Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jaką baterię kuchenną wybrać?

Porady

Jaką baterię kuchenną wybrać?

Ulubione0

Wygląd aranżacji kuchennych ewoluował w ostatnich latach. Współcześnie cieszymy się wnętrzami, które sprawiają wrażenie przestronności, są uporządkowane i harmonijnie łączą w sobie funkcjonalność z estetyką. Dotyczy to nie tylko zabudowy meblowej w kuchni, ale także detali oraz stylu przyjętego we wnętrzu. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia, który ma znaczenie zarówno w zakresie praktycznym, jak i wizualnym jest bateria kuchenna. Jaki model warto wybrać do nowoczesnej kuchni?

Współczesna kuchnia a bateria kuchenna
W nowoczesnych kuchniach to właśnie detale mają największe znaczenie, gdyż mają moc dominowania i kształtowania przyjętego stylu aranżacyjnego. W kuchni znajduje się wiele ważnych elementów wyposażenia, które są niezbędne w codziennym użytkowaniu tego wnętrza. Funkcjonalna kuchnia nie można obyć się bez baterii kuchennej, która jest jednym z najczęściej używanych urządzeń. Jeżeli zostanie odpowiednio dobrana będzie nie tylko użyteczna, ale także będzie stanowić istotną dekorację.

Rynek oferuje bogaty wybór baterii kuchennych. Podjęcie decyzji może więc sprawiać trudności. Na co zwrócić uwagę wybierając baterię kuchenną:

  • jakość wykonania,
  • udogodnienia techniczne,
  • materiał z jakiego została wykonana,
  • w jakie części została wyposażona,
  • design.

Baterie z ruchomą lub wyciąganą wylewką
Taki model baterii pozwala na podniesienie komfortu podczas wykonywania prac w kuchni. Dzięki wyciąganej wylewce z łatwością można umyć nawet największe naczynia, a także te o nieregularnych kształtach, co w przypadku zwykłych baterii kuchennych zwykle jest bardzo uciążliwe. Ponadto można za ich pomocą nalać wody do naczyń niekoniecznie wkładając je do zlewu. Wylewki zazwyczaj osiągają po wyciągnięciu nawet do 150 cm.

Baterie dwuuchwytowe
Baterie te wyposażone są w dwa kurki, za pomocą których regulujemy temperaturę wody i nasilenie przepływu jej strumienia. W nowoczesnych kuchniach najczęściej znaleźć można modele z jednym uchwytem. Baterie z dwoma uchwytami chętniej są wybierane do kuchni eklektycznych, aranżacji retro, art deco lub klasycznych. Takie stylizowane baterie podkreślą charakter aranżacji.

Baterie zaawansowane technologicznie
Modele te są wzbogacone o dodatkowe walory, dzięki którym podniesione zostają ich funkcjonalność oraz estetyka. Do najbardziej popularnych spośród nich można zaliczyć przede wszystkim baterie bezdotykowe, elektroniczne. Są one niezwykle praktyczne i pozwalają na wygodne włączenie strumienia wody bez konieczności dotykania urządzenia, co jest szczególnie przydatne gdy akurat mamy brudne ręce. Ponadto pozwalają one na zmniejszenie zużycia wody.

Zobacz również

Emaliowana, szklana czy ze stali nierdzewnej – jaką płytę gazową wybrać?

Emaliowana, szklana czy ze stali nierdzewnej –...

Płyty gazowe emaliowane Najpopularniejsze i równocześnie najtańsze, są płyty gazowe...

Czajnik elektryczny – czyli czas na herbatkę

Czajnik elektryczny – czyli czas na herbatkę

Określ swoje potrzeby Na początku powinniśmy określić, ile osób będzie korzystać z czajnika...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena