Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kupujemy mikrofalę, czyli jak podgrzać szybko i...

Porady


Kupujemy mikrofalę, czyli jak podgrzać szybko i skutecznie

Kuchenka mikrofalowa umożliwia nam szybkie podgrzanie żywności. Z pewnością należy ona do najczęściej używanych urządzeń AGD w naszych domach. Podwyższają komfort życia, pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i energii. Dziś podpowiemy Wam czym kierować się podczas wyboru tego przydatnego sprzętu.

Na zdjęciu: Studio Mebli RS Sułowicz

Pod zabudowę lub wolnostojące

Do wyboru mamy dwa rodzaje kuchenek mikrofalowych – tradycyjne wolnostojące modele oraz kuchenki do zabudowy. To, jaki model wybierzemy powinno być uzależnione od stylistyki naszej kuchni i osobistych preferencji. Jeżeli już zdecydujemy, jaki typ kuchenki mikrofalowej chcemy, przechodzimy do bardziej kolejnych istotnych kwestii.


Rozmiar i pojemność – kwestia najważniejsza

Po pierwsze musimy wybrać rozmiar i pojemność kuchenki mikrofalowej. Tutaj należy zastanowić się dla ilu osób gotujemy i jak liczna rodzina będzie korzystać z urządzenia. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę ilość miejsca jaką możemy przeznaczyć na nasz nowy sprzęt. Precyzując nasze wymagania ułatwimy sobie zadanie – bez problemy bowiem określimy pożądaną wielkość urządzenia. Na rynku znajdują się modele o różnych pojemnościach. Znajdziemy zarówno małe modele – mieszczące 15 l, jak również bardzo duże – 40 l. Warto zastanowić się też do czego będziemy używać kuchenki. Jeżeli tylko do podgrzewania potraw to spokojnie wystarczy nam mniejszy model. Jeżeli chcemy również chcemy grillować w niej kurczaka, lepiej zdecydować się na kuchenkę większych rozmiarów. Korzystanie z urządzenia ma być przyjemnością.


Im większa moc, tym lepiej

Jeżeli już wybierzemy rozmiar naszej nowej mikrofalówki kolejną ważną kwestią jest jej moc. Im wyższa moc, tym szybsze i lepsze podgrzanie (lub przyrządzenie) potrawy. Krótszy czas pracy wiąże się z mniejszym zużyciem energii, dzięki czemu oszczędzamy! Dostępne modele, które możemy spotkać na rynku różnią się między sobą mocą. Możemy spotkać modele, których moc wynosi od 700 do 1000 W.


Wykończenie

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykończenia kuchenki mikrofalowej. Na rynku możemy spotkać trzy rodzaje mikrofal – emaliowane, ze stali nierdzewnej i ceramiczne. Emaliowane są najtańsze. Są łatwe do czyszczenia co jest niezaprzeczalną zaletą. Niestety emaliowane wnętrza są podatne na zarysowania, co może przyspieszyć proces rdzewienia. Mikrofale ze stali nierdzewnej są odporne na zarysowania i są bardziej trwałe. Niestety są również trudniejsze w czyszczeniu, przez co ciężko je utrzymać w czystości. Ostatnią grupą, są kuchenki mikrofalowe ceramiczne. Jest to najdroższe rozwiązanie dostępne na rynku. Łączą one w sobie cechy dwóch wcześniej opisanych typów. Są odporne na wszelkie zarysowania i dodatkowo łatwo się je czyści.


Zawsze się przyda

Przed zakupem mikrofali warto sprecyzować nasze wymagania co do tego urządzenia. Istotne jest to, ile osób będzie z niej korzystać i do czego będziemy jej używać. Warto wybrać większą moc, dzięki czemu potrawy będą przyrządzone o wiele szybciej.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchenki mikrofalowe – jak z nich korzystać i jak o nie...


Do grupy podstawowego już na chwilę obecną wyposażenia pomieszczeń kuchennych zalicza...

Czy warto zabudowywać mikrofalówkę?


Przez jednych uwielbiana, przez innych uważana za całkowicie zbędny element kuchennego...

Plastik w mikrofali, czyli jak bezpiecznie podgrzewać...


Mówi się, że jedzenie podgrzewane w mikrofalówce może być dla nas...