Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesny sposób na dekorację kuchni – cytaty...

Porady


Nowoczesny sposób na dekorację kuchni – cytaty na ścianie

Każdy chciałby, aby jego kuchnia była oryginalna i wyjątkowa. Często podczas jej urządzania wzorujemy się na inspiracjach znalezionych w Internecie, jednak finalnie zawsze staramy się też dodać coś od siebie. Coraz więcej osób decyduje się na personalizację domowych pomieszczeń – wykorzystujemy do tego przedmioty przywołujące wspomnienia czy rodzinne zdjęcia. Okazuje się, że ten trend również w kuchni bardzo dobrze się przyjął. Już jakiś czas temu na rynku pojawiły się naklejki oraz szablony z cytatami i już zdobyły uznanie wśród konsumentów.

Na zdjęciu: Studio Mebli Top-Cezar

Kuchnia to już nie tylko pomieszczenie służące tylko do gotowania – to również odzwierciedlenie naszych przyzwyczajeń, nawyków oraz osobowości. Spędzamy w niej dużo czasu, dlatego powinniśmy się tam dobrze czuć. Wszelkie elementy dekoracyjne – szczególnie te spersonalizowane sprawiają, że pomieszczenie kuchenne jest przytulniejsze i chętniej się w nim przebywa.

 

Naklejki i szablony z cytatami jako nowoczesny motyw dekoracyjny w kuchni

 

Prawdziwym hitem okazały się naklejki oraz szablony z cytatami, które możemy umieścić na kuchennej ścianie. Jest to idealny sposób na dopełnienie kuchennego wnętrza oraz podkreślenie tego, co jest dla nas ważne. Cytat może być dowolny – często są to skojarzenia ze słowem 'rodzina', 'dom', 'miłość', czasem są to motywacyjne hasła – tak naprawdę wybór jest nieograniczony. Możemy zdecydować się na gotowy szablon lub stworzyć coś zupełnie nowego – coś swojego. Napis na ścianie będzie idealnym dopełnieniem kuchennej aranżacji – będzie nie tylko ozdobą, ale również 'przesłaniem' oraz motywacją na każdy dzień.

 

Naklejki z cytatami to również dobry sposób na nudną ścianę w kuchni. Powoli odchodzi się od płytek ceramicznych czy tapet – wciąż poszukujemy czegoś nowego, oryginalnego. Szablony pozwolą nam w szybki sposób zmienić kuchenną aranżację. Tutaj nie potrzeba gruntownego remontu – aplikacja naklejek lub korzystanie z szablonów jest bardzo proste. Nie musimy przemalowywać całych ścian – wystarczy kupić szablon, dobrać farbę, wybrać miejsce i gotowe! Pamiętajmy, aby kolor, który wybierzemy różnił się od koloru ścian – tylko wtedy napis będzie widoczny.

 

Lepsza naklejka czy szablon?

 

Oba rozwiązania mają zarówno mocne, jak i słabsze strony. Naklejki – dostępne są w wielu formach – możemy wyróżnić naklejki fluorescencyjne, welurowe, a nawet takie, które świecą w ciemnościach. Aplikacja naklejek jest bardzo prosta – możemy szybko umieścić je na ścianie bez wcześniejszego analizowania. Jeśli jednak przyklejony napis nam się znudzi, to ucierpi na tym ściana i konieczna będzie jej 'renowacja'. Inaczej jest w przypadku szablonów – tutaj bardziej napracujemy się podczas malowania wzoru, jednak później możemy je po prostu zamalować.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nowy okap Franke STYLE LUX LED. Dobrze oświetlona strefa...


Współczesna kuchnia nie może obyć się bez okapu. Niezależne od przyrządzanej...

8 sposobów na aranżację okna w kuchni


Okno w kuchni to prawdziwy skarb. Dzięki niemu pomieszczenie jest jasne,...

Beton w kuchni – wady i zalety rozwiązania


Beton stosowany w aranżacjach wnętrzarskich cieszy się niezwykłą popularnością,...