Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Klimatyzator do kuchni?

Porady


Klimatyzator do kuchni?

Jeszcze parę lat temu udogodnienie w postaci klimatyzacji utożsamiano wyłącznie z biurem. W miejscach pracy, zwłaszcza „open space", wentylowanie mas powietrza jest komfortem. W końcu w jednym pomieszczeniu przesiaduje kilka czy nawet kilkanaście godzin dziennie masa ludzi, zatem niezbędne jest zapewnienie im należytych warunków, w szczególności w sezonie letnim, gdy za oknem panują wysokie temperatury a wewnątrz jest parno. Od pewnego czasu natomiast urządzenia klimatyzujące zaczynają gościć również w obiektach domowego użytku.

Na zdjęciu: Studio Alline

Prosty mechanizm działania

Klimatyzator funkcjonuje w banalny sposób – regulując temperaturę panującą w danym wnętrzu, zgodnie z tym, jak sobie tego życzy użytkownik. Przebiega to poprzez wciąganie zewnętrznych mas powietrza, a następnie filtrowanie ich i dopasowywanie do wartości ustawianej na urządzeniu. Dzięki temu można uzyskać temperaturę optymalną, ale co istotne – indywidualną. W końcu jeden woli jak jest rześko i nieco powiewa przyjemnym chłodem, drugi nie preferuje za mocnej wentylacji a jedynie umiarkowane schładzanie. Klimatyzacja na takie specyficzne dostosowywanie się w pełni pozwala. Nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia środowisko, miejsce zamontowania sprzętu czy jakiekolwiek inne czynniki zewnętrzne.

Selekcja pod względem?

Najważniejszym kryterium doboru klimatyzatora, czy to do pomieszczenia biurowego czy też do domu i wnętrza kuchennego, okazuje się przede wszystkim moc urządzenia. Jest to zdecydowanie najistotniejszy parametr techniczny. Zalecane są oczywiście solidne sprzęty najlepszej jakości, które odznaczają się wysoką mocą obrotową. Niemniej jednak tego rodzaju modele będą sporym wydatkiem. Pamiętajmy, że w przypadku akurat doboru klimatyzatora nie ma sensu przesadnie oszczędzać. Niewłaściwie dostosowane urządzenie czy wątpliwe pod względem poziomu działania może niekiedy wyrządzić więcej szkód aniżeli pożytku. Nieodpowiednio ustawiona, słaba mechanizmem, szybko zanieczyszczająca się klimatyzacja w negatywnym stopniu wpływa na kondycję zdrowotną domowników.

Wariant przenośny

Nie jest konieczne montowanie klimatyzacji w jednym, określonym miejscu. Możemy postawić na rozwiązanie nieco bardziej komfortowe – urządzenie przenośne. Będzie to wygodne i praktyczne, bowiem w razie potrzeby da się zmieniać lokalizację klimatyzatora. Korzystanie z takiego klimatyzatora jest również dużo mniej kłopotliwe. Dlaczego? Otóż odpada konieczność przeprowadzania skomplikowanych niekiedy prac instalacyjnych zewnętrznej jednostki jak dzieje się to w przypadku klimatyzacji standardowej, stałej, umieszczanej w wyznaczonym punkcie i przytwierdzanej do niego na trwałe. Tego rodzaju klimatyzację zazwyczaj umieszcza się w okolicy okna, choć nie jest to wymogiem.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Wybór okapu, a styl aranżacji kuchni


Urządzasz właśnie swą wymarzoną kuchnię? Przed tobą nie lada wyzwanie – decyzja...

Nowoczesne piekarniki – jakie posiadają funkcje?


Piekarnik jest niezbędnym elementem wyposażenia niemalże każdej kuchni. Obecnie wiele...

Blender w kuchni – pożytek czy zbędny wydatek?


Pichcenie w kuchennym zaciszu wcale nie musi wiązać się z długimi godzinami...