Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak kupować, żeby nie żałować – czyli...

Porady


Jak kupować, żeby nie żałować – czyli lodówka pod lupą

Bez względu na to, jakie urządzenie AGD chcemy kupić, powinniśmy to sobie dobrze przemyśleć. Często różne promocje i rabaty mogą nas kusić, jednak kupowanie takich sprzętów pochopnie nie zawsze kończy się dobrze. W przypadku artykułów gospodarstwa domowego lepiej wydać więcej i kupić sprzęt sprawdzonego producenta, niż chińską podróbkę w supermarkecie na promocji. Oprócz ceny, bardzo ważne są także parametry techniczne, na które powinniśmy głównie zwracać uwagę. Najlepiej jest, gdy przez zakupami poszperamy w Internecie i poszukamy informacji związanych z cechami urządzeń, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Zakup tego typu sprzętu to zakup na lata, dlatego jak kupować by nie żałować? Zapraszamy na nasz artykuł o lodówkach!

Na zdjęciu: Meble Wach

Specjalnie dla Was zestawiliśmy najważniejsze cechy oraz parametry chłodziarek, na które powinniście zwrócić uwagę jeżeli szukacie sprzętu dobrej jakości. Zaczynamy!

 

Klasa energetyczna urządzenia
Od pewnego czasu niezwykle modne wśród producentów stało się tworzenie urządzeń, które oprócz dużej funkcjonalności odznaczają się również ekonomicznością. W celu sprawdzenia klasy energetycznej urządzenia wystarczy zajrzeć do instrukcji, w której znajdziemy wszystkie ważne informacje. Więcej plusów przy parametrze klasy energetycznej wiąże się z większą energooszczędnością. Niestety, urządzenia tego typu to wciąż drogie rozwiązanie w porównaniu do klasycznych modeli, jednak sumując rachunki, taka inwestycja szybko nam się zwróci. Podczas zakupów należy więc zwrócić szczególną uwagę na ekonomiczność urządzenia. Tańsze modele, które pobierają większą ilość prądu w późniejszym rozrachunku okażą się droższe.

 

Wybierz model z No Frost
System No Frost również wpływa na ekonomiczność chłodziarki. Jeżeli lodówka posiada system No Frost, to nie mamy problemu z osadzaniem się lodu wewnątrz urządzenia. Im większa warstwa gromadzącego się szronu tym większy pobór prądu.

 

Odpowiednia wielkość
Konsumenci często wybierają zbyt duże lub zbyt małe urządzenia. Na początku musimy określić nasze potrzeby i przemyśleć to, jaka lodówka – a dokładniej o jakich gabarytach spełni nasze oczekiwania. Aby odpowiednio dobrać urządzenie, musimy przeanalizować ile osób będzie korzystało z lodówki. Ogólnie przyjęty standard dla jednej osoby to pojemność 120 litrów. Każda kolejna osoba w domu to dodatkowe 30 litrów pojemności.

 

Odpowiednie wnętrze lodówki
Warto wziąć pod uwagę również produkty, które przechowujemy w lodówce. Jeżeli są to najczęściej duże ilości warzyw i owoców, to wygodnym rozwiązaniem będzie wybranie modelu chłodziarki, która będzie wyposażona w dużą szufladę. Jeżeli lubimy zimne soki, to zwróćmy uwagę, czy dany model posiada odpowiednio dużo miejsca w drzwiach. Lodówka to urządzenie, z którego będziemy korzystać kilkanaście razy dziennie, zadbajmy o to, aby było wygodne i spełniało nasze oczekiwania.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Beata

Przy wyborze lodówki kierowałam się najbardziej jej pojemnością. Chciałam mieć możliwość regulacji wysokości półek i możliwość przestawienia ich w zależności od potrzeb. No i musiała być obowiązkowo z funkcją kruszenia lodu - na szczęście udało się taką znaleźć.

Zobacz również


Błędy, które możesz popełnić podczas kupowania...


Ile razy skuszeni wyjątkową promocją w sklepie ze sprzętem AGD skusiliśmy się na...

Kup lodówkę Samsung - zyskaj prezent


Samsung SpaceMax to świeżość gwarantowana przez najnowsze technologie.

Odkażanie lodówki – sposoby na higieniczną kuchnię


W lodówce, w której przechowujemy żywność, powinna panować idealna...