Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak urządzić kuchnię z ciemnymi meblami?

Porady


Jak urządzić kuchnię z ciemnymi meblami?

Nowoczesne trendy kuchenne wskazują dwie tendencje wzornicze w zakresie aranżacji. Pierwszą wciąż stanowią białe kuchnie, które zachwycają efektem przestronności, a także minimalistycznym podejściem do wyposażenia i wzornictwa. Drugim trendem, który cieszy się obecnie szczególną popularnością są ciemne kuchnie, których design opiera się na matowych i lakierowanych frontach, ciemnych odcieniach i klimatycznym oświetleniu. Jak urządzić kuchnię wyposażoną w ciemne meble?

Na zdjęciu: Studio Mebli Darex

Ciemne meble kuchenne – nowy trend


Jeszcze do niedawna królowały przede wszystkim białe meble kuchenne oraz minimalistyczne podejście do wzornictwa w zakresie urządzania tego pomieszczenia. Takie wnętrza wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, gdyż zachwycają funkcjonalnością, efektem przestronności oraz ponadczasowym i zarazem uniwersalnym charakterem. Jednakże w obecnych sezonach pojawił się drugi trend designerski, który szybko zyskuje na popularności. Ciemne kuchnie zachwycają przede wszystkim klimatyczną atmosferą oraz przytulnością, która w nich panuje. Fronty i korpusy mebli utrzymane są w odcieniach czerni, granatu lub grafitu. Takie odcienie chętnie łączy się z drewnem naturalnym i lakierowanym fornirem, a także kamieniem. Efektownym połączeniem są ciemne, matowe fronty mebli z elementami wykonanymi z naturalnego drewna lakierowanego na wysoki połysk.

 

Asymetria w kuchni


Mimo że moda na geometrię i jednolite formy nie minęła, to równocześnie rozwija się także trend na asymetryczne rozwiązania w kuchniach urządzonych w ciemnej kolorystyce. Ciemne kuchnie prezentują się efektownie nie tylko za sprawą klimatycznej aury w nich panującej, ale również finezyjnych form mebli i dodatków. Coraz chętniej wprowadzane są do takich aranżacji asymetryczne meble w postaci rozbudowanych regałów lub wiszących półek o nieregularnie rozmieszczonych przegródkach. Często zastępuje się tu dolne lub górne ciągi szafek kuchennych otwartymi półkami lub regałami, w których poszczególne wnęki mają nieregularne formy, co nadaje całej aranżacji pięknego wyrazu.

 

Dekoracje w ciemnej kuchni


O ile w białych kuchniach dekoracje miały być ograniczone i możliwie jak najprostsze, to w ciemnych aranżacjach królują dodatki o finezyjnych formach. Mile widziane tu są designerskie akcesoria kuchenne w postaci ciekawych młynków do przypraw, pojemników, czy pater na owoce i warzywa. Jednak najważniejszą dekoracją są tu żywe rośliny. Taki naturalny akcent ożywia ciemną aranżację i dodaje jej szczególnego charakteru. Zielone rośliny ozdobne oraz zioła stanowią istotne elementy dekoracyjne, ale także przydadzą się podczas gotowania aromatycznych potraw.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Podstawowe zasady pielęgnacyjne – bateria i zlewozmywak w...


Nie da się ukryć, że kuchnia należy do najczęściej używanych pomieszczeń w całym...

Tepowanie – na czym polega?


Puść wodze swojej fantazji i uruchom wyobraźnię, aranżując kuchnię jak z bajki. Jak...

Kuchnia w stylu góralskim


Kuchnia w stylu góralskim zaliczana jest do wnętrz urządzonych w stylu regionalnym,...