Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia pełna energii – jak ożywić wnętrze?

Porady


Kuchnia pełna energii – jak ożywić wnętrze?

Od tego, jakie dobierzesz kolory farb i elementów wykończeniowych Twojego pomieszczenia kuchennego zależy ogólny odbiór tego wnętrza. Musisz pamiętać, żeby aranżowane lokum było jasne, przestronne a zarazem stylowe i funkcjonalne. Doradzimy Ci, na co w szczególności zwrócić uwagę, podczas urządzania kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Witoński

Przestrzeń otwarta

 

Kiedy projekt Twego domu opiera się na połączeniu salonu z kuchnią, musisz dobierać wystrój obu tych wnętrz za jednym zamachem. Nie zapominaj, że te pomieszczenia powinny być ze sobą gustownie połączone. Jeżeli wybierzemy przykładowo odcień brązowy do jednego z tych wnętrz, takie same akcenty powinny pojawić się również w drugim. Niestety, nierzadko zdarza się, że zupełnie nieświadomie, zamiast przestrzeni jednolitej stylistycznie, która będzie stanowiła wizytówkę naszego domu, uzyskujemy ponure wnętrza, zbyt mroczne, słabo oświetlone, przytłoczone za ciemnymi barwami. By tego uniknąć, konieczne jest przełamanie dominujących barw nieco bardziej odważnym dodatkiem kolorystycznym. W tym celu warto wybierać jasne odcienie typu beż, krem, popiel, błękit czy żółć. Ciekawie prezentują się także krzykliwe barwy takie jak przykładowo ostry róż, soczysty seledyn, wyrazista zieleń czy ognista czerwień. Dzięki takiej kombinacji kolorystycznej nadamy naszej kuchni zupełnie innego wyglądu.

 

Przestrzeń zamknięta

 

Nieco inaczej do aspektu aranżacji pomieszczenia kuchennego musimy podejść wówczas, gdy dysponujemy powierzchnią zamkniętą. Gdy nasza kuchnia od pozostałych wnętrz odgrodzona jest drzwiami, zaprojektowanie wystroju jest nieco trudniejsze. Niewiele trzeba, aby przytłoczyć kuchnię nieodpowiednio dobranym wykończeniem. Wnętrze tego typu powinno być przede wszystkim bardzo jasne. Nie ryzykujmy z ciemnymi barwami, bo stosunkowo nieduża przestrzeń będzie wydawała się optycznie znacznie mniejsza niż jest w rzeczywistości. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na odcienie jasne. Nawet standardowa biel na ścianach będzie prezentowała się o wiele estetyczniej niż najbardziej modne, ale ponure kolory. To wynika po prostu ze specyfiki wnętrza. Małe pomieszczenie musi być rozjaśnione i pełne światła.

 

Poza farbami

 

Nie tylko właściwy dobór farb sprawia, że nasze pomieszczenie kuchenne jest energetyczne. Równie istotne w kwestii aranżacji tej części mieszkania jest umiejętne wykorzystanie stosownych akcesoriów, które powinny być również dopasowane do stylizacji wnętrza. Jeżeli inwestujesz w zestawy meblowe zupełnie klasyczne, nie wyróżniające się niebanalną kolorystyką i do tego proste budową, warto abyś zastosował jakieś ciekawe dodatki, które nadadzą Twej kuchni nietuzinkowości. I tu bardzo ważne okazuje się nie tylko samo kupienie danego produktu, ale w głównej mierze dobranie go stricte do urządzanego pomieszczenia. Najgorsze co może być, to „pakowanie" zupełnie nieprzemyślanych bibelotów i tym samym zagracanie powierzchni kuchni. Przykładowo, do brązowych, stonowanych barwą mebli kuchennych możemy śmiało zakupić bordowe akcesoria. Wyrazu i stylu dodadzą wnętrzu nawet drobiazgi takie jak chociażby stojaki na noże, flakony czy pudełka właśnie w tym odcieniu. Unikajmy wystrojów bazujących na jednej gamie kolorystycznej, bowiem rezultatem tego będzie wnętrze nijakie, ponure i mało przytulne.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Moniczka

Bardzo fajnie i przyjemnie prezentują się te kolorowe krzesełka. Niby drobiazg, a zupełnie zmienia charakter wnętrza. :)

Zobacz również


Kuchnia – butelkowa zieleń


Butelkowa zieleń w kuchni prezentuje się wyjątkowo, a przygotowany na jej bazie projekt...

Rozkładany stół – tak czy nie?


Stół jest nieodłącznym elementem naszej kuchni. To przy nim spędzamy czas z...

Kuchnia (z) marzeń faceta


Jeżeli chodzi o wystrój mieszkania, często to właśnie kobiety przejmują...