Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Stal nierdzewna – jak o nią dbać?

Porady


Stal nierdzewna – jak o nią dbać?

Kuchnia jest miejscem, w którym znajduje się najwięcej sprzętów, urządzeń oraz gadżetów. Wszystkie akcesoria dobrze nam służą, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji. To jak długo będą się dobrze prezentować i sprawować, w głównej mierze zależy od tego, jak je traktujemy. Większość sprzętów i gadżetów wykonanych jest ze stali nierdzewnej. Jest to modny, trwały i dekoracyjny materiał, jednak jest dość ciężki, jeśli chodzi o jego czyszczenie. Jak powinno się dbać o naczynia, akcesoria i urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Na zdjęciu: Studio Meble Marzeń

Stal nierdzewna – jak utrzymać ją w czystości?

 

Nie jest tajemnicą, że najlepszą metodą, aby było czysto jest regularne dbanie o porządek. Aby w kuchni było czysto, wystarczy nie brudzić – jednak łatwiej się to mówi, niż zapobiega powstawaniu brudu. Pomimo wszystko, starajmy się unikać trudnych do usunięcia zabrudzeń. Z metalowymi elementami czy akcesoriami powinniśmy delikatnie się obchodzić – aby zminimalizować kontakt z substancjami brudzącymi. Jak to zrobić? Okazuje się, że podczas wielu codziennych czynności, możemy mieć na to wpływ. Przykładem jest wyjmowanie sosów z lodówki, czy pieczeni z piekarnika – starajmy się robić to wolno, aby uniknąć plam oraz zabrudzeń. W czasie gotowania próbujmy nie doprowadzić do przypalenia – wtedy łatwiej nam będzie umyć garnek.

 

Podstawą jest systematyczna pielęgnacja

 

Oczywiście, nie zawsze damy radę wszystkiemu zapobiec – szczególnie w kuchni. Wszystkie sprzęty wymagają systematycznej pielęgnacji – bez względu na to, czy pochodzą z niższej, czy wyższej półki. Jeśli będziemy o nie dbać, to z pewnością posłużą nam dłużej i lepiej się będą prezentować. Najlepszą metodą jest oczywiście regularne czyszczenie – najlepiej od razu, po każdym użyciu. Dzięki temu, nasze urządzenia czy akcesoria zawsze będą wyglądać dobrze. Nie trzeba wiele – wystarczy przetrzeć zlew czy kuchenkę mikrofalową wilgotną szmatką – a stalowa powierzchnia będzie błyszczeć jak nowa. Czysta kuchnia dobrze się prezentuje i cieszy oko – a zajmie nam to dosłownie kilka chwil.

 

Stal nierdzewna – jak dbać o ten materiał

 

Jak wiadomo, stal nierdzewna jest modnym, ale też dość specyficznym materiałem. Ma on wiele zalet, ale zdecydowanie za szybko się brudzi. Duża odporność, dobra prezencja – to cechy, które są pożądane w kuchni, dlatego stalowe urządzenia czy dodatki, są bardzo popularne w naszych kuchniach. Stal nierdzewna to dość delikatna powierzchnia. Szybko i łatwo można ją zarysować czy nawet uszkodzić. Do pielęgnacji zalecane są miękkie ściereczki, które jej nie zarysują. W przypadku detergentów – powinniśmy wybrać te o delikatniejszej strukturze – z uwagi na podatną na zarysowania powierzchnię.

 

Dbajmy o to, co mamy

 

Dookoła nas znajduje się mnóstwo urządzeń oraz akcesoriów, które ułatwiają nam życie. Jeśli będziemy o nie dbać, to z pewnością posłużą nam dłużej i będą się lepiej prezentować. Kluczem do sukcesu jest codzienna pielęgnacja, która tak naprawdę nie jest tak pracochłonna, jak nam się wydaje.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak rozplanować kuchnię


Przystępując do przygotowania planu rozmieszczenia kuchennej zabudowy, warto na wstępie...

Otwórz się! Na sekrety kuchni otwartej!


Ostatnio to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Jest nie tylko modne i estetyczne,...

Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie...


Ile razy zdarzyło Ci się, że spędzałeś przy szybie piekarnika długie minuty w...