Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czysta mikrofalówka, czysta żywność

Porady


Czysta mikrofalówka, czysta żywność

Żyjemy w ciągłym biegu, na nic nie mamy czasu, nie wspominając o gotowaniu i spożywaniu posiłków w rodzinnym gronie. Z pomocą przychodzą kuchenki mikrofalowe, które w mig podgrzeją nasz wczorajszy obiad lub gotowe danie kupione na mieście. Mikrofalówka należy do najczęściej używanych sprzętów AGD. W sumie nie ma co się dziwić, minutka dwie i danie gotowe! Częste użytkowanie, kontakt z żywnością – wszystko to składa się na trudne do usunięcia zanieczyszczenia. O mikrofalówkę trzeba systematycznie dbać.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Otwieram mikrofalówkę, a tam brud!

Często zdarza się, że podgrzewana w kuchence mikrofalowej żywność rozpryskuje się po całym wnętrzu urządzenia. Dzieje się to w wyniku zbyt mocnego podgrzania potrawy. Tego typu zanieczyszczenia najłatwiej jest usunąć tuż po ich pojawieniu, z czasem jest trudnej się ich pozbyć. Jeżeli jeszcze kilkakrotnie użyjemy mikrofali a zabrudzenia zostaną dodatkowo zapieczone. Wszelkie silnie działające detergenty odpadają – należy mieć na uwadze kontakt z żywnością. Jak więc umyć takie trudne plamy bez używania mocnych środków? Z pomocą przychodzą nam 'naturalne' produkty!


Domowe sposoby – cytryna i ocet

Na pomoc idzie cytryna! To właśnie cen owoc jest jednym z najprostszych sposobów na doprowadzenie kuchenki mikrofalowej do odpowiedniego stanu. Jest to naturalny środek, który z łatwością pozbędzie się brudu. Dodatkowo pozbędzie się również nieprzyjemnego zapachu, który pozostał w mikrofalówce po różnych potrawach. Jak czyścić mikrofalówkę cytryną? Wystarczy przygotować odpowiedni roztwór wody i cytryny. Tak przygotowaną 'magiczną miksturę' umieszczamy w szklanej misce i wkładamy do kuchenki. Ustawiamy najwyższą moc i włączamy urządzenie na około cztery minuty. Powstająca w wyniku podgrzania para powoduje zmiękczenie zanieczyszczeń, przez co są znacznie łatwiejsze do usunięcia. Następnie usuwamy miskę w mikrofalówki i myjemy jej wnętrze. Ostatnim etapem jest płukanie czystą gorącą wodą. Zamiennikiem cytryny może być ocet, jednak ma on dość intensywny i drażniący zapach. Mimo bardziej nieprzyjemnych zapachów ocet poradzi sobie z brudną kuchenką mikrofalową równie dobrze co cytryna. Tutaj również należy przyrządzić odpowiedni roztwór i umieścić go w mikrofalówce.


A na zewnątrz?

Pamiętajmy również o zewnętrznej części mikrofali – ją również należy czyścić. Wentylatory najlepiej czyścić specjalną szczoteczką założoną na rurę od odkurzacza. Na obudowę najlepiej 'zadziała' woda z octem. Jeżeli nasza kuchenka zrobiona jest ze stali nierdzewnej, to możemy ją również dodatkowo wypolerować.


Czysta mikrofalówka czysta żywność

Kuchenka mikrofalowa wymaga systematycznego czyszczenia. Już nie chodzi o sam efekt wizualny – ale przede wszystkim o higienę. Kuchenka ma nieustanny kontakt z żywnością, a jeżeli jest brudna, to ten brud przechodzi do żywności, którą podgrzewamy. Czyszczenie cytryną lub octem jest łatwe i szybkie, dlatego warto poświęcić kilka chwil i nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Plastik w mikrofali, czyli jak bezpiecznie podgrzewać...


Mówi się, że jedzenie podgrzewane w mikrofalówce może być dla nas...

Suszenie w mikrofali – co można, a czego nie można...


Czy można w mikrofalówce wysuszyć grzyby albo zioła ogrodowe? A jeżeli można,...

Kuchenka mikrofalowa – jak wybrać dobrze?


Kuchenka mikrofalowa z pewnością należy do najczęściej używanych sprzętów...