Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Triki, które optycznie powiększą małą...

Porady

Triki, które optycznie powiększą małą kuchnię

Ulubione0

Małe wnętrza kuchenne wymagają odpowiedniego podejścia do kwestii aranżacyjnych. Mimo że stanowią one swoiste wyzwanie w zakresie funkcjonalnego i zarazem estetycznego urządzenia, to mogą być równie wygodne w użytkowaniu i zachwycające, co te cechujące się większą powierzchnią metrażową. Jak uzyskać efekt optycznego powiększenia w kuchni? Wystarczy poznać i zastosować kilka najważniejszych trików wnętrzarskich.

Mała kuchnia – jak ją urządzić?
Jeżeli jesteś posiadaczem małej kuchni, to pewnie kwestia funkcjonalnego i efektownego jej urządzenia spędza ci sen z powiek. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to wnętrze szczególnie wymagające. Jakby nie było w kuchni na co dzień wiele się dzieje. Codzienne przygotowywanie potraw dla bliskich, a także konieczność sprzątania na bieżąco determinują wymóg odpowiedniego urządzenia i wyposażenia tego wnętrza. Takie elementy jak meble kuchenne i sprzęty AGD mogą optycznie zagracić i tak małą przestrzeń, a przecież są one niezbędne. Jak więc uzyskać optyczny efekt większej kuchni?

Niech nastanie jasność
Posiadacze małych kuchni muszą dużo precyzyjniej dobierać kolory, które będą przewodzić w ich wnętrzach. Bowiem dobrane barwy mają duże znaczenie w sposobie wizualnego odbioru poszczególnych aranżacji. Tutaj zasada jest prosta – jasne optycznie powiększa, a ciemne pomniejsza. Pamiętając o tej zależności, warto więc zdecydować się na jasną zabudowę mebli kuchennych i zadbać o dobór dodatków w neutralnych kompozycjach kolorystycznych.

Geometria – sposób na wizualny ład i porządek
Wybierając geometryczne formy do swojej małej kuchni, sprawisz że wyda się ona bardziej uporządkowana, a tym samym wizualnie większa. Fani asymetrycznych regałów i otwartych półek kuchennych pewnie poczują się zawiedzeni, ale jest to jeden z najbardziej skutecznych trików wnętrzarskich, z pomocą którego możemy stworzyć aranżację cechującą się efektem przestronności. Geometryczne kształty mebli i proste linie sprawią, że we wnętrzu zapanuje ład i całość kompozycji wyda się większa niż jest w rzeczywistości.

Minimalizm to podstawa sukcesu
Minimalistyczne podejście do dekoracyjności oraz wykorzystanych we wnętrzu elementów wyposażenia to klucz do osiągnięcia przestronniejszego wnętrza. Mała kuchnia, która będzie wypełniona przedmiotami użytkowymi, akcesoriami kuchennymi, i różnokolorowymi detalami – będzie po prostu wydawać się ciasna i podkreślony zostanie fakt, że jest mała. Rozwiązaniem jest minimalizm, który powinien przejawiać się zarówno w kwestii ilości przechowywanych na widoku rzeczy, jak i wykorzystywaniu prostych form podczas urządzania tego wnętrza.

Magia oświetlenia
Oświetlenie centralne i kierunkowe jest podstawą ergonomii tego wnętrza. Nie sposób wygodnie i funkcjonalnie wykonywać obowiązków kuchennych bez odpowiednio doświetlonych stref roboczych. Jednak optymalne oświetlenie jest ważne nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym. Wybierając kilka dobrze rozmieszczonych źródeł światła możemy uzyskać wrażenie, że kuchnia wydaje się być większa niż w rzeczywistości.

Zobacz również

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

Schować czy wystawić? Najpierw musimy zastanowić się, czy chcemy naszą kuchenkę mikrofalową...

Sposoby na wykończenie ściany nad blatem kuchennym

Sposoby na wykończenie ściany nad blatem...

Płytki ceramiczne Standardowym rozwiązaniem wykończenia ściany nad blatem kuchennym są płytki...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena