Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zwykły czy parowy? Podstawowe różnice między...

Porady

Zwykły czy parowy? Podstawowe różnice między piekarnikami

Ulubione0

Piekarnik należy do urządzeń, które znajduje się w każdej kuchni. Jest to sprzęt, który zalicza się do najczęściej używanych artykułów kuchennych. Za pomocą piekarnika możemy przygotować pyszne potrawy i słodkie ciasta, które uwielbiają nie tylko najmłodsi. Dziś nie będziemy rozdrabniać się nad klasycznym piekarnikiem, a na jego 'kuzynie', który nie jest już tylko zwykłym piekarnikiem. Mowa oczywiście o piekarniku parowym. Jest to nadal piekarnik, ale troszkę przypomina parowar. Jesteście ciekawi jak działa i czy warto w niego zainwestować? Zapraszamy do dalszej części artykułu! Podpowiemy jak działa i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Piekarnik parowy – jak to działa?
Tak naprawdę spokojnie można powiedzieć, że piekarnik parowy to urządzenie dwa w jednym. Łączy on w sobie zarówno cechy zwykłego piekarnika, jak i parowaru, czyli urządzenia w którym możemy gotować dania na parze. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą konwencjonalnej metody ogrzewania. Część ciepła w piekarniku pochodzi z rozgrzanego powietrza, a część z pary wodnej. Oczywiście stosunek tych metod ogrzewania można swobodnie regulować, do czego służy nam specjalne oprogramowanie. Piekarnik parowy występuje w formie przeznaczonej pod zabudowę, dlatego z powodzeniem możemy go sprytnie ukryć w naszej kuchni.

 

Piekarnik parowy – zalety urządzenia
Największą zaletą piekarnika parowego jest jego wielozadaniowość! Tak naprawdę ten sprzęt łączy w sobie funkcje aż trzech urządzeń. Posiadając piekarnik parowy mamy tradycyjny piekarnik, parowar oraz kuchenkę mikrofalową w jednym!

 

Piekarnik parowy – wady urządzenia
Oczywiście nie ma rozwiązań wolnych od wad – i tak jest również w tym przypadku. Największą wadą piekarnika parowego jest duży pobór prądu. Częsta eksploatacja tego urządzenia jest nieco wyższa, niż w przypadku korzystania z tradycyjnego piekarnika.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie piekarnika parowego?
Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby wybrać najbardziej uniwersalny model tego urządzenia. Sprzęt powinien przede wszystkim spełniać nasze oczekiwania i jak najdłużej nam służyć, dlatego warto wybrać model z licznymi dodatkowymi funkcjami. Liczne udogodnienia, które na początku mogą wydawać się nam zbyteczne w późniejszym czasie mogą okazać się niezastąpione.

 

Przede wszystkim wielkość
Modele piekarników parowych dostępne na rynku bardzo często są trochę większe od tradycyjnych modeli – pamiętajmy więc aby najpierw sprawdzić ile miejsca możemy (chcemy) przeznaczyć na tego typu urządzenie. Oczywiście z myślą o mniejszych kuchniach powstały modele w wersjach kompaktowych, które zmieszczą się dosłownie wszędzie – musimy jednak pamiętać, że mniejszy piekarnik będzie wiązał się z mniejszą praktycznością. Mniejszy rozmiar to mniejsza pojemność a także ograniczona funkcjonalność. W większych modelach zmieścimy znacznie więcej, jednak większy sprzęt to także większe rachunki za prąd.

Zobacz również

4 powody, dla których warto zainwestować w piekarnik 2 w 1

4 powody, dla których warto zainwestować w...

1 – sposób na nowoczesność oraz wielofunkcyjność Piekarnik 2 w 1 jest idealnym przykładem...

Innowacyjny sposób na oszczędność – czyli piekarnik 2 w 1

Innowacyjny sposób na oszczędność – czyli...

Nowoczesne podejście do potrzeb Piekarnik dwa w jednym z funkcją mikrofali to nowoczesne...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena