Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Nowoczesne gadżety kuchenne

Porady

Nowoczesne gadżety kuchenne

Ulubione0

W kuchni na co dzień spędzamy stosunkowo dużo czasu. Przygotowywanie posiłków, sprzątanie po nich, a także miłe chwile z rodziną przy wspólnym stole – to wszystko sprawia, że kuchnia jest wnętrzem szczególnie istotnym. Jednak wszystkie te przyjemności związane są także z wysiłkiem wkładanym w wykonywanie codziennych prac kuchennych. Aby sobie usprawnić pracę w kuchni, a także skrócić czas na nią poświęcany, warto używać nowoczesnych gadżetów kuchennych.

Niezbędne akcesoria kuchenne
W każdej kuchni znajduje się sporo przedmiotów, które mają za zadanie ułatwić nam wykonywanie codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków, czy sprzątaniem po nich. Warto jednak niniejsze gadżety wybierać z rozmysłem, by rzeczywiście okazały się one użyteczne, a nie tylko zalegały w szafkach. Gadżety kuchenne mają być przede wszystkim pomocne i skracać nam czas poświęcany na gotowanie, czy sprzątanie lub po prostu sprawiać, że dane zajęcia okażą się prostsze. Powinny być pomysłowe, kompaktowe i poręczne, by nie zajmowały zbyt wiele cennego miejsca. Jakie gadżety warto posiadać w swojej kuchni?

Gadżety ułatwiające przechowywanie
Przechowywanie w kuchni jest bardzo istotne. Bowiem przedmiotów związanych z gotowaniem, serwowaniem potraw, a także sprzątaniem w miarę upływu lat nieustannie przybywa. Oprócz tego, że meble kuchenne powinny cechować się odpowiednią pojemnością, a także takim rozmieszczeniem szafek i szuflad, by przechowywanie było jak najbardziej funkcjonalne, to także poszczególne gadżety kuchenne mogą je uczynić jeszcze bardziej praktycznymi. Jakie nowoczesne akcesoria okażą się przydatne w kwestii przechowywania?

  • organizery na drobiazgi do szuflad z ruchomymi przegródkami,
  • wysuwane półki lub kosze obrotowe do szafek narożnych,
  • wnękowe szafki cargo z pełnym wysuwem,
  • półki wkładane,
  • separatory do szafek,
  • silikonowe naczynia,
  • wieszaczki wewnętrzne do szafek.

Gadżety kuchenne: gotowanie
To właśnie podczas przygotowywania i serwowania potraw gadżety kuchenne mogą okazać się najbardziej przydatne. Te nowoczesne niezbędniki kuchenne mogą nie tylko ułatwić wykonywanie czynności kuchennych, ale także skrócić czas poświęcany na nie. Podczas gotowania z pewnością okażą się niezwykle przydatne gadżety wykonane z silikonu, których dodatkową zaletą jest to, że nie zajmują wiele miejsca w szafkach. Silikonowe durszlaki składane do rozmiaru płaskiego talerza, formy do pieczenia, łapki kuchenne jako alternatywa dla tradycyjnych rękawic kuchennych, czy foremki z tego tworzywa okażą się naprawdę przydatne.

Zobacz również

Jak wybrać zlew kuchenny?

Jak wybrać zlew kuchenny?

Nowoczesne zlewy Zlew jest niezbędny w każdej kuchni. Spełnia zarówno rolę praktyczną, jak i...

Salon w kuchni? O nowym trendzie słów kilka

Salon w kuchni? O nowym trendzie słów kilka

Kuchnie otwarte na salon a nowy trend Kuchnie łączone z salonem cieszą się szczególną...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena