Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w stylu angielskim

Porady


Kuchnia w stylu angielskim

Dziś, jest o wiele łatwiej jeżeli planujemy przeprowadzkę lub mały remont. W Internecie znajdziemy mnóstwo inspiracji dużych i małych wnętrz które można użyć w swoim domu. W zależności od gustu, pieniędzy, preferencji wybieramy styl, który nam się podoba. Kuchnia to serce domu – powinniśmy się w niej dobrze czuć. To tam przygotowujemy posiłki i je spożywamy w rodzinnym gronie. Kuchnia kojarzy się z ciepłem, miłością. Każdy inaczej postrzega to, jak powinna wyglądać idealna kuchnia marzeń. Każdy przywiązuje uwagę do różnych rzeczy/detali dlatego każda kuchnia jest inna. Słyszeliście o kuchni w stylu angielskim? Być może właśnie taki styl, od dawna rysuje się w Waszej głowie na Twoją nową kuchnię – sprawdź koniecznie.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Kuchnia angielska – szlachetność w każdym calu


Kuchnia w stylu angielskim to niebanalne połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest przytulna, ciepła a zarazem szykowna i elegancka. Kuchnia jest miejscem w którym przygotowujemy i spożywamy posiłki – i na to właśnie nastawiona jest kuchnia w stylu angielskim. Na środku kuchni znajduje się wyspa lub duży stół z krzesłami – kuchnia ma być miejscem, gdzie celebruje się wspólne chwile – czy to podczas jedzenia, czy robienia obiadu. Kuchnia w stylu angielskim musi być przestronna. Jasne barwy na ścianach, pastelowe jasne kolory – to łatwe i szybkie sposoby, aby optycznie powiększyć nasze pomieszczenie. Kuchnia w stylu angielskim może nam się kojarzyć z wiejskim dworem – jednak mimo wszystko, wykorzystuje również nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. Systemy samodomykające, kosze cargo – nie bójmy się nowych rozwiązań, które ułatwiają nam życie. W kuchni angielskiej oczywiście nie może zabraknąć kredensu w starym stylu i eleganckiego zestawu do herbaty. Mile widziane są wszelkie dodatki – wszystkie wzory dozwolone – od kwiatów, przez paski, po kropki. Porcelanowe figurki, serwetki, ozdobne wazony – to właśnie styl angielski w naszej kuchni. Meble w stylu angielskim są bardzo szykowne. Wykonane z drewna, bogato zdobione. Mosiężne lub porcelanowe uchwyty, ażurowe fronty szafek – szyk w każdym calu. Kuchnia w stylu angielskim ma bardzo dużo szufladek, najlepiej prezentuje się w dużych przestrzeniach – często decydują się na nią właściciele domów.

 

 

Tak czy nie?


Kuchnia w stylu angielskim jest dość specyficzna i z pewnością znajdą się jej przeciwnicy. Trzeba jednak przyznać, że ma swój urok. Jest funkcjonalna i stawia przede wszystkim na wygodę i dbanie o relacje międzyludzkie. Dla niektórych może kojarzyć się z wiejskim dworem, jednak jej szlachetność, elegancja i przytulność zarazem – przyciąga! Bogate wykończenia mebli, ich staranne wykonanie przyciąga uwagę i obok takiej kuchni nie da się przejść obojętnie. Kuchnia w stylu angielskim będzie idealna dla osób, które lubią łączyć tradycję z nowoczesnością. Niestety, aby taka kuchnia dobrze się prezentowała potrzebujemy przestrzeni – dlatego świetnie sprawdzi się u szczęśliwych posiadaczy domów.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Jully

Uwielbiam kuchnie w stylu angielskim, w przyszłym roku będziemy się przeprowadzać do naszego domu i chciałabym urządzić kuchnię właśnie w tym stylu. Marzy mi się duża wyspa kuchenna, do tego białe meble kuchenne, drewniane blaty i duża ilość dodatków.

Zobacz również


Urządzenie małej kuchni


Niewielkie pomieszczenie kuchenne potrafi przyprawić lokatorów o zawrót...

Kuchnia w stylu art deco


Efektowne wnętrza w stylu art deco mają swoje początki już przed pierwszą wojną...

Bauhaus – stuletni styl sposobem na aranżację kuchni


Ponad wiek istnieje w dziedzinie dekoratorstwa wnętrz wysokiej klasy „design"...