy w niej przygotowywać – jeśli będą to zwykłe potrawy to spokojnie wystarczy nam urządzenie o niewielkich gabarytach. Wielkość jest bardzo ważna – przełoży się ona bezpośrednio na komfort korzystania z urządzenia, a to – powinno być czystą przyjemnością.

 

Bardzo ważna jest moc – im więcej, tym lepiej

 

Jeśli już typ oraz rozmiar kuchenki mikrofalowej mamy wybrany to czas przejść dalej. Kolejną, bardzo ważną kwestią jest moc urządzenia. Większa moc przekłada się na szybsze działanie oraz lepsze podgrzanie naszej potrawy. Oczywiście krótszy czas wiąże się z mniejszym poborem energii, więc tak naprawdę oszczędzamy! Modele dostępne na rynku różnią się między sobą mocą. Możemy przebierać pomiędzy mikrofalówkami o mocy od 700 do 1000 W.

 

Jakość wykonania

 

Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania i wykończenia naszego urządzenia. Na rynku dostępne są różne modele kuchenek mikrofalowych. Możemy spotkać modele wykonane ze stali nierdzewnej, emaliowane oraz ceramiczne. Najtańsze są urządzenia emaliowane. Cieszą się dużą popularnością – przede wszystkim ze względu na cenę oraz łatwość czyszczenia. Modele wykonane ze stali nierdzewnej wyróżniają się dużą odpornością – nie straszne im zarysowania czy uszkodzenia. Są one jednak trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Najdroższym rozwiązaniem są kuchenki ceramiczne. Łączą one zalety swoich poprzedników, jednak są też znacznie droższe.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Paulina

Ja na pewno chciałabym, aby moja mikrofalówka była schowana. Nie jest to bardzo często używany sprzęt kuchenny więc myślę, że mogłaby być gdzieś fajnie zabudowana.

Zobacz również


Czy warto zabudowywać mikrofalówkę?


Przez jednych uwielbiana, przez innych uważana za całkowicie zbędny element kuchennego...

Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Suszenie w mikrofali – co można, a czego nie można...


Czy można w mikrofalówce wysuszyć grzyby albo zioła ogrodowe? A jeżeli można,...