Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Gofrownica 3w1, czyli jak kupić jedno urządzenie...

Porady


Gofrownica 3w1, czyli jak kupić jedno urządzenie zamiast trzech

Wielofunkcyjne sprzęty AGD mają wiele zalet. Przede wszystkim jednak pozwalają nam oszczędzać pieniądze, ale i miejsce w kuchni. Kupując jedno urządzenie, które może posłużyć nam jako gofrownica opiekacz albo grill, inwestujemy tylko raz, a zyskujemy potrójnie. A właściwie to poczwórnie – bo nie zagracamy kuchni, ułatwiając sobie zachowanie w niej porządku na co dzień. Jak zatem wybrać gofrownicę 3 w 1 i która będzie najlepsza?

Gofrownica 3 w 1 – jak to działa?

 

W czym tkwi tajemnica gofrownic 3 w 1? Oczywiście w wyjmowanych płytkach, które pozwalają nam wykorzystywać jedno urządzenie na wiele sposobów. W zestawie otrzymujemy płytki do robienia gofrów, tostów/sandwichy oraz grillowania. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie nasze urządzenie zamienić w gofrownicę, opiekacz albo grill. Mechanizm mocowania i wyjmowania płytek zapewne będzie nieco różnił się w sprzętach od różnych producentów, niemniej jednak ich wymiana z reguły nie przysparza najmniejszych trudności.

 

Wielofunkcyjna gofrownica – jaką kupić?

 

Oczywiście wybór gofrownicy 3 w 1 podyktowany będzie zawsze naszymi indywidualnymi potrzebami, jednak istnieje kilka elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, kiedy zależy nam na wyborze dobrego sprzętu AGD. W pierwszej kolejności sprawdźmy moc urządzenia – im wyższa tym gofrownica szybciej będzie się nagrzewać i tym szybciej przygotowywać będzie dla nas posiłek. Najlepsze urządzenia wielofunkcyjne tego typu posiadają moc 1000-1200 W i wyższą. Inną istotną kwestią jest materiał, z którego wykonane są dostępne w gofrownicy płytki. Wysokiej jakości płytki pokryte nieprzywierającą powłoką będą bardziej komfortowe w użytkowaniu. Łatwiej też będzie nam z ich pomocą przygotować poszczególne potrawy, ale i łatwiej będzie nam je umyć. Jednak najmniej wymagające będą płytki, które możemy myć w zmywarce. Bardziej zaawansowane pod względem technologicznym opiekacze będą wyposażone w termostat i regulację temperatury. Dzięki takiemu rozwiązaniu precyzyjniej dobierzemy moc grzania do rodzaju przygotowywanej potrawy. A kiedy zależy nam na trwałości naszego sprzętu, po prostu zdecydujmy się na model od sprawdzonego producenta. Gofrownica 3 w 1 marki Amica czy Philips posłuży nam na dłużej.

 

Przepisy Max Kuchnie

 

Gofrownica, opiekacz, grill w jednym – funkcje dodatkowe?

 

Poza parametrami technicznymi, wybierając gofrownicę 3 w 1 do domu, warto też zwrócić uwagę na oferowane przez nią funkcje dodatkowe. Rozwiązania te sprawiają, że użytkowanie naszego sprzętu staje się bardziej komfortowe i bezpieczniejsze, a jego przechowywanie jest wygodniejsze. Najważniejsze z nich to:

  • schowek na przewód – ułatwia przechowywanie sprzętu, a jednocześnie dodaje mu estetyczniejszego wyglądu,
  • możliwość przechowywania w poziomie i pionie – to funkcja, dzięki której dużo łatwiej jest nam znaleźć odpowiednie miejsce na gofrownicę w kuchni,
  • nienagrzewający się uchwyt – jest szczególnie ważny dla naszego bezpieczeństwa,
  • antypoślizgowe nóżki – również są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika, ponieważ zapobiegają przypadkowemu ześlizgnięciu się rozgrzanego opiekacza z kuchennego blatu.

 

Gofrownica z wymiennymi płytkami – ile kosztuje?

 

Cena gofrownicy 3 w 1 będzie w dużym stopniu uzależniona od jej mocy, ale wpływ na nią będą miały również inne parametry i funkcje dodatkowe. Tanie gofrownice kupimy już za kilkadziesiąt złotych, ale znajdziemy też takie, których cena wyniesie kilkaset złotych. Szeroka oferta wielofunkcyjnych gofrownic dostępnych na rynku ADG daje nam pewność, że każdy zainteresowany nią klient znajdzie urządzenie na miarę swoich potrzeb i swojego portfela.

 

Więcej informacji o płytach indukcyjnych dowiesz się z poniższych artykułów:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/toster-i-opiekacz-czym-sie-roznia-2325.html

https://www.maxkuchnie.pl/przepisy/dania-glowne/gofry-z-powidlami-pieczonym-camembertem-i-rozmarynem-507.html

Komentarze


5.00/5 4 4
5
Alka

Produkt jest świetny! 3 w 1 to super przydatne rozwiązanie! odsyłam do czytania!


5
Karola

Mam takie pytanie - czy funkcja grillowania sprawdza się tu dobrze? Miałem wcześniej sprzęt tylko z funkcja grilla i słaby był tzn. produkty (mięso, warzywa) nie były do końca miękkie i smaczne.


5
Andrzej

Tak funkcja grilla jest bardzo dobra. Grillowane przez żonę mięso za każdym razem było miękkie i smaczne. To samo dotyczyło się warzyw - brokuły ziemniaczki i bakłażan.


5
mamarazy4

Wielofunkcyjna gofrownica idealnie się sprawdza mając dzieci w domu czy też na domowych imprezkach dziecięcych. Polecam mieć takie urządzenie w domu!

Zobacz również


Plastikowe artykuły kuchenne podbiją rynek?


Plastik od lat należy do najbardziej popularnych materiałów. Jest wykorzystywany...

6 sposobów na niedrogie upiększenie kuchni


Bez względu na to, czy czeka nas przeprowadzka, czy remont, wiadome jest, że nasz...

Piec kaflowy w kuchni? Czemu nie!


Piece kaflowe dla wielu są synonimem dobrej, pełnej ciepła i rodzinnego klimatu...