Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Steam Clean czyli kuchenka mikrofalowa, która...

Porady

Steam Clean czyli kuchenka mikrofalowa, która czyści się sama

Ulubione1

Kuchenka mikrofalowa w wielu kuchniach jest najczęściej używanym urządzeniem AGD. Pozwala nam bardzo szybko podgrzać wczorajszy obiad czy kolację. Cały czas ma kontakt z żywnością, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby systematycznie ją czyścić. Nikt przecież nie chce jeść jedzenia, które było podgrzane w brudnej mikrofali. Resztki jedzenia na ściankach, nieprzyjemny zapach – brzmi znajomo? Dziś podpowiemy Wam jak sprytnie i szybko wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Niezastąpiony przyjaciel każdej kuchni - mikrofala
Każdy z pewnością zna mikrofalę i jej możliwości. Dzięki mikrofali możemy łatwo i bardzo szybko podgrzać obiad, ugotować warzywa na parze czy nawet upiec mięso bez dodatku tłuszczu. Do miana 'sprzętu idealnego' mikrofali brakuje tylko tego, aby sama się czyściła. Oczywiście producenci opracowują nowoczesne funkcje, które ułatwiają czyszczenie urządzenia, jednak nadal są to produkty 'z wyższej półki'. Jak więc pozbyć się brudu z wnętrza mikrofali?

 

Zabrudzenia kontra para – kto wygra to starcie?
Istnieje kilka domowych sposobów, które bardziej lub mniej skutecznie radzą sobie z zabrudzeniami we wnętrzu mikrofali. Przykładem może być na przykład sok z cytryny, mieszanka wody z octem lub soda oczyszczona, jednak są to metody, które nie zawsze stają na wysokości zadania. Najlepiej znaleźć taką, która pomoże nam pozbyć się zabrudzeń a jednocześnie nie będzie zbyt czaso- i pracochłonna. Czy oczekujemy zbyt wiele? Nie! Wystarczy tylko... para wodna! Jest to stosunkowo nowa metoda czyszczenia i nosi nazwę czyszczenia parą – steam clean. Para bardzo szybko poradzi sobie z zabrudzonym talerzem, resztkami jedzenia czy też przykrym zapachem.

 

Mikrofala, która czyści się sama?
Czyszczenie parowe to bardzo przydatna funkcja, która z pewnością przyda się w każdym domu. Wystarczy włączyć jeden przycisk, aby ją uruchomić. Cały proces czyszczenia trwa około 15 minut i nie wymaga od nas żadnego wysiłku – wszystko czyści się samo. Po określonym czasie nasze urządzenie jest idealnie czyste i odświeżone. Jak to działa? Otóż para sprytnie osiada na ściankach mikrofali, wchodzi w brud, zmiękcza go i usuwa. W następnej kolejności urządzenie przechodzi w tryb suszenia. Po takim 'zabiegu' kuchenka od razu jest gotowa do użycia. Nie ma w niej resztek jedzenia i przyjemnie pachnie. Ta innowacyjna funkcja jest stosowana na coraz szerszą skalę. Koniec z uporczywym szorowaniem – wystarczy wcisnąć guzik. Kuchenka mikrofalowa z funkcją Steam Clean to ogromna wygoda. Niestety, takie rozwiązanie trochę kosztuje, jednak czy nasz relaks nie jest tego wart?

Zobacz również

Drewniany, laminowany czy kamienny? Jaki blat kuchenny wybrać?

Drewniany, laminowany czy kamienny? Jaki blat...

Drewniany blat kuchenny Pierwszym, bardzo popularnym materiałem na blat kuchenny jest drewno....

Jaki czajnik wybrać? Elektryczny czy gazowy?

Jaki czajnik wybrać? Elektryczny czy gazowy?

Okazuje się, że czajnik – czy to elektryczny, czy gazowy, należy do najczęściej...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena