Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Leśny klimat w Twojej kuchni

Porady


Leśny klimat w Twojej kuchni

Moda wnętrzarska coraz intensywniej koncentruje się na naturalnych rozwiązaniach wzorniczych oraz jest inspirowana światem flory i fauny. Związane jest to z tym, że czujemy coraz większą potrzebę obcowania z naturą, która ma koić nasze zmysły i sprawiać, że także w zaciszu domowym będziemy czuć się bardziej komfortowo. W efekcie zapanowała moda na style wnętrzarskie, które mają silny związek z naturą. Jednym z popularniejszych stał się styl leśny. Sprawdź, jak urządzić kuchnię z leśnymi akcentami oraz dlaczego warto to zrobić.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Las w kuchni? Czemu nie!

 

Psycholodzy już od dawna wskazują, że kontakt z przyrodą oraz otaczanie się naturalnymi materiałami pozytywnie wpływa na nasze codzienne samopoczucie i pozwala nam się odstresować. Ponadto świadomość ekologiczna znacząco wzrasta, co skutkuje zmianami w naszym stylu życia i sposobie odżywiania się, ale także wpływa na to, w jaki sposób urządzamy swoje domowe wnętrza. Coraz popularniejsze stają się więc style wnętrzarskie, które opierają się na silnym związku z naturą. Stąd też moda na styl skandynawski, ekologiczny, rustykalny, boho, wabi-sabi, czy też botaniczny. Do tej listy można też dołączyć styl leśny, który sprawia że wnętrza stają się nie tylko bardziej naturalne, ale i pozytywnie wpływają na nasze zmysły i komfort przebywania w nich.  Biorąc pod uwagę, że kuchnia stanowi serce domu i to w niej toczy się domowe życie rodziny, warto do jej aranżacji wprowadzić leśne akcenty.

 

Kuchnia w stylu leśnym

 

Wiesz już dlaczego leśne akcenty w kuchni okażą się strzałem w dziesiątkę. Ale jak urządzić taką kuchnię, by rzeczywiście móc czerpać z jej walorów? Otóż urządzając każdą kuchnię warto pamiętać, aby była ona zarówno funkcjonalna, praktyczna, jak komfortowa. Stosując nowoczesne, ergonomiczne rozwiązania w zakresie jej zabudowy i wybranych sprzętów możemy znacząco podnieść komfort pracy w niej i poprawić sprawność wykonywania codziennych obowiązków. Jednak pamiętajmy przy tym, że istotna jest tu także estetyka. Bowiem w kuchni na co dzień spędzamy stosunkowo dużo czasu, więc powinniśmy ją urządzić w taki sposób, aby jej styl aranżacyjny pozytywnie na nas wpływał i sprawiał, że wręcz będzie nam się chciało w niej przebywać. Aby to osiągnąć, warto postawić na naturalne akcenty inspirowane lasem. Las kojarzy nam się z harmonią, ukojeniem i relaksem, a także miejscem idealnym do spędzania wspólnego czasu z najbliższymi. Taka też może stać się Twoja kuchnia, jeżeli wprowadzisz do niej leśne akcenty. Przede wszystkim postaw na wykorzystanie naturalnych surowców i materiałów takich jak drewno i kamień. Podłoga, meble oraz niektóre akcesoria kuchenne powinny być właśnie drewniane, co sprawi że cała aranżacja wpisze się w naturalny design i stanie się przytulniejsza. Jednak to dekoracje dopełnią aranżację i uczynią ją kompletną.

 

Leśne dekoracje w kuchni

 

Dodatki i dekoracje mają wielki potencjał kształtowania ostatecznego charakteru wnętrz. Dlatego to właśnie leśne akcenty sprawią, że Twoja kuchnia wpisze się w ten styl w pełni. Zacznijmy od dekoracji okna, którą mogą stanowić zasłony utrzymane w kolorze soczystej lub głębokiej zieleni i zestawione z gładkimi firankami lub roletami. Dobrym pomysłem będą także zasłonki z motywem roślinnym np. prezentujące liście lub brzozy. Aby dopełnić aranżację warto także sięgnąć po plakaty lub obrazki w drewnianych ramkach prezentujące liście, leśne zwierzęta, drzewa. Mogą to także być fotografie przedstawiające piękny las w różnych odsłonach. Rosnącą popularnością cieszą się także żywe obrazy, czyli mech w ramce. Mchem można pokryć także fragment ściany, co byłoby finezyjną dekoracją. Biorąc pod uwagę, że tapety i fototapety wróciły do łask i stały się wyjątkowo modne, dobrym pomysłem będzie pokrycie jednej ze ścian tapetą prezentującą las. Pięknie prezentować się będą w szczególności tapety 3D nadające wrażenie przestrzenności. Motywy leśne można także zastosować na ścianie nad blatem kuchennym. Tu można wykorzystać szkła typu lacobel z grafiką lub fotografią. Całość dopełnią detale takie jak liście umieszczone w wazonie, stroiki z leśnymi skarbami (szyszki, mech, kamyczki, ściółka, suszone liście), ozdobne patery w kształcie liści, tekstylia z motywami roślinnymi.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak urządzić kuchnię dla osób starszych


O ile nowoczesność w kuchni jest fajna dla młodych, tak osobom starszym może sprawić...

Styl góralski w kuchni


Szukasz sposobu na klimatyczną aranżację wnętrza kuchennego? Nie wiesz jak...

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w...


Szukasz sposobu na zaaranżowanie pomieszczenia kuchennego w niepospolity sposób?...