Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak dbać o baterię i zlewozmywak w kuchni?

Porady

Jak dbać o baterię i zlewozmywak w kuchni?

Ulubione1

Kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie w niej przygotowujemy posiłki, spożywamy je w gronie rodzinnym a także odrabiamy lekcje z naszymi dziećmi. Codziennie korzystamy z baterii oraz zlewu, dlatego aby prezentowały się należycie a także bez usterek pełniły swoje funkcje należy o nie dbać. W kuchni wszystkie elementy mają kontakt z żywnością, dlatego higiena w tym pomieszczeniu jest niezwykle ważna.

Mamy wiosnę, czas na porządki
Mamy wiosnę, dlatego nadszedł czas, aby szczególnie zadbać o czystość w naszej kuchni. Dlaczego? Przebijające się przez okno promienie słoneczne podkreślają wszelkie mankamenty niedoczyszczonych zakamarków w pomieszczeniu kuchennym. Wiosenne porządki należy rozpocząć i najlepiej zacząć od kuchni.

 

Kuchnia – serce domu, które powinno być zawsze czyste
Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. Tutaj, cały czas mamy kontakt z żywnością, dlatego higiena w tym pomieszczeniu jest niezwykle ważna. Miło się gotuje w kuchni, gdzie królują lśniące powierzchnie i porządek w szufladach. Czysta kuchnia zachęca do eksperymentów kulinarnych i sprawia, ze 'bardziej się chce'.


Dobry system sprzątania to podstawa
Każdy z nas ma swój własny, inny, specjalnie obrany system sprzątania samej kuchni, jak i pozostałych pomieszczeń. Zazwyczaj zaczynamy od przejrzenia lodówki i wyrzucenia przeterminowanej lub zepsutej żywności. Następnie ustawiamy naczynia, przecieramy blaty. Jednym z trudniejszych miejsc jest bateria oraz zlewozmywak. Jest to miejsce, które często posiada osad oraz kamień. Jak się go szybko pozbyć?

 

Prosty przepis na czysty zlew i kran
Kluczem do sukcesu (czystej baterii i zlewozmywaka) jest ich regularne mycie. Najlepiej po każdym użyciu go spłukać oraz wytrzeć do sucha, jednak wiosenne porządki mogą być okazją do gruntowych porządków w naszej kuchni. Zlewozmywaki najczęściej mają stalową powierzchnię. Tego typu wykończenie jest stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości, jest higieniczna, ale również uwydatnia wszystkie zanieczyszczenia. Wymaga delikatnej pielęgnacji, gdyż łatwo zarysować tę powierzchnię. Do czyszczenia zaleca się używanie specjalnych preparatów o płynnej konsystencji. Systematyczna pielęgnacja chroni przed rdzą a dodatkowo, nadaje połysk baterii oraz zlewozmywakowi. Podczas mycia produktów czy naczyń spora dawka kamienia oraz płynu do mycia naczyń osadza się na zlewie a także baterii. Aby oba urządzenia dobrze się prezentowały konieczna jest systematyczna pielęgnacja. Warto wyposażyć się w specjalne środki przeznaczone do czyszczenia tego typu powierzchni.

Zobacz również

Czerń w kuchni – jak to dobrze zrobić?

Czerń w kuchni – jak to dobrze zrobić?

Ponura czerń? Nie w kuchni! Kolor czarny powszechnie uznawany jest za ponury i dość mroczny...

Okap bez tajemnic – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Okap bez tajemnic – na co zwrócić uwagę przy...

Wybór okapu powinien być uzależniony od wielkości naszej kuchni, rodzaju płyty grzewczej i jej...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena