Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Triki, które optycznie powiększą małą...

Porady


Triki, które optycznie powiększą małą kuchnię

Małe wnętrza kuchenne wymagają odpowiedniego podejścia do kwestii aranżacyjnych. Mimo że stanowią one swoiste wyzwanie w zakresie funkcjonalnego i zarazem estetycznego urządzenia, to mogą być równie wygodne w użytkowaniu i zachwycające, co te cechujące się większą powierzchnią metrażową. Jak uzyskać efekt optycznego powiększenia w kuchni? Wystarczy poznać i zastosować kilka najważniejszych trików wnętrzarskich.

Na zdjęciu: Studio Mebli Mono

Mała kuchnia – jak ją urządzić?

 

Jeżeli jesteś posiadaczem małej kuchni, to pewnie kwestia funkcjonalnego i efektownego jej urządzenia spędza ci sen z powiek. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to wnętrze szczególnie wymagające. Jakby nie było w kuchni na co dzień wiele się dzieje. Codzienne przygotowywanie potraw dla bliskich, a także konieczność sprzątania na bieżąco determinują wymóg odpowiedniego urządzenia i wyposażenia tego wnętrza. Takie elementy jak meble kuchenne i sprzęty AGD mogą optycznie zagracić i tak małą przestrzeń, a przecież są one niezbędne. Jak więc uzyskać optyczny efekt większej kuchni?

 

Niech nastanie jasność

 

Posiadacze małych kuchni muszą dużo precyzyjniej dobierać kolory, które będą przewodzić w ich wnętrzach. Bowiem dobrane barwy mają duże znaczenie w sposobie wizualnego odbioru poszczególnych aranżacji. Tutaj zasada jest prosta – jasne optycznie powiększa, a ciemne pomniejsza. Pamiętając o tej zależności, warto więc zdecydować się na jasną zabudowę mebli kuchennych i zadbać o dobór dodatków w neutralnych kompozycjach kolorystycznych.

 

Geometria – sposób na wizualny ład i porządek


Wybierając geometryczne formy do swojej małej kuchni, sprawisz że wyda się ona bardziej uporządkowana, a tym samym wizualnie większa. Fani asymetrycznych regałów i otwartych półek kuchennych pewnie poczują się zawiedzeni, ale jest to jeden z najbardziej skutecznych trików wnętrzarskich, z pomocą którego możemy stworzyć aranżację cechującą się efektem przestronności. Geometryczne kształty mebli i proste linie sprawią, że we wnętrzu zapanuje ład i całość kompozycji wyda się większa niż jest w rzeczywistości.

 

Minimalizm to podstawa sukcesu


Minimalistyczne podejście do dekoracyjności oraz wykorzystanych we wnętrzu elementów wyposażenia to klucz do osiągnięcia przestronniejszego wnętrza. Mała kuchnia, która będzie wypełniona przedmiotami użytkowymi, akcesoriami kuchennymi, i różnokolorowymi detalami – będzie po prostu wydawać się ciasna i podkreślony zostanie fakt, że jest mała. Rozwiązaniem jest minimalizm, który powinien przejawiać się zarówno w kwestii ilości przechowywanych na widoku rzeczy, jak i wykorzystywaniu prostych form podczas urządzania tego wnętrza.

 

Magia oświetlenia


Oświetlenie centralne i kierunkowe jest podstawą ergonomii tego wnętrza. Nie sposób wygodnie i funkcjonalnie wykonywać obowiązków kuchennych bez odpowiednio doświetlonych stref roboczych. Jednak optymalne oświetlenie jest ważne nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym. Wybierając kilka dobrze rozmieszczonych źródeł światła możemy uzyskać wrażenie, że kuchnia wydaje się być większa niż w rzeczywistości.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Siedem skutecznych sposobów na optyczne powiększenie...


Duża, przestronna kuchnia to marzenie każdej pani domu. Niestety, realia są takie, że...

Kuchnia z dębowego drewna


Drewniane meble kuchenne są synonimem wysokiej jakości i ponadczasowości. Są też...

Kuchnia w stylu retro


Nowa odsłona wizualnie „postarzanych" kuchni to odpowiedź na wspomnienie o...