Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Nowoczesny sposób na dekorację kuchni – cytaty...

Porady

Nowoczesny sposób na dekorację kuchni – cytaty na ścianie

Ulubione0

Każdy chciałby, aby jego kuchnia była oryginalna i wyjątkowa. Często podczas jej urządzania wzorujemy się na inspiracjach znalezionych w Internecie, jednak finalnie zawsze staramy się też dodać coś od siebie. Coraz więcej osób decyduje się na personalizację domowych pomieszczeń – wykorzystujemy do tego przedmioty przywołujące wspomnienia czy rodzinne zdjęcia. Okazuje się, że ten trend również w kuchni bardzo dobrze się przyjął. Już jakiś czas temu na rynku pojawiły się naklejki oraz szablony z cytatami i już zdobyły uznanie wśród konsumentów.

Kuchnia to już nie tylko pomieszczenie służące tylko do gotowania – to również odzwierciedlenie naszych przyzwyczajeń, nawyków oraz osobowości. Spędzamy w niej dużo czasu, dlatego powinniśmy się tam dobrze czuć. Wszelkie elementy dekoracyjne – szczególnie te spersonalizowane sprawiają, że pomieszczenie kuchenne jest przytulniejsze i chętniej się w nim przebywa.

Naklejki i szablony z cytatami jako nowoczesny motyw dekoracyjny w kuchni
Prawdziwym hitem okazały się naklejki oraz szablony z cytatami, które możemy umieścić na kuchennej ścianie. Jest to idealny sposób na dopełnienie kuchennego wnętrza oraz podkreślenie tego, co jest dla nas ważne. Cytat może być dowolny – często są to skojarzenia ze słowem 'rodzina', 'dom', 'miłość', czasem są to motywacyjne hasła – tak naprawdę wybór jest nieograniczony. Możemy zdecydować się na gotowy szablon lub stworzyć coś zupełnie nowego – coś swojego. Napis na ścianie będzie idealnym dopełnieniem kuchennej aranżacji – będzie nie tylko ozdobą, ale również 'przesłaniem' oraz motywacją na każdy dzień.
Naklejki z cytatami to również dobry sposób na nudną ścianę w kuchni. Powoli odchodzi się od płytek ceramicznych czy tapet – wciąż poszukujemy czegoś nowego, oryginalnego. Szablony pozwolą nam w szybki sposób zmienić kuchenną aranżację. Tutaj nie potrzeba gruntownego remontu – aplikacja naklejek lub korzystanie z szablonów jest bardzo proste. Nie musimy przemalowywać całych ścian – wystarczy kupić szablon, dobrać farbę, wybrać miejsce i gotowe! Pamiętajmy, aby kolor, który wybierzemy różnił się od koloru ścian – tylko wtedy napis będzie widoczny.

Lepsza naklejka czy szablon?
Oba rozwiązania mają zarówno mocne, jak i słabsze strony. Naklejki – dostępne są w wielu formach – możemy wyróżnić naklejki fluorescencyjne, welurowe, a nawet takie, które świecą w ciemnościach. Aplikacja naklejek jest bardzo prosta – możemy szybko umieścić je na ścianie bez wcześniejszego analizowania. Jeśli jednak przyklejony napis nam się znudzi, to ucierpi na tym ściana i konieczna będzie jej 'renowacja'. Inaczej jest w przypadku szablonów – tutaj bardziej napracujemy się podczas malowania wzoru, jednak później możemy je po prostu zamalować.

Zobacz również

Sposoby na porządek w kuchni bez wysiłku

Sposoby na porządek w kuchni bez wysiłku

Organizacja to podstawa! Dbając o organizację w kuchni warto mieć na uwadze zarówno dobrze...

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać?

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać?

Ekspres ciśnieniowy kolbowy Ekspresy kolbowe nazywane są również ręcznymi, ponieważ...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena