Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Funkcjonalny piekarnik XXI wieku

Porady


Funkcjonalny piekarnik XXI wieku

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez urządzeń AGD. Są one niezastąpione! Pomagają nam w codziennych kuchennych obowiązkach – gotowaniu, zmywaniu czy w przechowywaniu produktów. Dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo czasu, a wszystkie kuchenne czynności mijają szybciej i przyjemniej. Jednym z urządzeń podstawowego kuchennego wyposażenia jest piekarnik.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Bardzo funkcjonalne urządzenie o oryginalnym wyglądzie

 

Producenci sprzętów AGD wciąż dbają o to, aby ich urządzenia spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wchodząc do kuchni od razu widać liczne urządzenia, które oprócz bogatego wnętrza wyróżniają się także modnym, nowoczesnym wyglądem. Oprócz oczywistych funkcji, ważna jest też budowa. Powinien on pasować do kuchennej aranżacji oraz tworzyć z nią piękną całość. Sprzęty AGD dostępne w sklepach nadal są dość zróżnicowane. Możemy spotkać zarówno podstawowe, jak i bardziej rozbudowane wersje. Mamy urządzenia i tańsze i droższe. Modele z elementarnymi funkcjami oraz takie, które posiadają innowacyjne rozwiązania. Wybór jest ogromny i potrafi przyprawić o zawrót głowy. Producenci wciąż pracują nad zwiększaniem funkcjonalności danych urządzeń i nad tym, aby sprawdzały się idealnie podczas codziennego użytkowania.

 

Jak upiec szybciej i lepiej? Wystarczy termoobieg

 

Tak naprawdę, w dzisiejszych czasach, nawet te podstawowe modele piekarników posiadają funkcje, które ułatwiają nam przygotowywanie pysznych pieczonych potraw. Najlepszym przykładem może być tutaj funkcja termoobiegu, czyli mechanizm cyrkulacji powietrza. Specjalnie zamontowana dmuchawa odpowiedzialna jest za odpowiednie rozprowadzanie temperatury wewnątrz całego piekarnika. Dzięki temu, podczas pieczenia możemy zająć się pozostałymi czynnościami – bez obaw, że nasze ciasto się nie dopiecze. Termoobieg sprawia, że piekarnik piecze równomiernie. Z tą funkcją istnieje możliwość pieczenia kilka potraw w jednym czasie.

 

Funkcja grilla w piekarniku

 

Inną, bardzo przydatną funkcją piekarników jest grill. Niektóre dania wymagają dłuższego czasu pieczenia. Jeśli uruchomimy funkcję grilla, to będą one gotowe znacznie szybciej. System grilla w piekarnikach polega na podgrzaniu potrwy od góry – jednak bez opcji jej przypalenia. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas oraz energię. Funkcja grilla może przydać się nie tylko podczas przygotowywania dużych porcji mięsa, ale również przy drobnych przekąskach.

 

Grzanie od góry i od dołu

 

Wiele piekarników posiada także funkcję grzania od dołu oraz grzania od góry. Dzięki temu, potrawy i ciasta będą upieczone dokładniej. Sami możemy regulować poziom zarumienienia potraw. Piekarniki posiadają też funkcję grzania z góry i z dołu jednocześnie – a więc możemy dopiec naszą potrawę tuż przed wyjęciem.
Bardzo popularna jest również funkcja rozmrażania. Nie musimy już czekać kilka godzin, aż nasze mrożone mięso się rozmrozi – piekarnik zrobi to o wiele szybciej!

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sposób na jadalnię w kuchni


Kuchnia z jadalnią, bądź nawet z małym stolikiem to luksus. W takim miejscu można...

Płytki rektyfikowane – czym się wyróżniają?


Ceramika to jedno z popularniejszych tworzyw wykorzystywanych do produkcji płytek i...

Zabawa w chowanego, czyli AGD do zabudowy


Jeszcze nie tak dawno sprzęt do zabudowy był trudno dostępny a kuchnia wyposażona w...