Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wybór odkurzacza – czym się kierować?

Porady

Wybór odkurzacza – czym się kierować?

Ulubione0

Zamiatanie, ścieranie kurzu, przejeżdżanie szczotką – to za mało, aby doprowadzić dom do idealnego porządku. Nawet w mieszkaniu klasycznego pedanta nie obejdzie się bez podstawowego sprzętu z zakresu AGD, jakim jest typowy odkurzacz. To narzędzie nie ma sobie równych. Kupując odkurzacz, trzeba jednak koniecznie zwrócić uwagę na kilka nadrzędnych kwestii.

Nowocześniej równa się dokładniej


Pewnie wielu konsumentów kieruje się podczas dokonywania zakupów drobnego AGD ceną. Nie zawsze jest to właściwy tor działania, który doprowadzi nas do w pełni satysfakcjonującej inwestycji na długie lata ciągłego użytkowania. Wbrew pozorom czasem lepiej jest wydać więcej jednorazowo, nabywając lepszej klasy model urządzenia niż po krótkim czasie eksploatacji wątpliwej jakości sprzętu tracić ponownie następne środki pieniężne na kolejną maszynę tej samej kategorii. Tak jest chociażby z charakteryzowanym odkurzaczem, który bez dwóch zdań powinien być nowoczesny. Niekoniecznie bajerancki, ale z pewnością innowacyjny mechanizmem tak, aby pełnił swą funkcję perfekcyjnie. Odkurzacz to pomocnik niezastąpiony w utrzymywaniu ładu, o ile dobierzemy urządzenie przemyślanie. Musimy wiedzieć, że solidne modele świetnie radzą sobie nie tylko z wchłanianiem śmieci z dywanów, ale także dokładnym wyczyszczeniem podłóg, parkietów, płytek, posadzek. Mogą wciągnąć drobinki pyłów, rozmaite osady, a nawet wchłonąć zbyt dużą wilgoć. Nowsze warianty odkurzaczy, zupełnie inaczej niż sprzęty starszej daty, magazynują gromadzony brud. Powoli do zapomnienia odchodzą starodawne torebki. W ich miejsce pojawiły się specyficzne zbiorniczki, jakie da się opróżnić po zaledwie jednorazowym przejechaniu odkurzaczem całego mieszkania. Taka praktyka jest dobra, bowiem chronimy mieszkanie przed zaleganiem w nim pleśni, bakterii, zarazków i roztoczy. Jest tym samym dużo bardziej higienicznie. Pamiętajmy, że brudno w domu nie oznacza wyłącznie zanieczyszczeń widocznych gołym okiem!

 

Systemy filtrowania i nadstawki


Poza mocą odkurzacza, podczas wyboru konkretnego modelu warto kierować się także jego elementami konstrukcyjnymi. Istotne jest zwrócenie uwagi na to, ażeby interesujący nas sprzęt był wyposażony w zaawansowany system filtracyjny. Jeszcze jakiś czas temu konsumenci kompletnie nie przykładali do tej kwestii większej wagi, wychodząc z założenia, że odkurzacz z filtrem to dobre rozwiązanie, ale wyłącznie dla ludzi cierpiących na alergie na kurz czy choroby dróg oddechowych typu astma bądź problemy z krtanią. Teraz podejście do inwestycji nawet w drobne urządzenia AGD uległo zasadniczym przeobrażeniom. Klienci staranniej dobierają odpowiednie wyposażenie do swego domowego zacisza, zwracając uwagę na aspekty zdrowotne i ekologiczne. Odkurzacz posiadający solidny filtr bez wątpienia śmiało można zaliczyć właśnie do grupy asortymentów EKO. Ponadto bardzo pomocne w codziennych czynnościach porządkowych będą też wielofunkcyjne nadstawki, jakie producenci dołączają do maszyn odkurzających. Wymieniając specyficzne końcówki w odkurzaczu, można docierać precyzyjnie praktycznie do każdego typu powierzchni. Pozwala to na perfekcyjne i skuteczne sprzątanie, bez „dwojenia się i trojenia", ażeby dostać się w ciężko dostępne miejsce. Warte wyszczególnienia są przykładowo osobne nadstawki celowo skonstruowane do odkurzania gęstych dywanów, tapicerki, wykładziny czy mokrej podłogi.

Zobacz również

Stół w małej kuchni? To możliwe!

Stół w małej kuchni? To możliwe!

Małe kuchnie Małe kuchnie wymagają wyjątkowo precyzyjnego dobrania właściwego układu i...

Kuchenne akcesoria dla osób leworęcznych

Kuchenne akcesoria dla osób leworęcznych

Zgodnie z tą naczelną zasadą na rynku pojawia się coraz więcej produktów przeznaczonych...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena