Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak rozmieścić sprzęty AGD w kuchni? Nasz...

Porady

Jak rozmieścić sprzęty AGD w kuchni? Nasz poradnik!

Ulubione0

Nieodłącznym elementem każdego kuchennego pomieszczenia są sprzęty AGD. Oczywiście bez części urządzeń moglibyśmy się spokojnie obejść, jednak po co rezygnować z czegoś, co ułatwia nam codzienne obowiązki w kuchni? Urządzanie kuchni jest najtrudniejszą czynnością – musi być ładnie, bezpiecznie i wygodnie. Sprzęty gospodarstwa domowego nie mogą stać gdziekolwiek – chodzi tutaj zarówno o aspekty wizualne, jak i funkcjonalne. Jak znaleźć na to wszystko miejsce? Jak ustawić urządzenia, aby korzystanie z nich było ergonomiczne i wygodne?

 

Obecne urządzenia AGD już tylko w małym stopniu przypominają te, które znali nasi dziadkowie. Dzisiejsze sprzęty są designerskie – wyglądają niesamowicie, jednak to nie wystarczy aby cieszyć się wygodną kuchnią. Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych urządzeń – tak, aby podczas codziennego gotowania było nam po prostu wygodnie. Poniżej podpowiemy Wam, gdzie powinny znajdować się poszczególne urządzenia...

 

Gdzie postawić lodówkę?
Lodówka jest nieodłącznym elementem każdej kuchni. Służy do przechowywania produktów o krótszym terminie przydatności. Korzystamy z niej nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest jej dobre umiejscowienie. Musimy pamiętać, aby nie umieszczać jej w pobliżu źródeł ciepła – nie powinna znajdować się bezpośrednio przy piekarniku, grzejniku czy płycie grzewczej. Chodzi tutaj o oszczędność energii oraz sprawne działanie urządzenia. Należy również pamiętać, że lodówka powinna mieć z tyłu trochę miejsca – kratka wentylacyjna nie może być zasłonięta.

 

Co z piekarnikiem?
Piekarnik również należy do najczęściej eksploatowanych urządzeń w naszych kuchniach. Urządzenie to pozwala nam przygotować pyszne pieczone potrawy oraz ciasta. Najczęściej jest on umieszczony bezpośrednio pod płytą grzewczą, jednak okazuje się, że istnieją wygodniejsze rozwiązania! Świetnym pomysłem jest umiejscowienie piekarnika na wysokości blatu roboczego. W ten sposób nie musimy się schylać by coś do niego włożyć. Korzystanie jest bardziej wygodne i bezpieczne.

 

Kuchenka mikrofalowa
Kuchenka mikrofalowa wprawdzie nie jest niezbędnym urządzeniem w kuchni, jednak ułatwia nam życie, dlatego wiele osób się na nią decyduje. Często zdarza się, że brakuje na nią miejsca – i stoi sobie po prostu na blacie roboczym. Można umieścić ją nad piekarnikiem lub podwiesić pod górnymi szafkami.

 

Gdzie jest najlepsze miejsce na płytę grzewczą?
Gotowanie musi być wygodne i bezpieczne, dlatego tak ważne jest dobre umieszczenie płyty grzewczej. Dobrze będzie, jeśli w sąsiedztwie płyty będziemy mieć kawałek wolnego blatu roboczego – abyśmy mogli swobodnie przenosić gotowe potrawy na talerz. Płyta powinna mieć również łatwy dostęp do zlewozmywaka – abyśmy nie musieli pokonywać dużych odległości z ciężkimi naczyniami.

Zobacz również

Parownica do sprzątania kuchni – zalety

Parownica do sprzątania kuchni – zalety

Taniej i zdrowiej Zanim przejdziemy do omawiania zalet wynikających z wykorzystania parownicy w...

Wyspa w kuchni – marzenie z amerykańskich filmów

Wyspa w kuchni – marzenie z amerykańskich...

Wyspa – jest się czym zachwycać? Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego trend związany z...
Komentarze (1)
1
Gość
Martin
2018-01-09 08:15:37

Bardzo interesujący wpis! Stwierdzam, że jednak warto powierzyć projektowanie kuchni specjaliście, który się na tym zna doskonale. Warto dopracować wiele szczegółów, bo to właśnie te drobne rzeczy później robią największą różnicę.

Twój komentarz
Ocena