Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Odświeżamy wygląd kuchni

Porady

Odświeżamy wygląd kuchni

Ulubione0

Remonty kuchni przeprowadzamy zazwyczaj co kilka lub nawet co kilkanaście lat. W międzyczasie przyjęty wygląd aranżacji może stać się już nudny i opatrzony. Dlatego wybierając zabudowę mebli kuchennych i materiały, którymi pokryjemy ściany i podłogę warto o tym pamiętać. Tych elementów bowiem nie zmienimy zbyt łatwo i niskim kosztem. Jednak jest co najmniej kilka sprawdzonych sposobów na odświeżenie wyglądu aranżacji kuchennej, by nabrała nowego wyrazu i zaczęła znów się podobać niczym nowa.

Kuchnia niczym nowa
Remonty kuchni są zazwyczaj drogie, czasochłonne i dość skomplikowane. Aby wymienić zabudowę meblową, płytki i inne elementy trzeba się naprawdę napracować. Jednak jeżeli poza tym, że aranżacja po prostu już się znudziła nic nie wymaga wymiany na nowe, warto po prostu odświeżyć jej wygląd. Można to zrobić bardziej diametralnie np. przemalowując ściany lub fronty szafek kuchennych, lub skupić się na szczegółach. Często zaskakujące jest, jak bardzo wymiana detali może odmienić wygląd wnętrza i sprawić, że zalśni nowością.

Odświeżenie wyglądu mebli kuchennych
Jednym z bardziej inwazyjnych sposobów odświeżenia wyglądu kuchni jest przemalowanie ścian i frontów szafek na nowe kolory. Jest to zadanie dość pracochłonne, ale na pewno nie jest tak kosztowne jak wymiana mebli na nowe. Warto jednak zainwestować w dobrej jakości farby z górnej półki, co ułatwi zarówno malowanie, jak i przedłuży trwałość wykończenia. Drewniane meble najlepiej jest odświeżać bejcą, która nie odbiera im naturalnej estetyki.
Innym sposobem odnowienia mebli kuchennych jest wymiana uchwytów na frontach. Te na pozór niewielkie dekory użytkowe mają duże znaczenie dla wyglądu całej zabudowy. Mogą decydować o tym, czy meble wyglądają nowocześnie czy klasycznie. Wystarczy wybrać uchwyty w preferowanym stylu i kolorystyce, by móc cieszyć się nowszym wyglądem mebli.

Wymień przedmioty podręczne
W każdej kuchni znajduje się zazwyczaj sporo przedmiotów przechowywanych na wierzchu, przy czym większość z nich leży na blacie roboczym. Podręczne przedmioty użytkowe przy okazji pełnią też często rolę dekoracji, więc staramy się je dobierać w harmonii ze stylem przyjętym w kuchni. Mimo że to jedynie drobiazgi, to one także mają duży wpływ na wygląd aranżacji. Aby odświeżyć kuchnię wystarczy więc wymienić je na nowe. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kolekcji przedmiotów, które pasują do siebie wzorniczo przez co stanowią ciekawą dekorację blatu kuchennego. Młynki do kawy, soli i pieprzu, misy i patery, pojemniki na przyprawy, czy akcesoria kuchenne takie jak toster lub krajalnica. Wszystkie mogą pasować do siebie i dopełniać nowy wygląd kuchni.

Zobacz również

Kilka przykazań konsumenta kupującego sprzęt AGD

Kilka przykazań konsumenta kupującego sprzęt...

Nie daj się wpuścić w maliny Przysłowiowe wpuszczenie w maliny jest równoznaczne z zakupem...

Lakierowane meble kuchenne i ich cechy

Lakierowane meble kuchenne i ich cechy

Jakie fronty kuchenne wybrać? Do najpopularniejszych rodzajów nowoczesnych frontów zaliczyć...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena