Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Suszenie w mikrofali – co można, a czego nie...

Porady


Suszenie w mikrofali – co można, a czego nie można wysuszyć w kuchence mikrofalowej?

Czy można w mikrofalówce wysuszyć grzyby albo zioła ogrodowe? A jeżeli można, to czy w kuchence mikrofalowej możliwe jest wysuszenie skarpetek? Dowiedz się, jak powinno przebiegać suszenie w mikrofali i co z zastosowaniem mikrofali suszyć można, a czego lepiej do niej nie wkładać.

Jak suszyć grzyby w mikrofalówce?

 

Oczywiście najlepszym sposobem na suszenie grzybów jest zastosowanie specjalnie przeznaczonej do tego suszarki. Co jednak, kiedy nie mamy takowej i nie chcemy w nią inwestować, a zależy nam na czasie? Z pomocą może przyjść nam piekarnik lub kuchenka mikrofalowa. Suszenie w mikrofali grzybów przebiegać będzie naprawdę bardzo szybko. Grzyby wystarczy włożyć do mikrofalówki i podgrzewać z maksymalną mocą przez dwie-trzy minuty. W tym czasie powinna wyparować z nich woda. Grzyby następnie dosuszyć można jeszcze na słońcu. Proces ten będzie już znacznie krótszy.

 

Czy można suszyć zioła w kuchence mikrofalowej?

 

Suszenie ziół ogrodowych w mikrofalówce to dość nietypowy sposób i - o ile mamy inną możliwość – w życie warto wprowadzać go jedynie w ostateczności. Co prawda kuchenka mikrofalowa z ich wysuszeniem poradzi sobie dużo szybciej, jednak podgrzewane w ten sposób zioła dość znacznie stracą na smaku. Zmniejszy się w nich również zawartość olejków eterycznych. Do wysuszenia w mikrofali listków bazylii, mięty czy chociażby majeranku, potrzebny będzie nam ręcznik jednorazowy. Zioła ułóżmy na papierze, a następnie podgrzewajmy z wykorzystaniem najwyższej temperatury przez maksymalnie trzy minuty. Zioła należy obrać mniej więcej co 30 sekund, by nie dopuścić do ich spalenia.

 

Kuchenki mikrofalowe

 

Suszenie kwiatów w mikrofali

 

Sprawdzone sposoby na suszenie kwiatów? Włożenie ich do mikrofalówki jest jednym z nich! Suszenie w mikrofali kwiatów to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod. Głównym plusem tego sposobu jest to, że kwiaty zachowują swój kształt i kolor. Jedyne, czego nie powinniśmy robić, to wkładać do mikrofalówki drobnych, delikatnych kwiatków. Do suszenia w mikrofalówce kwiatów niezbędny będzie żel krzemionkowy lub kryształy do kociej kuwety. Umieść je w naczyniach lub pojemnikach nadających się do mikrofalówki, a następnie delikatnie ułóż na nich kwiaty. W jakiej temperaturze suszyć kwiaty? Kuchenkę włącz na 1-2 minuty, co pół minuty jednak sprawdzaj stan wysuszenia kwiatów. Po wyjęciu ich z mikrofalówki, odczekaj aż ostygną. Później delikatnie oczyść je z pozostałości po żelu czy kryształkach.

 

Suszenie w mikrofali ubrań – czy to dobry pomysł?

 

W teorii suszenie w mikrofalówce ubrań czy butów może się powieść, w praktyce wygląda to różnie. Wysoka temperatura jest w stanie odparować z nich nadmiar wody, jednak odzież bardzo łatwo jest w ten sposób spalić, a do tego nie wszystkie części garderoby można do kuchenki mikrofalowej wkładać. Zasady bezpieczeństwa mówią o tym, że z całą pewnością nie powinny trafiać tam metalowe przedmioty, dlatego dobrze sprawdźmy, czy ubrania nie posiadają metalowych zatrzasków, suwaków czy innych tego typu elementów ozdobnych. W kuchence mikrofalowej bardzo łatwo stopić plastik. A zatem nie próbujmy suszyć w niej koszul z guzikami czy koszulek z nadrukami. Susząc w mikrofali ubranie, ustawiajmy ją na maksimum 20-sekundowe cykle.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Wybieramy mikrofalówkę – pod zabudowę czy...


Kuchenka mikrofalowa z pewnością należy do najczęściej używanych sprzętów...

Jak grillować w mikrofalówce?


Funkcjonalna kuchenka mikrofalowa potrafi znacznie więcej, niż tylko podgrzewać...

Czysta mikrofalówka, czysta żywność


Żyjemy w ciągłym biegu, na nic nie mamy czasu, nie wspominając o gotowaniu i...