Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak odnowić fronty kuchenne?

Porady


Jak odnowić fronty kuchenne?

Meble kuchenne choćby były wykonane z najlepszych i najdroższych komponentów z czasem mogą ulec wizualnemu zniszczeniu lub po prostu się opatrzyć. Biorąc pod uwagę, że ich wymiana na nowe jest dość czasochłonna i kosztowna, to warto wpierw spróbować je po prostu odnowić i nadać im nowego wyrazu. Dzięki temu staną się wizualnie odświeżone i cała aranżacja wyda się niczym nowa. Jak odnowić fronty kuchenne? Zdradzimy Ci dwa sprawdzone sposoby.

Na zdjęciu: Studio Mebli Drawer

Renowacja frontów nie taka straszana jak ją malują

 

Szafki kuchenne są narażone na szybsze zniszczenie niż inne meble w domu. Są wyjątkowo często użytkowane w ciągu dnia, a ponadto wpływ na strukturę i wygląd mebli kuchennych mają także osady z tłuszczu , kurzu i wilgoci powstające podczas gotowania, które osiadają na ich powierzchni. Z czasem przez częste użytkowanie i czyszczenie szafki kuchenne tracą swój pierwotny wygląd. Ponadto zdarza się, że nawet jeżeli nie są jeszcze zniszczone, to ich wygląd nam się po prostu znudził. Co wtedy? Na szczęście nie ma konieczności, by w pośpiechu wykonywać remont całej kuchni, który z całą pewnością uprzykrzy życie domowników. Wystarczy bowiem nieco odświeżyć fronty, by cała kuchnia zyskała nowy wyraz.

W detalach tkwi wielki potencjał. Czasem wystarczą niewielkie zmiany, by cała aranżacja kuchenna zyskała. W związku z tym, aby odnowić meble kuchenne najprostszym sposobem, który nie pochłonie zbyt wiele pracy i pieniędzy jest wymiana gałek i uchwytów w szafkach i szufladach kuchennych. Jeżeli precyzyjnie je dobierzemy, mogą nadać szafkom nowy styl i odmienić ich charakter. Rynek oferuje wyjątkowo bogaty wybór uchwytów do szafek kuchennych, które można dobrać zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. Wymiana uchwytów nie jest trudna, więc można ją wykonać samodzielnie.

 

Wymiana frontów szafek kuchennych

 

W przypadku, gdy fronty szafek są już nieco zniszczone, można pokusić się o ich wymianę lub samodzielne odświeżenie. Dobrym sposobem na odświeżenie gładkich frontów kuchennych jest pokrycie ich nową samoprzylepną okleiną. Rynek oferuje bogaty wybór oklein pozwalających uzyskać najbardziej finezyjne, jak i naturalnie się prezentujące aranżacje. Polecamy w szczególności okleiny naturalne, które pięknie się prezentują i na pierwszy rzut oka wyglądają niczym oryginalne surowce. Dobrym pomysłem jest także pomalowanie szafek kuchennych odpowiednimi farbami. Powierzchnię pomalowaną takimi farbami można spokojnie myć wodą z płynem, dzięki czemu fronty będą łatwe do utrzymania w czystości.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak dbać o kuchenne fugi? Poradnik dla opornych


Na efektowną kuchnię składa się wiele elementów. Meble, sprzęty AGD, dodatki a...

Wybór odkurzacza – czym się kierować?


Zamiatanie, ścieranie kurzu, przejeżdżanie szczotką – to za mało, aby...

System zarządzania szafką, czyli kuchenne cargo


Cargo już od kilku lat święcą triumfy w nowo urządzanych kuchniach. Nikogo to...