Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jaki model kuchenki mikrofalowej wybrać?

Porady

Jaki model kuchenki mikrofalowej wybrać?

Ulubione0

Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem, który znajduje się w niemalże każdej kuchni. Jest ona bardzo potrzebna – powala nam na bardzo szybkie podgrzanie wczorajszego obiadu lub przygotowanie 'gotowca'. Śmiało można stwierdzić, że mikrofalówka należy do najczęściej używanych sprzętów w kuchni. W dzisiejszym świecie, kiedy cały czas się gdzieś spieszymy i nie mamy czasu na nic, jej pomoc okazuje się nieoceniona. Podobnie jak inne urządzenia gospodarstwa domowego, kuchenka mikrofalowa występuje na rynku w dwóch formach – wolnostojącej i przeznaczonej pod zabudowę. To drugie rozwiązanie od pewnego czasu cieszy się ogromną popularnością – wpisuje się ona bowiem idealny w aktualnie panujące, minimalistyczne trendy. Czy to jednak oznacza, że mikrofalówki wolnostojące odeszły do lamusa? W poniższej części artykułu odpowiemy na to pytanie i przedstawimy wady i zalety obu tych rozwiązań.


Modne schowanie kuchenki mikrofalowej – czyli modele pod zabudowę
Wraz z przyjściem do nas mody na wszechobecny minimalizm, dotarły też modele mikrofalówek przeznaczone pod zabudowę. Takie urządzenie jest sprytnie ukryte – na pierwszy rzut oka w ogóle go nie widać. Kuchenka mikrofalowa przykryta jest bowiem zabudową meblarską i z zewnątrz przypomina zwykłą szafkę. Nie widać jej obudowy – jedynie przód. Jest to niezwykle efektowne i estetyczne rozwiązanie. Mikrofalówka przeznaczona pod zabudowę może znajdować się w dowolnym miejscu w kuchni – bez względu na wysokość. Jest ona idealnie dopasowana do miejsca, w którym stoi. To właśnie ona dopasowuje się do naszych potrzeb, a nie odwrotnie. Umieszczamy ją tam, gdzie chcemy – aby korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne. Bardzo komfortowe jest to, że drzwiczki urządzenia będą otwierać się w tą stronę, w którą chcemy – dostosuje się do nas. Niestety, gdy już raz wybierzemy miejsce dla tego urządzenia, będzie musiało ono tam stać aż do czasu remontu. Mikrofalówka znajduje się w zabudowie meblarskiej, dlatego nie tak łatwo przenieść ją w inne miejsce. Dla osób, które lubią zmiany często stanowi to dość istotny problem.

 

Tradycyjna mikrofalówka wolnostojąca
Tradycyjną kuchenkę mikrofalową można również umieścić w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Wybór ten jednak nie jest zobowiązujący – można w dowolnym momencie przenieść urządzenie. Wolnostojąca kuchenka mikrofalowa jest bardzo mobilna i ogranicza nas tylko i wyłącznie długość kabla. Jeśli chodzi o prezentację, to tutaj wszystko zależy od wystroju wnętrza. Często do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz bardziej pasują zabudowane modele urządzeń – wtedy ich stylistyka nie gryzie się z kuchenną aranżacją. Oczywiście producenci wychodząc nam naprzeciw tworzą modele, które wyróżniają się nowoczesnym designem – jednak wygląd kosztuje.

Zobacz również

Zazdrostki do kuchni

Zazdrostki do kuchni

Zazdrostki to krótkie firanki, które zyskały popularność już przeszło 300 lat temu, gdy...

Zapalarka cały czas pracuje / pstryka w kuchence. Przyczyny i rozwiązania problemu

Zapalarka cały czas pracuje / pstryka w kuchence....

Objawy uszkodzonego iskrownika Zapalarka kuchenki gazowej może się popsuć przez kilka powodów....
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena