Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Funkcje piekarnika, na co zwrócić uwagę?

Porady

Funkcje piekarnika, na co zwrócić uwagę?

Ulubione2

Piekarnik to urządzenie bez którego ciężko wyobrazić sobie kuchnię. Ten sprzęt umożliwia nam podgrzanie a także przygotowanie pysznych pieczonych dań i potraw. Dzisiejsze urządzenia są bardzo funkcjonalne i posiadają szereg dodatkowych funkcji. Programy w piekarnikach zwiększają funkcjonalność urządzenia a niektóre modele są w stanie zastąpić nawet kilka innych urządzeń. Przy zakupie tego sprzętu warto zwrócić uwagę na modele dostępne na rynku a także różnice między nimi. Technologia nieustannie idzie do przodu, dlatego urządzenia wyposażone są w nowoczesne, bardzo przydatne funkcje.

Nowy piekarnik, nowe możliwości
Podczas zakupów wszelkich sprzętów AGD należy przejrzeć wszystkie możliwe opcje. Na rynku jest teraz tak duży wybór tego typu urządzeń, że warto wiedzieć na co powinno się zwrócić uwagę. Również podczas poszukiwania piekarnika warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii... Dla osób, które bardzo często korzystają z piekarników producenci stworzyli modele, które posiadają liczne automatyczne programy pieczenia, które znacznie ułatwiają korzystanie z tego urządzenia. W tego typu piekarnikach wybieramy czas grzania, grzałki, które mają grzać oraz temperaturę. Inne programy sprawdzą się podczas wypiekania chleba, inne podczas pieczenia placka. Automatyczne programy w piekarniku ułatwiają korzystanie z tego urządzenia. Większa ilość grzałek umożliwia w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych piekarników. Dodatkowe możliwości piekarników, które najczęściej możemy spotkać na rynku to grzałka dolna i górna, grzałka grillowa, termoobieg oraz specjalny wentylator z grzałką.

 

Czy rodzaj grzałek ma znaczenie?
To, na jakie grzałki się zdecydujemy powinno być uzależnione od naszych wymagań oraz preferencji. Jeżeli jesteśmy fanami grillowania i zamierzamy z piekarnika korzystać w ten sposób to lepiej wybrać grzałki grillowe. Piekarnik z termoobiegiem lepiej sprawdzi się u osób, które wolą piec ciasta.

 

Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę?
Nowoczesne piekarniki to mnóstwo dodatkowych funkcji, które pełnią różne role i mogą być przydatne w innych sytuacjach. Przykładem nowoczesnego rozwiązania w piekarnikach jest funkcja szybkiego nagrzewania się. Oczywiście cały proces odbywa się bez zwiększonego zużycia energii. Nie trzeba już długo czekać, aby piekarnik się nagrzał. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury piekarnik samodzielnie przełącza się na wybrany przez nas tryb pracy. Bardzo przydatną funkcją jest funkcja rozmrażania. Wykorzystywany jest tutaj wentylator, który odpowiedzialny jest za cały proces. Niektóre piekarniki posiadają dwie komory, które umożliwiają nam przygotowanie jednocześnie dwóch potraw na raz. Piekarniki tego typu noszą nazwę dual cook. Inną, bardzo przydatną funkcją jest termosonda, czyli program, który umożliwia nam kontrolowanie temperatury wewnątrz potrawy. Hitem wśród dodatkowych funkcji okazała się funkcja samooczyszczenia. Znacznie ułatwia nam ona mycie i czyszczenie urządzenia.

Zobacz również

Kuchnia otwarta a dobór okapu

Kuchnia otwarta a dobór okapu

Elegancja z funkcjonalnością Na chwilę obecną coraz większą popularnością cieszą się...

Kuchenny alfabet

Kuchenny alfabet

N Nabłyszczacz do zmywarek – środek stosowany w zmywarkach, zwykle w postaci płynu, nadający...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena