Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024/25 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kawalerka i kuchnia – czy to może się udać?

Porady


Kawalerka i kuchnia – czy to może się udać?

Urządzenie kuchni ogólnie jest dość trudne. Trzeba zadbać aby wszystkie elementy były spójne i do siebie pasowały. Oprócz koloru ścian, podłogi, mebli, musimy wziąć także pod uwagę sprzęty AGD, które są niezbędne w każdym pomieszczeniu kuchennym. 'Ustawienie' wszystkich elementów tak, aby kuchnia była wygodna ale też dobrze się prezentowała to nie lada wyzwanie. Jak więc poradzić sobie z aranżacją bardzo ciasnej, małej kuchni w kawalerce? Jak ją urządzić, aby nie była zagracona, a spełniała swoje zadanie?

Na zdjęciu: Meble Vente

Rozsądne wykorzystanie (małej) powierzchni
W kawalerce liczy się dosłownie każdy centymetr, dlatego niezwykle ważne jest maksymalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Tutaj, mało kiedy sprawdzą się gotowe meble i Ikei – lepiej wykonać projekt zabudowy meblarskiej z pomocą stolarza lub architekta, który zna się na rzeczy. Należy wykorzystać całą dostępną powierzchnię – we wszystkich wymiarach. W kuchni nie możemy zrezygnować ze sprzętów, bo się nie zmieszczą – wyobrażacie sobie kuchnię bez lodówki? W małych kuchniach warto postawić na wystrój, który będzie bardzo funkcjonalny i będzie bazował na szafkach umieszczonych na ścianie. W ten sposób zaoszczędzimy sporo miejsca na dole i łatwo zorganizujemy powierzchnię na jadalny kącik. Każda kuchnia powinna posiadać choć kawałek miejsca w którym będziemy mogli przygotować jedzenie, usiąść spokojnie i wypić poranną kawę.

Zabudowa w kawalerce – to jest to!
Jeżeli nie możemy poszaleć z górnymi szafkami, na przykład ze względu na zbyt nisko zawieszony sufit to zawsze można postawić na nowoczesną zabudowę. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, które dodatkowo bardzo elegancko się prezentuje. Tego typu meble są estetyczne, a codzienne korzystanie z nich jest przyjemnością. Zabudowa sprawi, że kuchnia będzie wydawać się dużo bardziej przestronna. Będzie sprawiać wrażenie większej, a my będziemy mogli swobodnie się w niej poruszać. Projektant z pewnością pomoże nam wykorzystać każdy wolny centymetr powierzchni dostępny w naszym małym mieszkaniu i stworzy zabudowę, która nawet nam się nie śniła. Lepiej postawić na zamykane szafki które posłużą nam do przechowywania zastawy, sprzętów AGD czy suchych produktów żywnościowych. Zrezygnujmy z otwartych półek – takie rozwiązania często sprawdzają się w większych pomieszczeniach.

Postaw na minimalizm
Małe pomieszczenie kuchenne wymaga od nas niezwykłego wyczucia stylu i smaku. Starajmy się ograniczyć dodatki aby jej nie zagracić. Zdecydujmy się na świeże zioła w doniczkach i na tym pozostańmy – wszelkie inne dodatki w małej, ciasnej kuchni są po prostu zbędne. Nawet najlepiej dopasowana zabudowa kuchenna straci swój urok, jeżeli przesadzimy z dodatkami i wszelkimi dekoracjami.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Rob

Funkcjonalne urządzenie kuchni w kawalerce to ciężka sprawa. Znam z autopsji. Tu dosłownie liczy się każdy centymetr pomieszczenia. Ile ja się namęczyłem w mojej kuchni, to moje. Ale w końcu się udało.

Zobacz również


Kuchnia in black


Czerń to jedna z podstawowych barw będąca synonimem szyku i elegancji. Każda kobieta...

Elegancka kuchnia w odcieniach szarości


Nowoczesna a zarazem szlachetna – taka jest kuchnia urządzona w szarej tonacji....

Jak zorganizować miejsce na stół w małej kuchni?


Urządzanie kuchni to często prawdziwe wyzwanie. Jest to pomieszczenie, które...