Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak odpowiednio korzystać z nowoczesnej kuchenki...

Porady

Jak odpowiednio korzystać z nowoczesnej kuchenki mikrofalowej i jak o nią dbać?

Ulubione1

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez kuchenki mikrofalowej. Obecnie, zalicza się ją do najczęściej używanych sprzętów w naszej kuchni. Nie ma się co dziwić – jest to sprzęt idealny. Idealny dla nas, bo przecież my cały czas się spieszymy, nie mamy na nic czasu, a ona – jest niezastąpiona. Pomoże szybko podgrzać wczorajszy obiad, a te bardziej odpicowane wersje dodatkowo same się czyszczą. Jednak aby móc w pełni cieszyć się z funkcji tego urządzenia, należy o nie dbać i prawidłowo z niego korzystać. Dziś podamy wam przepis na długowieczność kuchenki mikrofalowej. Jesteście ciekawi co dla was przygotowaliśmy? Zapraszamy do czytania.

Innowacyjne super opcje mikrofali
Kiedyś kuchenki mikrofalowe były prostymi urządzeniami. Służyły przede wszystkim do podgrzania potraw oraz delikatnego opiekania. Ah, co to był za luksus! Dzisiejsze urządzenia nieco odbiegają od swoich 'przodków'. Nowoczesne modele kuchenek mikrofalowych posiadają mnóstwo funkcji oraz innowacyjne mechanizmy. Mikrofala nie jest już tylko zwykłą mikrofalą – to urządzenie, za pomocą którego jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. Korzystanie z tego sprzętu jest banalnie proste – wystarczy wybrać program (m.in. podgrzewanie, grillowanie, rozmrażanie), włączyć guzik i gotowe! Nie musimy się o nic martwić. Funkcja grilla to już tak naprawdę standard, dlatego producenci wciąż wymyślają inne, dodatkowe funkcje. Przykładem może być funkcja szybkiego podgrzewania, dzięki której nasz obiad będzie ciepły w kilkadziesiąt sekund! Nowoczesne systemy instalowane w mikrofalach potrafią w kilka minut rozmrozić spory kawał mięsa . Inne modele posiadają funkcje gotowania na parze, co stało się hitem ostatnich lat. Nie trzeba mieć parowaru – wystarczy mikrofalówka! Coraz więcej modeli posiada funkcję samodzielnego czyszczenia – tak, urządzenie samo się czyści! Ty w tym czasie możesz odpoczywać. Nowoczesne mikrofale dają nam wiele możliwości. Z powodzeniem mogą zastąpić kilka innych urządzeń, my jedyne co musimy zrobić, to dobrze się z nią obchodzić. Używajmy odpowiednich naczyń i postępujmy według zaleceń producenta.

 

Jakość a użytkowanie
Na trwałość urządzenia wpływa przede wszystkim jego jakość wykonania. Bardzo ważna jest tutaj moc sprzętu, oraz wszelkie działające mechanizmy. Również to, jak korzystamy z urządzenia i w jaki sposób o nie dbamy wpływa na jego żywotność. Do czyszczenia mikrofali powinniśmy używać delikatnej szmatki bez dodatku chemicznych detergentów. Bardzo ważne są naczynia, które wkładamy do urządzenia – tutaj, powinniśmy zastosować się do zaleceń producenta. Włożenie metalowego pojemnika czy plastikowej tacki z folią może stale uszkodzić urządzenie. Nie zapominajmy, że nie powinno się włączać urządzenia, jeżeli w środku nic nie ma.

Zobacz również

Trendy meblowe w kuchni na 2019

Trendy meblowe w kuchni na 2019

Co nas czeka w designie kuchennym 2019? Rok 2019 przyniesie pewne modyfikacje w zakresie form,...

Panele szklane w kuchni – hit czy kit?

Panele szklane w kuchni – hit czy kit?

Szkło stworzone do kuchni, poznajcie lacobel Aktualnie, jednym z popularniejszych szkieł...
Komentarze (1)
1
Gość
Matylda
2017-05-23 11:44:51

Sporo się zmieniło odkąd kupiłam moją kuchenkę. Może czas pomyśleć o jej wymianie. Funkcja grilla i samoczyszczenia bardzo kusi. :)

Twój komentarz
Ocena