Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czy bez robota da się żyć? Czyli gotowanie w...

Porady


Czy bez robota da się żyć? Czyli gotowanie w XXI w

Komfort w kuchni uzależniony jest nie tylko od naszych zdolności i preferencji. W dużej mierze zależy on od odpowiedniego wyposażenia naszej kuchni. Liczne sprzęty AGD ułatwiają nam pracę w kuchni, znacznie ją usprawniają i pozwalają zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne – zrobimy to co mamy zrobić w sumie bez większego wysiłku. Szczególnie przydatne są małe maszyny, które podnoszą nasz komfort podczas wielu czynności...

Idealny do wszystkiego
Hitem wśród perfekcyjnych pań domu jest robot kuchenny. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale także posiada wiele różnych zalet. Dzisiejsze roboty są bardzo poręczne. Sterowanie nim jest bardzo proste, są stosunkowo lekkie i nie sprawiają większego kłopotu. Są wielofunkcyjne, dlatego możemy wykorzystywać je do różnych czynności. Od ubicia piany, po mieszanie czy kruszenie. Niewielkie rozmiary sprawiają, że nie będziemy mieć problemu z ich przechowywaniem nawet w małych kuchniach.

Składowe elementy typowego robota
Roboty kuchenne składają się z kilku części. Największa rozmiarowo jest misa, w której odbywa się proces mieszania, ubijania i tym podobne. Możemy tam umieścić dosłownie wszystko, z czym tylko nasz model sobie poradzi. Niezwykle ważna jest pojemność misy, gdyż na rynku dostępne są ich różne rozmiary. Wybór wielkości będzie miało wpływ na to, jakie porcje ciasta będziemy mogli jednorazowo przygotować w tym urządzeniu. Mogę one liczyć od 0,25l do 4,5l. Dobrym wyborem może okazać się model z przezroczystą misą, dzięki czemu podczas pracy urządzenia będziemy mogli kontrolować cały proces. Dla ułatwienia producenci stworzyli misy ze specjalną miarką, która pozwala na odmierzenie przygotowanych składników. Oprócz misy, niezwykle ważne są tarcze, a przede wszystkim tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Najlepiej wybrać te, wykonane ze stali nierdzewnej, gdyż są one najwyższej jakości. Liczne modele robotów posiadają kilka różnych tarcz z innym przeznaczeniem. Często do całego zestawu dołączone są dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność tego urządzenia. Dodatkowe mieszadła, wkładka do ubijania piany czy popychacz to tylko kilka z wielu gadżetów dodawanych do najnowszych modeli kuchennych robotów.

Robot – czy da się z niego zrezygnować?
Robot kuchenny to urządzenie, które jest niezastąpione! Dzięki niemu, jesteśmy w stanie przygotować więcej w krótszym czasie. Nieustanny rozwój techniki sprawi, że za kilka lat całkowicie będziemy polegać na tych urządzeniach. Dziś, nikt nie ma czasu, każdy się spieszy, więc z pomocą idą roboty! To niesamowite, że jeden sprzęt, może tyle zrobić i tak pomóc.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Paulina

Ja akurat nie wyobrażam sobie funkcjonowania w kuchni bez robota kuchennego :) Przygotowanie posiłków, czy deserów z takim robotem jest o wiele szybsze i prostsze ;)

Zobacz również


Kuchnia (z) marzeń faceta


Jeżeli chodzi o wystrój mieszkania, często to właśnie kobiety przejmują...

Prowansja w kuchni


Jeśli uwielbiasz romantyczne, przytulne, pełne ciepła i harmonii wnętrza styl...

Wyposażenie kuchni po niemiecku


Czym charakteryzują się niemieckie kuchnie i jak taką urządzić? Niemieckie kuchnie,...