Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Triki, które optycznie powiększą małą...

Porady

Triki, które optycznie powiększą małą kuchnię

Ulubione0

Małe wnętrza kuchenne wymagają odpowiedniego podejścia do kwestii aranżacyjnych. Mimo że stanowią one swoiste wyzwanie w zakresie funkcjonalnego i zarazem estetycznego urządzenia, to mogą być równie wygodne w użytkowaniu i zachwycające, co te cechujące się większą powierzchnią metrażową. Jak uzyskać efekt optycznego powiększenia w kuchni? Wystarczy poznać i zastosować kilka najważniejszych trików wnętrzarskich.

Mała kuchnia – jak ją urządzić?
Jeżeli jesteś posiadaczem małej kuchni, to pewnie kwestia funkcjonalnego i efektownego jej urządzenia spędza ci sen z powiek. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to wnętrze szczególnie wymagające. Jakby nie było w kuchni na co dzień wiele się dzieje. Codzienne przygotowywanie potraw dla bliskich, a także konieczność sprzątania na bieżąco determinują wymóg odpowiedniego urządzenia i wyposażenia tego wnętrza. Takie elementy jak meble kuchenne i sprzęty AGD mogą optycznie zagracić i tak małą przestrzeń, a przecież są one niezbędne. Jak więc uzyskać optyczny efekt większej kuchni?

Niech nastanie jasność
Posiadacze małych kuchni muszą dużo precyzyjniej dobierać kolory, które będą przewodzić w ich wnętrzach. Bowiem dobrane barwy mają duże znaczenie w sposobie wizualnego odbioru poszczególnych aranżacji. Tutaj zasada jest prosta – jasne optycznie powiększa, a ciemne pomniejsza. Pamiętając o tej zależności, warto więc zdecydować się na jasną zabudowę mebli kuchennych i zadbać o dobór dodatków w neutralnych kompozycjach kolorystycznych.

Geometria – sposób na wizualny ład i porządek
Wybierając geometryczne formy do swojej małej kuchni, sprawisz że wyda się ona bardziej uporządkowana, a tym samym wizualnie większa. Fani asymetrycznych regałów i otwartych półek kuchennych pewnie poczują się zawiedzeni, ale jest to jeden z najbardziej skutecznych trików wnętrzarskich, z pomocą którego możemy stworzyć aranżację cechującą się efektem przestronności. Geometryczne kształty mebli i proste linie sprawią, że we wnętrzu zapanuje ład i całość kompozycji wyda się większa niż jest w rzeczywistości.

Minimalizm to podstawa sukcesu
Minimalistyczne podejście do dekoracyjności oraz wykorzystanych we wnętrzu elementów wyposażenia to klucz do osiągnięcia przestronniejszego wnętrza. Mała kuchnia, która będzie wypełniona przedmiotami użytkowymi, akcesoriami kuchennymi, i różnokolorowymi detalami – będzie po prostu wydawać się ciasna i podkreślony zostanie fakt, że jest mała. Rozwiązaniem jest minimalizm, który powinien przejawiać się zarówno w kwestii ilości przechowywanych na widoku rzeczy, jak i wykorzystywaniu prostych form podczas urządzania tego wnętrza.

Magia oświetlenia
Oświetlenie centralne i kierunkowe jest podstawą ergonomii tego wnętrza. Nie sposób wygodnie i funkcjonalnie wykonywać obowiązków kuchennych bez odpowiednio doświetlonych stref roboczych. Jednak optymalne oświetlenie jest ważne nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym. Wybierając kilka dobrze rozmieszczonych źródeł światła możemy uzyskać wrażenie, że kuchnia wydaje się być większa niż w rzeczywistości.

Zobacz również

Innowacyjna linia zamrażarek Liebherr

Innowacyjna linia zamrażarek Liebherr

Polacy rozkochali się w gotowaniu i zdrowym jedzeniu. To trend, który od kilku lat staje się...

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Mniej znaczy więcej! To właśnie w myśl tej zasady warto podejść do kwestii planowania...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena