Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Ceramiczne gotowanie – dlaczego warto gotować...

Porady

Ceramiczne gotowanie – dlaczego warto gotować na płycie ceramicznej?

Ulubione0

Kiedyś wybór kuchni grzewczej był bardzo prosty – na rynku dostępny był jeden model – ten na gaz i problemu nie było. Aktualnie mamy troszkę trudniej, gdyż mamy aż trzy modele do wyboru – płyta gazowa, indukcyjna i ceramiczna. Dziś przyjrzymy się bliżej kuchni ceramicznej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej zakupie? Czy warto w nią inwestować?

Napięcie elektryczne – na to zwróć uwagę
Przed zakupem sprzętu jakim jest płyta ceramiczna należy przyjrzeć się pewnym kwestiom dotyczących montażu urządzenia. Modele, które możemy spotkać na rynku różnią się między sobą napięciem elektrycznych. Są modele, których napięcie wynosi 230 V lub 400 V. Warto wiedzieć, że podczas gdy zdecydujemy się na kuchenkę o większej mocy, będzie konieczne posiadanie odpowiedniej instalacji elektrycznej, która umożliwi nam poprawne funkcjonowanie sprzętu. Tutaj należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą, który pomoże nam dobrać odpowiedni model.

 

Odpowiedni rozmiar i kształt
Wybierając płytę ceramiczną należy wziąć pod uwagę jej rozmiar i kształt. Modele dostępne na rynku mają zazwyczaj od 58 do 60 centymetrów szerokości. Dla udogodnienia i bardziej wymagających klientów dostępne są również węższe i szersze urządzenia od standardowych modeli. Wielkość płyty należy dostosować do miejsca, jakie mamy w kuchni. Płyty ceramiczne posiadają zazwyczaj cztery pola grzewcze. Najczęściej są to koła o różnych średnicach. Wielkość garnka powinna być dopasowana do wielkości pola grzewczego – aby jak najefektywniej wykorzystać energię elektryczną.

 

Gwarancja najwyższej jakości
Nazwa płyty ceramicznej pochodzi od materiału ceramicznego z którego kuchenka jest wykonana. Płyty ceramiczne wyróżniają się dużą odpornością i wytrzymałością. Oczywiście o płytę ceramiczną trzeba odpowiednio dbać – niewłaściwe korzystanie może przyczynić się do różnego typu uszkodzeń. Płyty ceramiczne są bardzo lubiane również ze względu na łatwość i szybkość czyszczenia. Gładka powierzchnia sprawia, że łatwo je utrzymać w czystości, aczkolwiek konieczne jest stosowanie specjalnych środków.

 

Element grzewczy
Za wytwarzane ciepło w płycie ceramicznej odpowiedzialna jest lampa halogenowa lub spirala elektryczna. Modele dostępne na rynku mogą być wyposażone w standardowe elementy lub elementy szybkogrzejne. Decydując się na drugie rozwiązanie musimy liczyć się z większym poborem energii ale również szybszym przygotowaniem posiłku.

 

Przede wszystkim prąd
Płyta ceramiczna nie wymaga podłączenia do instalacji gazowej – do działania potrzebuje jedynie prądu. Przed tą inwestycją należy sprawdzić natężenie elektryczne w naszym domu i kupić sprzęt o takich samych parametrach – nie będziemy musieli w ten sposób zmieniać instalacji. Odpowiednie obchodzenie się z płytą ceramiczną z pewnością przyczyni się do jej długiej i niezawodnej eksploatacji.

Zobacz również

Minimalizm w kuchni

Minimalizm w kuchni

Kuchnia miejscem pracy Kuchnia to wnętrze, w którym nie tylko spędzamy czas z rodziną przy...

Jak wybrać dobry wałek?

Jak wybrać dobry wałek?

Najpopularniejsze wałki – czyli wałki drewniane Największą popularnością wśród...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena