Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Granitowy zlewozmywak w kuchni

Porady


Granitowy zlewozmywak w kuchni

Aranż pomieszczenia kuchennego powinien opierać się na zręcznym zestawieniu przypadającej nam do gustu estetyki poszczególnych elementów składających się na konkretny wystrój danego lokum oraz funkcjonalności i praktyczności. Dlatego też wybierając wyposażenie akurat do tego wnętrza, warto zwrócić szczególną uwagę na wysoką jakość. Przykładem sprzętu, bez którego nie bylibyśmy w stanie obejść się na co dzień, a który powinien być solidny i praktyczny okazuje się przykładowo zlewozmywak.

Na zdjęciu: Studio A&A


Punkt strategiczny


Zlew w naszym lokum kuchennym to podstawa. Od tego, jaki model wybierzemy i gdzie konkretnie go umiejscowimy zależy bardzo wiele. Po pierwsze należy zachować stosowne odległości i trzymać się pewnych zasad co do wyboru lokalizacji urządzeń i właśnie zmywak w tym przypadku jest punktem wyjścia. Nie zaleca się, aby lodówka stała blisko zlewu, z kolei kuchenka i piekarnik powinny być właśnie w jego rejonie. Często to od miejsca montażu zlewu zależy jak duża przestrzeń pozostanie nam na gotowanie – szczególnie, gdy mowa o projekcie kuchni z wyspą, w której ma być zainstalowana komora do zmywania. Podczas dokonywania zakupu tego typu asortymentu musimy zatem przede wszystkim kierować się parametrami technicznymi. Porządny model zlewu powinien być niezawodny, trwały, wytrzymały, niepodatny na uszkodzenia mechaniczne, obdarcia i zarysowania. Przykładem zmywaka, który bez wątpienia sprosta tym wszystkim wymaganiom okazuje się zlew granitowy.

 

Odporny na...?


Zlew granitowy jest strzałem w dziesiątkę dla wszystkim lokatorów chętnie i często korzystających z pomieszczenia kuchennego w swoim domu czy mieszkaniu. Jest to dobry wariant również dla osób ceniących stylowość, a także mających poczucie gustu. Dodatkowo zmywak zrobiony z granitu okazuje się doskonałym wyborem w przypadku , gdy nasza kuchnia pozbawiona jest zmywarki i zmuszeni jesteśmy do ręcznego zmywania naczyń. Nie ma obaw o zniszczenie powierzchni takiego zlewu, gdyż nawet uderzenia ciężkimi garnkami nie obiją charakteryzowanego rodzaju zlewozmywaka. Są to wyjątkowo wytrzymałe modele, które są odporne na odkształcenia. Nie ma mowy, aby doszło do jakichkolwiek deformacji, na przykład pod wpływem wysokich temperatur. Nie wystąpią również żadne odpryśnięcia ani szpecące wygląd zlewu rysy.

 

Komfortowe unowocześnienie


Inwestycja w granitowy zlew to nie tylko postawienie na wysoką jakość, ale także zapewnienie sobie niebywałej wygody w realizacji codziennych, rutynowych obowiązków domowych. Warto wiedzieć, że montaż tego typu asortymentu jest bardzo prosty. Co więcej, producenci takich elementów wyposażenia wnętrz kuchennych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających konsumentów, proponują zlewy granitowe odwracalne. Są to innowacyjne modele, jakie da się zainstalować z ociekaczem tak po lewej, jak i prawej stronie. By nie doszło do sytuacji przelania się wody w komorze zmywaka, w nowoczesnych wariantach przewidziana jest opcja otworu przelewowego. O niepodatności na pęknięcia i niewrażliwości na wrzątek przesądza natomiast skrupulatnie dobrany skład budulca – kamień kwarcowy zespala się z właściwie dostosowaną żywicą z dodatkiem utwardzacza.

 

Jak wybierać?


Kompletny laik w dziedzinie wyboru zlewozmywaków z pewnością niewiele będzie wiedział, gdy popatrzy na opis techniczny pierwszego lepszego modelu znajdującego się w sklepie z akcesoriami wyposażenia kuchennego. W związku z tym, warto wziąć pod uwagę kilka cennych wskazówek dotyczących inwestycji w zmywak. Generalnie, nie zawiedziemy się, gdy postawimy na zlew gładki w dotyku. Brak jakichkolwiek chropowatości czy nierówności oraz jednolita powierzchnia przesądzają o sprawnym czyszczeniu zmywaka. To dowód na to, że zmywak jest odporny na zabrudzenia, a jego pielęgnacja nie będzie wymagała większej fatygi. Nim wydamy środki pieniężne na zmywak, sprawdźmy również czy producent zapewnia gwarancję, a jeżeli tak to jak długo ona obowiązuje. Solidni wytwórcy wysokiej klasy zlewozmywaków proponują konsumentom nawet dekadę trwania okresu gwarancyjnego, co jest świadectwem, iż prezentowany przez nich wachlarz produktów odznacza się najlepszymi standardami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Białe zlewy – uniwersalne rozwiązanie do każdej kuchni


Kuchnia w jasnych kolorach jest nie tylko piękna, ale i praktyczna. Podobnie zresztą jak...

Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce na zlew


Oprócz tego, gdzie i jak ustawimy meble w kuchni dość istotną kwestią jest...