Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Steam Clean czyli kuchenka mikrofalowa, która...

Porady


Steam Clean czyli kuchenka mikrofalowa, która czyści się sama

Kuchenka mikrofalowa w wielu kuchniach jest najczęściej używanym urządzeniem AGD. Pozwala nam bardzo szybko podgrzać wczorajszy obiad czy kolację. Cały czas ma kontakt z żywnością, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby systematycznie ją czyścić. Nikt przecież nie chce jeść jedzenia, które było podgrzane w brudnej mikrofali. Resztki jedzenia na ściankach, nieprzyjemny zapach – brzmi znajomo? Dziś podpowiemy Wam jak sprytnie i szybko wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Na zdjęciu: Studio Mebli RS Sułowicz

Niezastąpiony przyjaciel każdej kuchni - mikrofala
Każdy z pewnością zna mikrofalę i jej możliwości. Dzięki mikrofali możemy łatwo i bardzo szybko podgrzać obiad, ugotować warzywa na parze czy nawet upiec mięso bez dodatku tłuszczu. Do miana 'sprzętu idealnego' mikrofali brakuje tylko tego, aby sama się czyściła. Oczywiście producenci opracowują nowoczesne funkcje, które ułatwiają czyszczenie urządzenia, jednak nadal są to produkty 'z wyższej półki'. Jak więc pozbyć się brudu z wnętrza mikrofali?

 

Zabrudzenia kontra para – kto wygra to starcie?
Istnieje kilka domowych sposobów, które bardziej lub mniej skutecznie radzą sobie z zabrudzeniami we wnętrzu mikrofali. Przykładem może być na przykład sok z cytryny, mieszanka wody z octem lub soda oczyszczona, jednak są to metody, które nie zawsze stają na wysokości zadania. Najlepiej znaleźć taką, która pomoże nam pozbyć się zabrudzeń a jednocześnie nie będzie zbyt czaso- i pracochłonna. Czy oczekujemy zbyt wiele? Nie! Wystarczy tylko... para wodna! Jest to stosunkowo nowa metoda czyszczenia i nosi nazwę czyszczenia parą – steam clean. Para bardzo szybko poradzi sobie z zabrudzonym talerzem, resztkami jedzenia czy też przykrym zapachem.

 

Mikrofala, która czyści się sama?
Czyszczenie parowe to bardzo przydatna funkcja, która z pewnością przyda się w każdym domu. Wystarczy włączyć jeden przycisk, aby ją uruchomić. Cały proces czyszczenia trwa około 15 minut i nie wymaga od nas żadnego wysiłku – wszystko czyści się samo. Po określonym czasie nasze urządzenie jest idealnie czyste i odświeżone. Jak to działa? Otóż para sprytnie osiada na ściankach mikrofali, wchodzi w brud, zmiękcza go i usuwa. W następnej kolejności urządzenie przechodzi w tryb suszenia. Po takim 'zabiegu' kuchenka od razu jest gotowa do użycia. Nie ma w niej resztek jedzenia i przyjemnie pachnie. Ta innowacyjna funkcja jest stosowana na coraz szerszą skalę. Koniec z uporczywym szorowaniem – wystarczy wcisnąć guzik. Kuchenka mikrofalowa z funkcją Steam Clean to ogromna wygoda. Niestety, takie rozwiązanie trochę kosztuje, jednak czy nasz relaks nie jest tego wart?

 

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Tomek

Wow! polecam dużo się dowiedziałem i od razu żonce info przekazałem. Od tamtego czasu z czyszczeniem mikrofali jest OK.


5
Karina

Taka funkcja jest mega przydatna. Fakt trochę kosztuję, ale służy już na lata. Jestem w ciągłym biegu - praca, dzieci, dom i fajnie, że są nowoczesne funkcje i urządzenia ułatwiające nam życie codzienne. Nie należę do osób lubiących połowę życia spędzać na sprzątaniu ....

Zobacz również


Grzanie na zimno. Sekrety indukcji.


Szybko, sprawnie, energooszczędnie i bezpiecznie. Któż z nas nie chciałby w ten...

Kamień na ściany w kuchni


Kuchnia jest niesamowicie istotnym pomieszczeniem domowego użytku, którego podczas...

Dbaj o sprzęt AGD


Kupno dobrej jakości wyposażenie gospodarstwa domowego to połowa sukcesu. Aby wydane...