Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak ożywić nudną aranżację kuchni?

Porady


Jak ożywić nudną aranżację kuchni?

Coraz chętniej aranżujemy kuchnie w myśl stylu nowoczesnego oraz jego odmian. Wówczas cechują je minimalistyczne podejście do dekoracyjności oraz oszczędność w zakresie wzornictwa i zestawień kolorystycznych. Mimo że efekt prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, to z czasem może okazać się zbyt monotonny, a może nawet nudny. Jak wówczas ożywić nudną aranżację kuchni?

Na zdjęciu: Studio Mebli Kamela

Monotonna aranżacja kuchenna


Mimo że moda na minimalizm we wnętrzach kuchennych wciąż wiedzie prym w trendach wnętrzarskich, to jednak nie zawsze efekt końcowy takiej aranżacji musi być satysfakcjonujący. Monotonna kolorystyka skupiająca się na barwach neutralnych, a także brak detali dekoracyjnych mogą sprawić, że po pewnym czasie laboratoryjny charakter wnętrza wyda się zbyt monotonny. Wówczas warto odświeżyć wygląd kuchni i nadać jej nowego wyrazu. Wprowadzenie drobnych zmian nie musi być ani kosztowne ani czasochłonne. Często wystarczą drobiazgi, by aranżacja nabrała życia i stała się znów ciekawa dla domowników. Warto jednak pamiętać o ważnej kwestii – dokonując zmian w aranżacji nie należy wychodzić poza przyjęty styl wnętrzarski. Taka przesada może skutkować wizualnym chaosem oraz niespójnością.

 

Baw się kolorami


Kolory tak jak dekoracje mają bardzo duże znaczenie w kształtowaniu ostatecznego charakteru aranżacji. Kuchnia, która jest urządzona w sposób minimalistyczny, a przeważającymi kolorami w niej są barwy neutralne, będzie mogła nabrać nowego wyrazu za pomocą wprowadzenia żywych barw. Może to być jeden odcień przewodni lub kilka kontrastowych (lecz nie więcej niż trzy). Na tle szarych lub białych mebli kuchennych i ścian pięknie sprawdzą się odcienie turkusu, kanarkowej lub musztardowej żółci, granatów, czy butelkowej zieleni. Takie kolory nadadzą nowego wyrazu aranżacji i z pewnością ją ożywią.

 

Detal ma znaczenie


Drobiazgi oraz dekoracje mają dużą moc zmieniania wyrazu wnętrz lub dopełniania przyjętych aranżacji. W minimalistycznie urządzonych kuchniach raczej unikamy elementów typowo dekoracyjnych, ale jak już się pojawiają to powinny być designerskie i obnażać osobowość domowników. Nowoczesne kuchnie można więc wzbogacić o przedmioty użytkowe, które przy okazji będą stanowiły dekoracyjny kontrapunkt sprawiający, że monotonna aranżacja stanie się bardziej efektowna. Mogą to być zarówno tekstylia w postaci wzorzystych zasłon czy ściereczek kuchennych, jak i ceramiczne zestawy na stół, donice z ziołami czy fikuśne pojemniki z przyprawami. Nawet młynki na sól i pieprz mogą ożywić monotonną aranżację kuchni jeżeli będą w ciekawym kolorze lub niebanalnym kształcie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Pomysły na organizację w kuchni


Organizacja w kuchni ma wyjątkowo istotne znaczenie. Charakter tego wnętrza wymaga...

Szafki otwierane do góry – sposób na praktyczną...


Powoli wszyscy zapominamy już o górnych szafkach w kuchni, które otwierane...

Sufit podwieszany. Jak go wykorzystać w kuchni?


Sufit podwieszany jest rozwiązaniem wnętrzarskim mającym wielki potencjał dekoracyjny....