Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Malakser – kilka opcji w jednym

Porady


Malakser – kilka opcji w jednym

Po co wydawać fortunę na pięć różnych urządzeń z zakresu drobnych sprzętów AGD, skoro można zapłacić raz, wprawdzie nieco więcej, ale z pewnością bardziej opłacalnie z perspektywy czasu. Inwestycją, która pozwoli na oszczędność na innych maszynach będzie bez wątpienia kupno nowoczesnego malaksera. Do czego on nam może posłużyć?

Na zdjęciu: Bosch

Szerokie zastosowanie


Określenia malakser używa się wobec robota kuchennego, który posiada wiele przydatnych funkcji. Poza tym, że miesza składniki tak jak tradycyjny mikser, dodatkowo umożliwia realizację wielu innych czynności jednocześnie. Jest gwarancją komfortu w codziennym gotowaniu czy pieczeniu. Pozwala na znaczące przyspieszenie tempa realizowanych prac oraz rozszerzenie zakresu naszych kulinarnych praktyk. Dzięki malakserom istnieje sposobność blendowania, siekania, wyrabiania ciasta, wyciskania soków, wcierania, ubijania, szatkowania. Wszystko to za pośrednictwem zaledwie jednej, nie za dużej gabarytowo maszyny. Malakser rewelacyjnie sprawdzi się zarówno przy przyrządzaniu tradycyjnych posiłków, jak także przy wyprawianiu większych imprez rodzinnych. To, co do tej pory robiliśmy ręcznie, dzięki temu rodzajowi robota kuchennego będzie można wykonać mechanicznie.

 

Zaawansowana technologia


Malaksery dostępne są w przeróżnych wariantach. Producenci wypuszczają na rynek sprzętów AGD naprawdę szeroki wachlarz modeli różnego typu, które są silnie zróżnicowane cenowo a co za tym idzie także konstrukcyjnie. Oczywiście w parze z funkcjonalnością sprzętu idzie jego wygórowana cena, ale z drugiej strony mając jedną wielofunkcyjną maszynę oszczędzamy na innych urządzeniach. Po co nam przykładowo wyciskarka do owoców jako oddzielny sprzęt, kiedy opcję robienia soków mamy w malakserze. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że współczesne malaksery charakteryzują się silnikami wysokiej generacji, które są na tyle innowacyjne, że znacznie wolniej nagrzewają się, mają funkcję ochrony przed przegrzaniem, nie robią tyle szumu co maszyny starej daty a nawet klasyczne miksery. Do tego mają wiele poziomów obrotowych, co pozwala na idealne dostosowanie tempa pracy urządzenia dokładnie do naszych potrzeb. W skład wysokiej jakości malakserów wchodzi nie tylko maszyna z pojemnikiem ale także szereg akcesoriów dodatkowych. Są to rozmaite narzędzia oraz różnorodne wielkościowo misy, które można podmieniać w zależności od tego, co w danym momencie wykonujemy.

 

Malakser a mikser


Mikser to robot kuchenny, który można określić jako podstawowy sprzęt umożliwiający z reguły jedynie mieszanie oraz ubijanie. Malakser pozwala na znacznie więcej. W tym samym czasie mieli składniki oraz kroi, szatkuje, ściera, sieka. Tak szerokie pole działania jest możliwe dzięki wielu poziomom mocy urządzenia, które użytkownik dobiera sobie optymalnie do wykonywanych czynności. Wystarczy zmienić nakładkę, wybrać inną końcówkę czy nałożyć inne mieszadło lub wcisnąć inny guzik. Zajmuje to zaledwie parę sekund a dzięki temu wiele prac, które do tej pory robiliśmy ręcznie można wykonać automatycznie, kompletnie się przy tym nie męcząc.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Gofrownica 3w1, czyli jak kupić jedno urządzenie zamiast...


Wielofunkcyjne sprzęty AGD mają wiele zalet. Przede wszystkim jednak pozwalają nam...

Chłodzący bar w kuchni od Siemensa


Nikt z nas nie wyobraża sobie upalnego lata bez zimnych koktajli z owoców i...

Funkcjonalne narożniki w kuchni - kilka ciekawych...


Kuchnia jest nie tylko sercem domu, ale także miejscem wykonywania codziennych...