Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Odświeżamy wygląd kuchni

Porady


Odświeżamy wygląd kuchni

Remonty kuchni przeprowadzamy zazwyczaj co kilka lub nawet co kilkanaście lat. W międzyczasie przyjęty wygląd aranżacji może stać się już nudny i opatrzony. Dlatego wybierając zabudowę mebli kuchennych i materiały, którymi pokryjemy ściany i podłogę warto o tym pamiętać. Tych elementów bowiem nie zmienimy zbyt łatwo i niskim kosztem. Jednak jest co najmniej kilka sprawdzonych sposobów na odświeżenie wyglądu aranżacji kuchennej, by nabrała nowego wyrazu i zaczęła znów się podobać niczym nowa.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Kuchnia niczym nowa


Remonty kuchni są zazwyczaj drogie, czasochłonne i dość skomplikowane. Aby wymienić zabudowę meblową, płytki i inne elementy trzeba się naprawdę napracować. Jednak jeżeli poza tym, że aranżacja po prostu już się znudziła nic nie wymaga wymiany na nowe, warto po prostu odświeżyć jej wygląd. Można to zrobić bardziej diametralnie np. przemalowując ściany lub fronty szafek kuchennych, lub skupić się na szczegółach. Często zaskakujące jest, jak bardzo wymiana detali może odmienić wygląd wnętrza i sprawić, że zalśni nowością.

 

Odświeżenie wyglądu mebli kuchennych


Jednym z bardziej inwazyjnych sposobów odświeżenia wyglądu kuchni jest przemalowanie ścian i frontów szafek na nowe kolory. Jest to zadanie dość pracochłonne, ale na pewno nie jest tak kosztowne jak wymiana mebli na nowe. Warto jednak zainwestować w dobrej jakości farby z górnej półki, co ułatwi zarówno malowanie, jak i przedłuży trwałość wykończenia. Drewniane meble najlepiej jest odświeżać bejcą, która nie odbiera im naturalnej estetyki.
Innym sposobem odnowienia mebli kuchennych jest wymiana uchwytów na frontach. Te na pozór niewielkie dekory użytkowe mają duże znaczenie dla wyglądu całej zabudowy. Mogą decydować o tym, czy meble wyglądają nowocześnie czy klasycznie. Wystarczy wybrać uchwyty w preferowanym stylu i kolorystyce, by móc cieszyć się nowszym wyglądem mebli.

 

Wymień przedmioty podręczne


W każdej kuchni znajduje się zazwyczaj sporo przedmiotów przechowywanych na wierzchu, przy czym większość z nich leży na blacie roboczym. Podręczne przedmioty użytkowe przy okazji pełnią też często rolę dekoracji, więc staramy się je dobierać w harmonii ze stylem przyjętym w kuchni. Mimo że to jedynie drobiazgi, to one także mają duży wpływ na wygląd aranżacji. Aby odświeżyć kuchnię wystarczy więc wymienić je na nowe. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kolekcji przedmiotów, które pasują do siebie wzorniczo przez co stanowią ciekawą dekorację blatu kuchennego. Młynki do kawy, soli i pieprzu, misy i patery, pojemniki na przyprawy, czy akcesoria kuchenne takie jak toster lub krajalnica. Wszystkie mogą pasować do siebie i dopełniać nowy wygląd kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czy system No Frost ma tylko zalety?


System No Frost cieszy się ogromną popularnością. Jest on stosowany w niemalże...

Bateria baterii nierówna


Bateria należy do najmniejszych elementów znajdujących się w kuchni, jednak jej...

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim, czyli jaka?


Kiedyś sądzono, że biel w kuchni się nie sprawdza. Głównie ze względu na to,...