Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Meble kuchenne na wymiar czy gotowe?

Porady


Meble kuchenne na wymiar czy gotowe?

Planując aranżację swojej przyszłej wymarzonej kuchni, pierwszą decyzję jaką przyjdzie nam podjąć jest wybór między gotowymi meblami kuchennymi, a zabudową wykonywaną na zamówienie. Oba rozwiązania mają swoje liczne zalety, ale i zdarzają się wady. Przyjrzyjmy się, który wariant będzie najlepszy.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Urządzamy kuchnię!


Planując aranżację swojej kuchni musimy podejść do tego w sposób świadomy, by mieć pewność że dane rozwiązania będą odpowiednie nie tylko dla warunków konkretnego pomieszczenia, ale także stylu życia i oczekiwań domowników. Dlatego gdy podejmujemy jakąkolwiek decyzję odnośnie urządzenia kuchni, warto przeanalizować potrzeby rodziny oraz przyjrzeć się, jakie są cechy wnętrza. Pozwoli to tak dopasować wszystkie elementy wyposażenia, że podczas codziennego użytkowania swojej kuchni będziemy czuć zadowolenie zarówno z jej funkcjonalności, jak i walorów estetycznych. Kuchnie na wymiar dają nieograniczone możliwości wpływu na ich ostateczny wygląd, dzięki czemu są unikatowe. Za to gotowe komplety meblowe możemy kupić od razu, bez konieczności czekania na długi termin realizacji.

 

Cena nie gra roli?


Przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju mebli kuchennych warto w pierwszej kolejności przeanalizować, jaki budżet chcemy na nie przeznaczyć. Podstawową zaletą gotowych mebli jest bowiem atrakcyjna cena. Większość zestawów meblowych cechuje się niższą ceną względem tych wykonywanych na zamówienie. Wybierając gotowe meble kuchenne warto też zwrócić uwagę, na jakość komponentów, z których powstały. Gdyż o ile w meblach na zamówienie mamy wpływ na wybór każdego ich elementu, to w przypadku gotowych kompletów już nie. Nie oznacza to jednak, że wszystkie gotowe komplety kuchenne są gorsze jakościowo. Po prostu podczas poszukiwań należy zwrócić uwagę, czy przypadkiem niższa cena nie oznacza w danym przypadku również gorszej jakości.

 

Wykorzystanie potencjału wnętrza


Rozpatrując kwestię wyboru mebli kuchennych należy też wziąć pod uwagę warunki konkretnego pomieszczenia, w którym utworzymy kuchnię. Bowiem niektóre wnętrza są trudne pod względem aranżacyjnym i w związku z tym dopasowanie do nich gotowych kompletów meblowych może być zdecydowanie utrudnione i nie pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału dostępnej powierzchni. Dlatego do wnętrz cechujących się małym metrażem lub nietypowym kształtem, polecamy przede wszystkim meble kuchenne wykonywane pod wymiar. Natomiast we wnętrzach standardowych i przestronniejszych z powodzeniem można pokusić się o wybór gotowych kompletów.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czysta jak… zmywarka


Wydawać by się mogło, że w urządzeniu, które dba o czystość kuchennych naczyń,...

Kuchnia w wersji kompakt – idealna dla singla


Jeżeli mieszkami sami w małym mieszkaniu to niezwykle istotna jest funkcjonalność...

Jak wyczyścić iskrownik w kuchence gazowej?


Płyta gazowa to wciąż  częsty wybór do naszych kuchni. Pozwala nam bowiem...