Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jaki model kuchenki mikrofalowej wybrać?

Porady


Jaki model kuchenki mikrofalowej wybrać?

Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem, który znajduje się w niemalże każdej kuchni. Jest ona bardzo potrzebna – powala nam na bardzo szybkie podgrzanie wczorajszego obiadu lub przygotowanie 'gotowca'. Śmiało można stwierdzić, że mikrofalówka należy do najczęściej używanych sprzętów w kuchni. W dzisiejszym świecie, kiedy cały czas się gdzieś spieszymy i nie mamy czasu na nic, jej pomoc okazuje się nieoceniona. Podobnie jak inne urządzenia gospodarstwa domowego, kuchenka mikrofalowa występuje na rynku w dwóch formach – wolnostojącej i przeznaczonej pod zabudowę. To drugie rozwiązanie od pewnego czasu cieszy się ogromną popularnością – wpisuje się ona bowiem idealny w aktualnie panujące, minimalistyczne trendy. Czy to jednak oznacza, że mikrofalówki wolnostojące odeszły do lamusa? W poniższej części artykułu odpowiemy na to pytanie i przedstawimy wady i zalety obu tych rozwiązań.

Na zdjęciu: Studio Mebli MebelStyl

 

Modne schowanie kuchenki mikrofalowej – czyli modele pod zabudowę
Wraz z przyjściem do nas mody na wszechobecny minimalizm, dotarły też modele mikrofalówek przeznaczone pod zabudowę. Takie urządzenie jest sprytnie ukryte – na pierwszy rzut oka w ogóle go nie widać. Kuchenka mikrofalowa przykryta jest bowiem zabudową meblarską i z zewnątrz przypomina zwykłą szafkę. Nie widać jej obudowy – jedynie przód. Jest to niezwykle efektowne i estetyczne rozwiązanie. Mikrofalówka przeznaczona pod zabudowę może znajdować się w dowolnym miejscu w kuchni – bez względu na wysokość. Jest ona idealnie dopasowana do miejsca, w którym stoi. To właśnie ona dopasowuje się do naszych potrzeb, a nie odwrotnie. Umieszczamy ją tam, gdzie chcemy – aby korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne. Bardzo komfortowe jest to, że drzwiczki urządzenia będą otwierać się w tą stronę, w którą chcemy – dostosuje się do nas. Niestety, gdy już raz wybierzemy miejsce dla tego urządzenia, będzie musiało ono tam stać aż do czasu remontu. Mikrofalówka znajduje się w zabudowie meblarskiej, dlatego nie tak łatwo przenieść ją w inne miejsce. Dla osób, które lubią zmiany często stanowi to dość istotny problem.

 

Tradycyjna mikrofalówka wolnostojąca
Tradycyjną kuchenkę mikrofalową można również umieścić w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Wybór ten jednak nie jest zobowiązujący – można w dowolnym momencie przenieść urządzenie. Wolnostojąca kuchenka mikrofalowa jest bardzo mobilna i ogranicza nas tylko i wyłącznie długość kabla. Jeśli chodzi o prezentację, to tutaj wszystko zależy od wystroju wnętrza. Często do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz bardziej pasują zabudowane modele urządzeń – wtedy ich stylistyka nie gryzie się z kuchenną aranżacją. Oczywiście producenci wychodząc nam naprzeciw tworzą modele, które wyróżniają się nowoczesnym designem – jednak wygląd kosztuje.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchenka mikrofalowa – czym kierować się przy wyborze?


Odgrzany kotlet, niezdrowy fast food, mało apetyczna przekąska z zamrażalnika – z...

Suszenie w mikrofali – co można, a czego nie można...


Czy można w mikrofalówce wysuszyć grzyby albo zioła ogrodowe? A jeżeli można,...

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej


Już od wielu lat, kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem kuchennego...