Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czy czerwona kuchnia to opcja tylko dla...

Porady


Czy czerwona kuchnia to opcja tylko dla odważnych?

Podczas urządzania kuchni czeka nas wiele bardzo ważnych decyzji, które bezpośrednio wpłyną na finalny wygląd naszej kuchni. Tak naprawdę ogranicza nas tylko własna wyobraźnia, gdyż tak naprawdę dziś możemy stworzyć wszystko. Mamy do dyspozycji szeroką gamę kolorów, mnóstwo dobrego sprzętu AGD a także przykładowe, piękne aranżacje z których możemy czerpać inspiracje. Wciąż największą popularnością cieszą się jasne kuchnie w stonowanych barwach. Broń Boże nie negujemy tego – takie kuchnie pięknie się prezentują, jednak dziś mamy coś specjalnie dla tych, którzy preferują bardziej oryginalne i żywiołowe rozwiązania.

Wiele osób przez swój dom i poszczególne pomieszczenia pragnie wyrazić siebie i pokazać swoją osobowość. Niektórzy są bardzo spokojni i wolą delikatne, jasne kolory. Inni są bardzo pobudzeni i na co dzień mają mnóstwo energii – dlatego decydują się na żywe, intensywne barwy w pomieszczeniu kuchennym. Czerwień to niezwykle energetyzujący i pobudzający kolor. Kuchnia w czerwieni potrafi zachwycić, ale też zszokować. Czy czerwoną kuchnię da się lubić? Czy jest to opcja tylko dla odważnych?

 

Czerwona kuchnia – idealne miejsce dla osób z mocnym temperamentem
Wyraziste i energetyczne osoby z pewnością będą się dobrze czuły w czerwonej kuchni. Takie barwy podkreślą wyrazistą osobowość właściciela, a także pokażą jego mocny temperament. Urządzenie czerwonej kuchni ze smakiem to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrane kolory prezentują się po prostu źle i wywołują efekt zmieszania. Czerwień to piękny kolor, jednak najlepiej prezentuje się w dużych, otwartych pomieszczeniach. Dzięki temu czerwień łączy się z jasnymi kolorami, przez co jeszcze bardziej powiększamy naszą kuchnię. Warto poczytać artykuły dotyczące łączenia barw lub udać się po poradę do specjalisty. Dobrze dobrane kolory czy odcienie wpłyną na efekt końcowy. Mogłoby się wydawać, że na czerwoną kuchnię mało kto się odważy, tymczasem okazuje się, że taka aranżacja ma coraz większe grono zwolenników. Pomimo tego, że czerwień to dość kontrowersyjny kolor, to wiele osób decyduje się na użycie jej w swojej kuchni.

 

Wersja light – czyli kuchnia z wiśnią
Oczywiście wciąż wiele osób nie jest przekonanych do tak odważnego koloru, jakim jest czerwień. Dobrą alternatywą jest jej wiśniowy odcień. Jest to cieplejsza wersja oryginału, który prezentuje się niezwykle elegancko. Zestawienie wiśniowych frontów z białymi ścianami może okazać się strzałem w dziesiątkę – nie ma tutaj zbyt 'wulgarnej' czerwieni, a połączenie z jasną farbą nadaje pomieszczeniu elegancji i oryginalności. Czasem warto zaryzykować i spróbować czegoś nowego. Wiśnia wciąż jest niedoceniana, a przecież prezentuje się fenomenalnie.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
asia

A mnie taki styl się podoba - myślę, że w nowoczesnym mieszkaniu czerwona kuchnia jak najbardziej by się sprawdziła ;)

Zobacz również


Jak urządzić jadalnię?


Jadalnia jest specyficznym miejscem w domu. To tutaj wspólnie z rodziną czy...

Jak sprytnie ukryć kuchenkę mikrofalową? Aranżacje...


Kuchenka mikrofalowa to sprzęt, który znajduje się niemal w każdym domu....

Gofrownica 3w1, czyli jak kupić jedno urządzenie zamiast...


Wielofunkcyjne sprzęty AGD mają wiele zalet. Przede wszystkim jednak pozwalają nam...