Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak urządzić wygodną kuchnię dla całej...

Porady


Jak urządzić wygodną kuchnię dla całej rodziny?

Kuchnia należy do najczęściej eksploatowanych pomieszczeń w całym domu. Ważne jest, aby była wygodna, funkcjonalna i bezpieczna. Oczywiście fajnie byłoby, gdyby dodatkowo była nowoczesna i odpowiadała gustom właścicieli. Inaczej będzie wyglądać kuchnia singla, a inaczej młodego małżeństwa z dzieckiem. I właśnie na tym drugim przypadku się dzisiaj skupimy.

Na zdjęciu: Studio Mebli Prestige

Urządzając kuchnię dla singla, możemy postawić na nowoczesny minimalizm, który zawsze prezentuje się świetnie. W przypadku kuchni dla rodziny, sprawa nie jest już taka prosta, gdyż taka kuchnia powinna być przede wszystkim bezpieczna i bardzo praktyczna. Aby urządzić wygodną kuchnię wcale nie potrzebujemy ogromnej przestrzeni. Wystarczy dobra organizacja, kilka sprawdzonych sposobów aby urządzić wygodną kuchnię dla rodziny.

 

Jakie meble?

 

Kuchnia dla rodziny powinna charakteryzować się przede wszystkim dużą pojemnością. Większa liczba domowników wiąże się przecież z większą liczbą naczyń, produktów spożywczych i drobnych sprzętów AGD. A wszystko trzeba gdzieś przechowywać. Jeśli nasze pomieszczenie kuchenne nie jest zbyt duże, to warto pomyśleć o zabudowie aż po sam sufit. Dolna zabudowa powinna być wyposażona w szuflady, które idealnie nadają się do przechowywania suchych produktów spożywczych, sztućców, naczyń oraz kuchennych akcesoriów. Szuflady mają to do siebie, że są o wiele bardziej wygodne w użytkowaniu niż zwykłe szafki.

 

Jaki stół do rodzinnej kuchni?

 

Stół jest, czy powinien być nieodłącznym elementem każdej kuchni. Jest to takie serce kuchni – to właśnie tam spędzamy wspólne chwile z rodziną podczas rozmów i spożywania posiłków. Oczywiście idealnie będzie, jeśli posiadamy osobną jadalnię – jednak nie każdy ma na to warunki. Chcąc wstawić stół do kuchni można wyburzyć ściankę działową i połączyć ją z salonem – zyskamy dodatkową przestrzeń i miejsce na stół.

 

Kuchnia bezpieczna dla dziecka – czyli jaka?

 

Podczas projektowania kuchni i realizowania naszych małych marzeń powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie. Mając dzieci nie powinniśmy decydować się na kanciaste oraz ostro zakończone uchwyty. Blaty powinny posiadać zaoblenia, a fronty najlepiej gdyby były gładkie i jednolite. Warto zrezygnować ze szklanych wstawek, które są podatne na uszkodzenia. Szuflady powinny być solidne i posiadać wytrzymałe prowadnice, które nie będą 'ulegać' naciskom dziecka. Decydując się na różne urządzenia warto wybrać modele, które posiadają blokady uruchomienia, które uniemożliwią najmłodszym ich włączenie. Podczas wybierania piekarnika warto wybrać model, którego drzwi się nie nagrzewają – zwiększy to bowiem poziom bezpieczeństwa w naszej kuchni. Ruchów dziecka się nie przewidzi, dlatego warto być ostrożnym na każdej 'płaszczyźnie'.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Błędy w urządzaniu kuchni


Każdy chciałby, aby jego kuchnia była piękna, wygodna i funkcjonalna. Jednak czasami...

Jak dbać o lakierowane fronty kuchenne?


Fronty kuchenne utrzymane w połysku stanowią swoisty wyznacznik stylu nowoczesnego i...

Instalacja elektryczna w kuchni


Współczesna kuchnia właściwie nie mogłaby się obejść bez energii...