Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sposób na stal nierdzewną

Porady


Sposób na stal nierdzewną

Wszystkie urządzenia, sprzęty i gadżety które mamy w kuchni wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Od tego, jak będziemy 'je' traktować będzie zależało jak się będą prezentować a także jak długo nam posłużą. Coraz częściej wszelkie elementy, które spotykamy w kuchni są wykonane ze stali nierdzewnej. Nie ma się co dziwić – jest to bowiem bardzo dekoracyjny i modny materiał. Niestety, jest on dość trudny jeżeli chodzi o czyszczenia – jak więc powinno się go czyścić?

Na zdjęciu: Studio PRO-M

Jak utrzymać porządek?
Najlepszą metodą, aby było czysto jest trzymanie porządku. Wystarczy nie brudzić, aby w kuchni cały czas było czysto. Oczywiście łatwo się mówi i mamy tutaj raczej na myśli zapobieganie powstawaniu zabrudzeń. Powinniśmy starać się unikać trudniejszych do usunięcia zabrudzeń. Najlepiej starannie obchodzić się z wszelkiego rodzaju metalowymi elementami i minimalizować (jak tylko się da) ich kontakt z substancjami brudzącymi. Jeżeli wyjmujemy potrawę z piekarnika, lub sos z lodówki, starajmy się zrobić to z gracją i bez zbędnych plam i zabrudzeń. Zlewozmywak, który też zazwyczaj zrobiony jest ze stali nierdzewnej należy chronić przed uszkodzeniami, które mogą zniszczyć jego powierzchnię. Podczas gotowania starajmy się nie dopuścić do przypalania – w ten sposób znacznie ułatwimy sobie czyszczenie garnka czy patelni.

Systematyczna pielęgnacja to podstawa
Niestety, nie zawsze wszystkiemu da się zapobiec – szczególnie w kuchni. Wszystkie sprzęty, gadżety i elementy Twojej kuchni wymagają odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji. Bez względu na to, czy posiadasz urządzenia AGD z niższej, czy wyższej półki – powinieneś o niego dbać każdego dnia. Aby dany element kuchennego wyposażenia posłużył nam jak najdłużej i mimo upływu czasu wyglądał dobrze należy o niego dbać. Regularne czyszczenie – najlepiej po każdym użyciu – w ten sposób nasze urządzenia zawsze będą wyglądać dobrze. Wystarczy przetrzeć zlew, czy kuchenkę wilgotną szmatką a stalowa powierzchnia będzie lśniła jak nowa. Czysta kuchnia cieszy oko i świetnie się prezentuje, dlatego warto poświęcić na to chwilkę, lub dwie. Systematyczne zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że kuchnia cały czas będzie prezentować się rewelacyjnie, a co tygodniowe generalne sprzątanie nie będzie tak uciążliwe i czasochłonne.

Odpowiednie czyszczenie
Nie jest tajemnicą, że stal nierdzewna jest specyficznym materiałem. Ma wiele zalet, jednak szybko się brudzi. Ze względu na dobrą prezencję oraz dużą odporność jest często wykorzystywana w kuchni. Czy to różne sprzęty AGD, zlew czy inne dodatki – stalowe elementy możemy dziś spotkać niemalże w każdej kuchni. Powierzchnia stali jest dość delikatna, dlatego łatwo ją uszkodzić lub zarysować. Do czyszczenia tego typu powierzchni należy używać tylko miękkich ściereczek. Wybierając detergent należy zdecydować się na ich delikatniejszą strukturę, taka która nie zarysuje powierzchni. Szorujące proszki od razu odpadają. Na rynku dostępne są różne preparaty przeznaczone właśnie do tego typu powierzchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia z jadalnią – wady i zalety


Wyjątkowo popularnym rozwiązaniem we współczesnych układach domów i...

Pralka pobiera wodę podczas wirowania - możliwe przyczyny


Sprawne działanie pralki jest priorytetem w codziennym funkcjonowaniu domowników....

Modern classic – kuchnia na pograniczu nowoczesności i...


Odkryj sekrety stylu modern classic, który łączy w sobie elegancję klasyki z...