Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia dla mężczyzn

Porady


Kuchnia dla mężczyzn

Nie ma co ukrywać, że jeśli chodzi o wystrój mieszkania, często to właśnie kobiety przejmują inicjatywę i są bardziej decyzyjne. Panowie zazwyczaj nie przywiązują zbyt dużej wagi do wystroju pomieszczeń. To kobiety decydują o wystroju łazienki, salonu, sypialni czy kuchni. Jeśli oddalibyśmy pałeczkę w kwestii urządzania facetom, to nasze domy i mieszkania wyglądałyby zupełnie inaczej. Jak mężczyzna urządziłby kuchnię? Co by wybrał? Z czego by zrezygnował? Dziś urządzamy męską kuchnię. Zapraszamy do czytania!

Na zdjęciu: Studio Mebli Drewmax

Miejsce faceta powinno być w kuchni, prawda?

 

Wchodząc do każdego domu, do każdego mieszkania, można zauważyć jedno – wszędzie dominują kobiece akcenty. Zarówno kuchnia, jak i inne pomieszczenia urządzone są tak, aby były przytulne. Są ozdobione licznymi dekoracjami i dodatkami. Jak w tym przeciwieństwie wyglądałaby kuchnia faceta? Czy była by nudna i miała tylko jeden talerz? Coraz częściej to mężczyźni pokazują się w kuchniach. Mówi się, że to właśnie oni mają lepsze poczucie smaku i są lepszymi kucharzami. Jaka więc powinna być idealna męska kuchnia?

 

Otwarta kuchnia męska

 

Typowo męskiej kuchni należy poszukać w kawalerkach. Jak się okazuje, kuchnia dla faceta w cale nie musi być duża i przestronna. Powinna być za to wygodna i bardzo praktyczna. Panowie bardzo często decydują się na połączenie kuchni z salonem. Taka kuchnia jest nie tylko modna, ale również bardzo funkcjonalna. Tak naprawdę otwarta kuchnia to mnóstwo możliwości. Przede wszystkim, możemy rozmawiać z gośćmi podczas przygotowywania posiłków. Możemy oglądać telewizor, który wisi na ścianie w salonie. Ponadto, otwarta kuchnia powiększa przestrzeń, a więc nasza kawalerka wydaje się być większa.

 

Podkreślona męskość

 

Zazwyczaj w męskich kuchniach królują ciemne, mocne kolory. Dotyczy się to wszystkiego – ścian, podłogi, mebli... wszystkie dodatki również są utrzymane w ciemnej tonacji. Bardzo często fronty mebli wykonane są w wysokim połysku. Taki efekt dodatkowo powiększa przestrzeń. Meble w męskiej kuchni są zazwyczaj proste i geometryczne. Mężczyźni lubią minimalizm, więc na marne szukać tutaj dekoracyjnych szafek czy półek. Tutaj liczy się nowoczesność i prostota.

 

Nowoczesne sprzęty w męskiej kuchni

 

W męskiej kuchni nie ma przypadków. Wszystko jest po coś, wszystko ma swoje stałe miejsce. Zazwyczaj wszystkie małe urządzenia czy akcesoria kuchenne są schowane. Faceci lubią minimalizm. Kuchenne sprzęty AGD powinny być proste, ale bogato wyposażone.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Otwórz się! Na sekrety kuchni otwartej!


Ostatnio to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Jest nie tylko modne i estetyczne,...

Wyjątkowe chłodziarki do wina Liebherr – idealny klimat...


W Polsce popularność wina rośnie z roku na rok. Latem sięgamy po białe i...

Potrawy na grill elektryczny – jak jeść smacznie i...


Potrawy grillowane są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, więc dlaczego nie móc by...