Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Piekarnik do zabudowy. Jak go wybrać?

Porady


Piekarnik do zabudowy. Jak go wybrać?

Piekarnik to sprzęt, bez którego nie mogłaby się obyć żadna funkcjonalnie wyposażona kuchnia. Wybierając ten kluczowy sprzęt AGD stajemy obecnie przed wyjątkowo dużym wyborem nowoczesnych propozycji. W pierwszej mierze zwracamy uwagę przede wszystkim na jego funkcje, wygląd i jakość. Decydując się na dany piekarnik do zabudowy zyskujemy pewność, że będzie on się efektownie komponował z meblami. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Na zdjęciu: Studio Mebli Kome

Najlepsze miejsce na piekarnik do zabudowy


Już na etapie planowania zabudowy meblowejwarto zastanowić się, jakie miejsce jest najlepsze dla montażu piekarnika pod zabudowę. Piekarnik może być zabudowany na kilka sposobów:

  • Pod blatem – umieszczony w ciągu szafek, co umożliwia zainstalowanie nad nim okapu kuchennego. Wadą jest konieczność schylania się do piekarnika, by go obsługiwać.
  • W kolumnie – przy tej zabudowie pod piekarnikiem możemy umieścić szafkę, a sprzęt znajdzie się na komfortowej dla nas wysokości.
  • Zawieszony na ścianie – zainstalowanie piekarnika na ścianie to rozwiązanie umożliwiające wybór wśród sprzętów wyposażonych w windę, która obniża dół piekarnika wraz ze znajdującym się na nim daniem.

 

Funkcje piekarnika do zabudowy


Parametry i funkcje piekarnika do zabudowy mają decydujące znaczenie w kwestii komfortu jego użytkowania. Warto rozważyć, które funkcje rzeczywiście okażą się nam niezbędne, a z których można z powodzeniem zrezygnować. Nowoczesne piekarniki posiadają wiele udogodnień oraz dają możliwości, które sprawiają że pieczenie i podgrzewanie potraw jest jeszcze bardziej intuicyjne.

 

Rodzaj panelu sterowania


Każdy piekarnik wyposażony jest w panel umożliwiający sterowanie poszczególnymi programami, sposobami nagrzewania, a także manewrowania wysokością temperatury. Do wyboru mamy przede wszystkim:

  • Sterowanie elektroniczne – cieszące się największą popularnością. System ten posiada wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który obsługujemy za pomocą dotyku palców. Wiele nowoczesnych modeli posiada także różnego rodzaju przyciski sterujące. Zaletą sterowania elektronicznego jest bardzo przejrzysty sposób prezentowania wszystkich parametrów pracy piekarnika w jednym miejscu. Obsługa dzięki temu jest bardzo prosta i intuicyjna.
  • Sterowanie manualne – a więc za pomocą przycisków typu gałki i pokrętła. W ostatnich latach system ten przeżywa swój renesans i znów pojawia się w nawet najnowocześniejszych piekarnikach. Zaletą jest nieprzeciętna prostota obsługi i mniejsza awaryjność. Piekarniki sterowane manualnie mogą mieć nowoczesny wygląd lub być zaprojektowane w stylu retro.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Są wakacje, czas na lodówkę turystyczną!


Są wakacje, a to sprzyja częstym wyjazdom z rodziną. Czasem na jeden dzień, czasem na...

Szuflada kontra szafka


Meble kuchenne to najważniejszy element kuchennej aranżacji. Ich kolorystyka, kształt,...

Królowa płyt grzewczych, czyli płyta indukcyjna


Jeszcze kilkanaście lat temu, w polskich kuchniach królowały kuchnie gazowe....