Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Modne blaty kuchenne

Porady


Modne blaty kuchenne

Blat kuchenny jest istotnym elementem aranżacji kuchennej. Ma wpływ nie tylko na walory estetyczne pomieszczenia, ale także komfort i warunki użytkowania. Blat kuchenny to element, który jest najintensywniej eksploatowany w kuchni przez co narażony jest na szybsze niszczenie względem innych mebli lub akcesoriów kuchennych. Istotne znaczenie ma także kwestia jego designu. Sprawdź, które blaty kuchenne są obecnie najpopularniejsze.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pio-Mar

Blaty kuchenne z nowoczesnym wyrazem

 

Blat w kuchni, mimo że z całej zabudowy meblowej najmniej rzuca się w oczy, to ma istotne znaczenie dla wyglądu całej aranżacji. Jest elementem typowo użytkowym i liczy się tu także jego trwałość i odporność na trudy użytkowania, ale powinien on także efektownie dopełniać estetykę dobranych mebli kuchennych. Blat kuchenny można dobrać do mebli na dwa sposoby. Pierwszym jest dopasowanie wzornictwa i kolorystyki blatu w taki sposób, by scalał się z meblami kuchennymi. Wówczas cała zabudowa meblowa prezentuje się harmonijnie. Natomiast drugim sposobem jest dobór na zasadzie kontrastu. W tym przypadku blat kuchenny różni się kolorystycznie i wzorniczo od zabudowy meblowej, dzięki czemu staje się bardziej wyraźny i dostrzegalny. Jednak które blaty są aktualnie najmodniejsze?

 

Blaty kamienne

 

Blaty z kamienia naturalnego, głównie z granitu i marmuru, stały się wyjątkowo popularne, gdyż idealnie pasują do nowoczesnych trendów aranżacyjnych. Naturalny materiał prezentuje się efektownie, nadaje kuchni ponadczasowy i zarazem nieco luksusowy wygląd. Blaty kamienne cechuje też duża wytrzymałość, funkcjonalność w zakresie użytkowania, a także są łatwe w utrzymaniu czystości i renowacji.

 

Szklane blaty kuchenne

 

Blaty ze szkła idealnie pasują do ultra nowoczesnych kuchni, w których chcemy podkreślić minimalizm i nadać im efektu optycznej przestronności. Posiadają kilka szczególnych zalet:

  • efektowny wygląd,
  • łatwość w utrzymaniu czystości i higieny,
  • trwałość.

Blat szklany powstaje zazwyczaj ze sklejonych hartowanych szyb, które są dodatkowo wzmacniane specjalnym zbrojeniem. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że podczas codziennego użytkownika zbyt łatwo będzie go uszkodzić.

 

Blaty stalowe

 

Jeszcze do niedawna stalowe blaty występowały głównie w lokalach gastronomicznych. Dziś jednak stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych kuchniach w stylu industrialnym, minimalistycznym, czy modern. Stal kwasoodporna cechuje wysoka trwałość, dzięki czemu taki blat posłuży przez wiele lat. Jest on odporny na wysokie temperatury, nie odbarwia się i jest łatwy do czyszczenia. Podobnie jak blaty ze szkła, blaty stalowe powinny być wycierane do sucha, by nie pozostały smugi.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Artykuły warsztatowe, które znajdą zastosowanie w kuchni


Coraz większą popularnością cieszą się aranżacje wnętrzarskie, w których...

Designerskie okapy kuchenne


Okap kuchenny w aranżacji kuchni może pełnić nie tylko rolę praktyczną, ale także...

Misja – czyścimy okap


Okap to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Służy on...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności